Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Problém s FDD

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Problém s FDD

    Chtěl jsem si na a4k dmskem zaarchivovat několik Amiga Review PD disků. Pět disket proběhlo ok, šestou mi amiga už nenačetla. A nenačetla ani žádnou z předchozích ani dalších cca 15, co jsem vyzkoušel. Hlásí se mi jako nedosové. Nepomohl ani reboot systému, ani boot z diskety.
    Myslel jsem si, že mi odešla hd fdd.
    Dmska jsem chtěl dokončit na a12k, kde mám začátkem roku koupenou novou mechaniku z vesalie. Bohužel mi to udělalo úplně to samé. Po několikáté disketě jsem už další nemohl načíst. Takže mám teď ve dvou amigách mechaniky, které nemůžou načíst dosové ani nedosové diskety. Netušíte, čím to může být a jak to dát do pořádku?

    Ještě jsem zkoušel vytvořené dms archivy testovat dms testem. Test proběhne s okamžitým výsledkem "All gone", přičemž u běžného testování vidím narůstající průběh v procentech. Tady ne.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    #2
    Cistici disketu jsi zkousel? Jedna se o DD diskety nebo HD formatovane na DD?
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      čistítí disketu jsem nezkoušel. jak se s ní pracuje?
      jedná se o dd diskety (bez hd díry).
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #4
        Tak nová disketovka z Vesalie by se mu za tak krátkou dobu zaprat neměla, ne? Spíš bych se zeptal - jak starý jsou ty diskety?
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          Cistici disketa funguje tak, ze misto magnetickeho kotouce je tam latkovy kotouc, na ktery nakapes cistici kapalinu. Disketu das do mechaniky a zkusis ji nacist. Hlavicky mechaniky se tak ocisti.


          PS: Jasne, ze jde i rozdelat mechaniku a ocistit to rucne tycinkou namocenou v lihu.
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            jsou to origoš pd disky z amiga review. takže tak cca 10 let?
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je solaris104 Přejít na původní příspěvek
              Cistici disketa funguje tak, ze misto magnetickeho kotouce je tam latkovy kotouc, na ktery nakapes cistici kapalinu.
              čístící disketu mám, ale nikdy jsem ji nepoužil. Můžu na ni nakapat 60% roztok lihu? Nebo něco jiného? 80% slivovici .
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #8
                No a jeste bych zkusil odklopit plech na tech PD disketach a mrkl se, jestli neni poskrabana magneticka vrstva nebo tam nejsou necistoty. Myslim, ze lih u cistici diskety muzes pouzit.
                I love Amiga

                Komentovat


                  #9
                  nečistoty jsem na disketách nepozoroval. Prohlížel jsem je.
                  Jdu zkusit tu čistící disketu...
                  Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                  -----------------------------------------------
                  Líbí se mi Retropolis

                  Komentovat


                    #10
                    Ještě bych dodal, že obě fdd mají trochu jiný zvuk než původně. Při vložení diskety se pokusí 2-3 krát načíst bootblock...
                    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                    -----------------------------------------------
                    Líbí se mi Retropolis

                    Komentovat


                      #11
                      Mozna jsi dorasil ty diskety v mechanice na A4000. Skus dat do A1200 disketu ktera nebyla v A4000 ? Co to udela...
                      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                      Komentovat


                        #12
                        super, po pár otáčkách jsou hlavy v a4k vyčištěny. ještě zkusím tu a1200.
                        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                        -----------------------------------------------
                        Líbí se mi Retropolis

                        Komentovat


                          #13
                          Mechanika v a1200 taktéž úspěšně vyčištěna, na vině byly disktety . Díky moc, solarisi.
                          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                          -----------------------------------------------
                          Líbí se mi Retropolis

                          Komentovat


                            #14
                            Jste kaskadéři. Amiga mechanika neni jako PC a čístící diskety jí vyloženě vadí.
                            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                            Komentovat


                              #15
                              V cem jako? Ze se ocisti hlava? Jinak mechanicky jsou Amiga floppy stejne jako PC floppy. Pokud jsi se dival na cteci hlavu, tak je velmi odolna. Je to neco jineho jako cocka v CD-ROM. Ne kazdy umi rozdelat floppy a vycistit ji rucne aniz by si neposunul hlavy a pak mohl flopac hodit do kose.
                              I love Amiga

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X