Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Jaké napětí se má nastavit na CF-IDE redukci?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Jaké napětí se má nastavit na CF-IDE redukci?

    Jaké napětí se má nastavit na CF-IDE redukci?
    3,3V nebo 5V?

    #2
    Autorem citovaného textu je Doda
    Je to v podstate tak. Jedna se o signal DASP, pin 39 na IDE (stejny pin pro 3.5" i 2.5" disk) a pin 45 na CF musi byt propojeny, coz na tehle redukci neni vubec (umyslne). Pin 45 na CF je pouze pripojen na indikacni LEDku na samotne CF redukci, je ho tedy treba jeste pripojit na PIN 39 na IDE konektoru (pripadne oba). Fakt nechapu, jakej byl tohodle zamer.
    to Doda: Mohl bys sem, prosim, dat podrobnejsi navod na opravu a pripadne fotku?
    Koukam ted na redukci, ale moc z toho nejsem chytrej, protoze piny nemaji zadne cislovani.

    Nasel jsem pinout 3,5" IDE konektoru a pinout 2,5" IDE konektoru, takze pin 39 snad vidim.
    Pinout CF karty jsem taky nasel.
    Naposledy upravil Jack; 13.08.2007, 21:17:13.

    Komentovat


      #3
      Autorem citovaného textu je jack Přejít na původní příspěvek
      Jaké napětí se má nastavit na CF-IDE redukci?
      3,3V nebo 5V?
      Podivej se do specifikace tvoji karty, vetsinou umeji oboje, takze je to fuk, nech default.

      Komentovat


        #4
        Diky. No ja jen, ze na karte a v manualu se pise, ze default je 5V, ale z Brna mi redukce prisla uz prednastavena na 3,3V.
        Zkousel jsem ji v Amize na 3,3V a slape, tak to asi bude v poradku.
        Jen ta dioda hdd neblika

        Komentovat


          #5
          Uprava redukce, aby blikala HDD LEDka. Propojit dratkem. Napajeni CF karty musi byt 5V (JP2 na 1-2), jinak se HDD LEDka chova podivne (porad sviti).
          Přiložené soubory
          Naposledy upravil Doda; 15.08.2007, 23:43:26.

          Komentovat


            #6
            diky, presne takhle jsem si navod predstavoval

            Komentovat


              #7
              když se tady bavíte o blikání diody tak teď malej dotaz
              na cf redukci dioda bliká když se něco děje (klasika), když jsem napajél drátek přesně podle vašeho návodu tak dioda na amče svítí pořád, co stím?
              tak už jsem to vyřešil odpájel jsem drátek od IDE 2,5"
              hmm tak už zase začala svítit pořád sakra
              Naposledy upravil Lasice; 15.08.2007, 10:42:47.
              pařba a flink chtěj celýho člověka...

              Komentovat


                #8
                Presne tenhle problem ted resime s Dodou.
                Myslel jsem, ze jsem pripajel drat spatne, ale jak vidim, tim to asi nebude.

                2 Lasice: Takze rikas, ze staci propojit pin 39 na 3,5" a diodou? A funguje to at pouzivas 2,5" i 3,5" konektor?

                Komentovat


                  #9
                  nene používám jen IDE 3,5" ale:

                  měl jsem to propojený 3,5"+2,5"+cf dioda, amča pořád svítila
                  pak jsem odpájel jen tu 2,5" IDE a dioda blikala
                  pak jsem si tam dal novej drátek jen IDE 3,5"+ cf dioda a amča zase svítí pořád
                  Naposledy upravil Prober; 15.08.2007, 19:42:37.
                  pařba a flink chtěj celýho člověka...

                  Komentovat


                    #10
                    uz zase dioda porad sviti? zahada

                    Autorem citovaného textu je lasice Přejít na původní příspěvek
                    měl jsem to propojený 3,5"+2,5"+cf dioda, amča pořád svítila
                    takhle mi to taky (ne)funguje
                    pouzivam jen 2,5" konektor

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je jack Přejít na původní příspěvek
                      uz zase dioda porad sviti? zahada


                      takhle mi to taky (ne)funguje
                      pouzivam jen 2,5" konektor
                      jo to je nevím čím to bylo

                      já používám jen 3,5" IDE a dioda, ale tak nějak tlumeně svítí, když začne pracovat CF tak poblikává intenzivněji
                      pařba a flink chtěj celýho člověka...

                      Komentovat


                        #12
                        Jack mi psal soukrome, ale vidim, ze neni jedinej, komu se chova dioda divne. Ja fakt nevim, ale me to proste funguje. Funguje mi to na 3.5" i 2.5" kabel, oboje jsem zkousel. Ja se jeste doma podivam, jestli jsem to spatne nenakreslil, ale jsem si na 99% jisty ze ne.

                        Jenom se zeptam, propojili jste tu spravnou stranu diody? A bacha na 44 pin IDE (2.5"), je o 4 piny delsi nez ten druhy.
                        Naposledy upravil Doda; 15.08.2007, 13:28:22.

                        Komentovat


                          #13
                          Zapojil jsem dratky presne podle obrazku.
                          Na 2,5" konektoru treti pin v horni rade zprava, na diode ten horni kontakt a na 3,5" konektoru rohovy pin v horni rade zprava.
                          Na tom se snad neda nic zkazit nebo jo?
                          Naposledy upravil Jack; 15.08.2007, 13:52:16.

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                            Jack mi psal soukrome, ale vidim, ze neni jedinej, komu se chova dioda divne. Ja fakt nevim, ale me to proste funguje. Funguje mi to na 3.5" i 2.5" kabel, oboje jsem zkousel. Ja se jeste doma podivam, jestli jsem to spatne nenakreslil, ale jsem si na 99% jisty ze ne.

                            Jenom se zeptam, propojili jste tu spravnou stranu diody? A bacha na 44 pin IDE (2.5"), je o 4 piny delsi nez ten druhy.
                            jj propojil jsem to co je na obrázku
                            pařba a flink chtěj celýho člověka...

                            Komentovat


                              #15
                              Tak u z vim, kdyz zvolite napajeni CF 3.3V (JP 2 je 2-3), tak se to chova jak popisujete, nejak inverzne. Pri napajeni 5V to jede v pohode. Vetsina karet, jestli ne uplne vsechny, umeji oboje, takze zadny problem, zvolte napajeni 5V. Proc to tak je nevim, muzu jen hadat .... asi to sviti na rozdil potencialu 5-3,3 a nezhasina, ale zvetsuje jas. To prepinani napajeni jsem videl jen na tehle redukci a je tam kvuli tomu navic 3,3V stabilizator.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X