Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Úprava zdroje ATX pro CD32

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Úprava zdroje ATX pro CD32

    Může mi někdo poradit jak můžu zdroj ATX upravit tak,abych z něj mohl napájet CD32? Nemyslím tím úpravu konektorů,ale způsob zapínání.Ideální by bylo,aby bylo výstupní napětí +5V,+12V stále zapnuto natvrdo a CD32 se pak zapínala svým vestavěným vypínačem. U AT zdroje bych prostě proklemoval jeho vypínač,ale u ATX se zdroj zapne ze základovky. Zatím mi to šlo jen tak,že jsem měl u CD32 zapnutý vypínač a konzole byla napájena přes redukci z konektoru pro HDD.Zapnul jsem to tak,že jsem propojil zelený a černý vodič u velkého konektoru zdroje.Je to ale dost nepohodlné. Mám malý zdroj a vejde se mi do krabice od zdroje A500.
    A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

    #2
    Je to jednoduchý - z toho zdroje pájkou očesej všechny Molex kabely i s tim ATX konektorem. U něj si akorát nech kousek třeba toho černýho kablíku a ten pak zapoj do dírky v plošňáku po tom zeleným. Tím bude natvrdo ten zroj pořád zapnutej. Pak to dej do tý krabice od zdroje od A500 (pokuď se to opravdu vejde) a přívod 220V zapoj přes kolíbkovej vypínač do desky zdroje. No a do direk od Molex kablíků si zapoj kabel do CD32...


    A kdyby se to nepovedlo, tak o ničem nevim a nic sem tady nepsal....

    Komentovat


      #3
      To je přesně to co jsem dělal,akorát jsem černej a zelenej propojil u toho velkého konektoru.Ale když jsem pak zapnul konzoli,tak se zdroj zase vypnul.
      A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

      Komentovat


        #4
        Musíš propojit pin 8 - PW_OK s pinem 14 - PS_ON a mělo by to jet. Pokuď se ti zdroj po připojení CD32 vypne, je něco špatně zapojeny a pravděpodobně ti to de na sekundární části zdroje do zkratu. A nebo je v háji zdroj.

        Komentovat


          #5
          Vytažen z funkčního PC.Psal si jen zelený (PW ON)spojit s černým.A teď ještě PW OK? Ten je šedý,vid?
          A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

          Komentovat


            #6
            Na barvy nekoukej a spoj pin8 a 14 dokupy. Na nových zdrojích je to zelený a šedý, ale mam tu starší a tam je to oranž. a bílý...
            Takže to radši ber podle čísel!

            Komentovat


              #7
              Takhle.
              Naposledy upravil ExSpawn; 05.03.2009, 08:01:24.

              Komentovat


                #8
                Ja, kdyz jsem neco testoval na ATX zdroji tak jen propojim PS-On na GND (zeleny na cerny). Nektere zdroje aby jely musi mit nejakou minimalni zatez.
                I love Amiga

                Komentovat


                  #9
                  existuje nějaký grafický plánek úpravy atx zdrojů pro amigy, pokud ne, může to někdo s elektro vzděláním vytvořit a hodit tady na forum, rád bych si upravil ATX, ale ne stylem "já ti řeknu co a jak", ale jednoduchým plánkem, na který koukám a pájím, pájím a najednou už pitvám, pitvám...
                  Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                  Komentovat


                    #10
                    Tady jsou nejake informace
                    I love Amiga

                    Komentovat


                      #11
                      to IdeFIX:

                      Podle mě pin 8 s tím nemá co dělat. Power good je využíván v pc, kde je napojen na kontrolní obvod sledující stav M/B. Amiga nic takového nemá, tím pádem je šedý drátek (pin 8 ) k ničemu. Zelený drát (pin 14) s protipólem (GND) je vyveden na pc m/b jako SW-ON nebo PW-ON, kde zkratovým impulzem začne napájet m/b. Dalším zkratovým impulzem trvajícím déle než 4s se zdroj vypne. Tento obvod se využívá k hw zapnutí pc nebo tzv. trdému vypnutí při zátuhu systému. SW vypnutí ukončí systém, ale samotný zdroj je stále pod napětím. K úplnému vypnutí slouží kolébkový vypínač vedle napájecího konektoru, tento se využije i u vypnutí přísunu štávy pro Amigu, páč ta sw vypnutí alá pc nemá. (napsáno laicky alá newbie bastler)
                      Naposledy upravil Marien; 12.08.2009, 18:00:17.
                      Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                      Komentovat


                        #12
                        Je to už víc jak dva roky, co sem takhle předělával dva PC zdroje a vim že tam byl nějakej záser s tím zapínáním. A jak tak koukám, tak sem tam tenkrát v zápalu boje napsal obě varianty, který jsem zkoušel. Jedna z nich nefunguje...

                        Komentovat


                          #13
                          No já jsem taky zkoušel ATX zdroj. Když jsem propojil zelený proti zemi a zapojil disk jako zátěž tak to člo. Když jsem odpájel celý to roští kabelů a zelený propojil do desky zdroje tak už jet nechtěl ani se zátěží. Když jsem to samý udělal s trochu jiným zdrojem tak to šlo v pohodě. Bude to kus od kusu, co si budem namlouvat.
                          www.oldcomp.cz
                          party.oldcomp.cz

                          Komentovat


                            #14
                            ATX zdroj jsem taky delal pro A1200,on se kazdej ATX zdroj po propojeni spinacich pinu chova jinak,nektery mi nabihaly bez zateze,nektery ji vyzadovaly,nejlip se mi osvedcil 250W Fortron,ten slapal jak hodinky
                            A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

                            Komentovat


                              #15
                              Takže po nasosání informací do mojí vzdělané kebule jsem zbastlil 2 zdroje. Jeden AT/200W a druhý ATX/400W od Eurocase. Jelikož jsem měl od známého pouze torzo napájecího konektoru k Amize, vyřešil jsem to Molex konektory. Tím pádem po umření zdroje se tento vyhodí a nahradí jiným s podobnou úpravou. Zdá se mi to jednodušší než vpájet kábel od Amigy přímo dovnitř zdroje. Také jsem zjistil, že úprava ATXa je mnohem jednodušší než starých ATeček, ale protože ty už stejně nejsou k sehnání tak plakat nebudem.

                              BTW Kdo by měl zájem o nahrazení svého starého zdroje z Amigy za ATX, můžem se domluvit. Mám již nějakou praxi a tudíž i ochotu to zbastlit. Budu potřebovat jen Amiga kabel. Lze se také domluvit zda propojení udělat formou Molex nebo natvrdo do desky zdroje.
                              Přiložené soubory
                              Naposledy upravil Marien; 20.08.2009, 22:53:18.
                              Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X