Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Optická myš na Amize bez PS/redukce

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Optická myš na Amize bez PS/redukce

    Tak se mi podařila rozchodit na Amize optická myš připojená přímo do Amigy, ne přes PS/2 redukci, pouze s mírnými úpravami zapojení (jeden integráč a 2 odpůrky, sem tam kondenzátorek. Objevil jsem na webu firmy Agilent (dříve odnož HP), která vyrábí optické senzory do myší, že jeden z jejích senzorů - HDNS2000 disponuje kvadraturním výstupem, který je použit i u originálních Amiga myší (paralelní přenos signálů o změně polohy). Takže jsem vyrobil nejdřív bastl na nepájivém poli a po úspěšném odzkoušení nový originál dvoustranný plošňáček vlastní konstrukce. Jako kostra a zdroj většiny součástek posloužila Genius NetScroll + Eye optická myš.

    Na prvním obrázku je vnitřek myši před úpravou, na druhém štítek (pro ty, kteří by chtěli přesně vědět typ), na třetím detail onoho šikovného senzoru, na čtrvrtém a pátém obrázku je už předělaná myš.

    Na podrobném návodu se pracuje, pokud bude zájem, vystavím ho tady (až bude hotový). Jinak LEDku, co osvětluje snímaný povrch pod myší jsem použil modrou a funguje to stejně dobře jako s originální červenou.
    Přiložené soubory
    D.Gama/Divide/CF256MB, A500+/68020/8MB, A1200/68030/50/64MB, PowerMac 2xG5/1,8GHz/8GB/160GB/MacosX10_4, MacMini 1,25GHz G4/1GB/60GB/MacOSX10_4, SGI Indigo2/MIPS 6R4400/200/128MB/Irix 6.5

    #2
    Dobra prace, myslim, ze kdyby vedení Amigy stalo za neco, tak nechali udelat opticke mysi i s Amiga logem.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3

      Komentovat


        #4
        Vypada to bezvadne, jen se mi zda, ze je to vic prace, nez udelat tu redukci.

        Komentovat


          #5
          genius nebrat
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #6
            No keby sa vykuchala stara Commodore myska a natlacili sa tam creva s geniusky nebolo by to zle
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #7
              ad Chain - souhlasím - Genius myši nejsou zrovna mé oblíbené na PC, ale mě šlo hlavně o to, na kterém senzoru je to postavené, a ten nevyrábí Genius, ale Agilent (jak je uvedeno výše. Pokud bych někde sehnal Dexxu, jejíž některé starší modely HDNS2000 také obsahují, postavil bych to z ní, ale mě se právě válí v šuplíku asi 4 kousky právě od Geniusu a nedal jsem za ně ani korunu, takže celá myš mě přišla asi na dvacku, a to se počítá (plus asi dva dny práce - ale v to počítám i vývoj, samotnou myš jsem měl včetně výroby plošňáku, vyvrtání, osazení a otestování hotovou asi za 4 hodiny).

              ad Doda - s tou prací je to možná pravda, ale nejsem zase až tak vybaven, abych si mohl programovat PIC nebo AtMega či jiné podobné mikrokontroléry, leda že by bylo možno si je naprogramované už od někoho objednat, ale to bych si mohl pořídit rovnou hotovou redukci, že?
              Prostě jsem si řekl, proč bych si objednával něco, co jsem schopen pokrýt doma z vlastních prostředků a ty čtyři hodiny, co mi +- trvala samotná výroba, to už mi zas tolik času nezabere. Mnohem víc času mi zabere napsání návodu, kdyby si to někdo chtěl taky vyrobit (doufám že konečnou verzi převedu do PDF formátu).
              Jsem zaměřený spíš na hardware, a tak konstrukce s mikrokontroléry stavím jedině tehdy, když jiné cesty není a je možnost si naprogramovaný čip od někoho objednat.

              A ještě něco na konec - zbyla mi jedna funkční myška bez ocásku - kabel jsem totiž použil k té optické, protože PS/2 myši mají pouze 4žilovýkablík a Amigácké myši potřebují 8 (2-tlačítkové) nebo 9 (3-tlačítkové) - žilový kablík.
              Jestli někdo má zájem o tu myšku, je jeho (jen za cenu poštovného), sháním ale jakékoliv množství 8 nebo 9-žilového kablíku (dost špatně se shání), nebo aspoň tip, kde se dá sehnat. Zkoušel jsem i 8-žilové lanko, které běžně používám v práci na výrobu Ethernetových kabelů, ale ten je oproti originálnímu kablíku jako kláda, na které se dá myš udržet ve svislé poloze (myší samozřejmě nahorusmile:.

              ad Boboo - o vestavění do jiného pouzdra jsem už taky přemýšlel, není to problém (jeden z nápadů byl asi takový - jako tlačítka bych použil klávesy levá Amiga a pravá Amiga z nějaké nefunkční amiga klávesnice, pouzdro by mělo z boku tvar zkoseného krytu - ála zmenšená Amiga, ale to by zabralo víc času než vývoj a výroba vnitřku myši, možná někdysmile:.
              Naposledy upravil Prober; 04.09.2007, 19:27:10.
              D.Gama/Divide/CF256MB, A500+/68020/8MB, A1200/68030/50/64MB, PowerMac 2xG5/1,8GHz/8GB/160GB/MacosX10_4, MacMini 1,25GHz G4/1GB/60GB/MacOSX10_4, SGI Indigo2/MIPS 6R4400/200/128MB/Irix 6.5

              Komentovat


                #8
                a ted to zpatky vestavej do amiga pouzdra .) (mam v planu davno, neni time)

                kabliku je spousty, zajdi do gesu apod, maj osmizilove co sou velmi ohebne
                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                Komentovat


                  #9
                  návod na přestavbu

                  Tak nějak se nikdo neozývá, že by se chtěl dozvědět, jak na to - to bych ten návod psal zbytečně. No co, zkusím to poslat do redakce AR, třeba mi to vydají (nebo na anglické Amiga fórum, to bych ale musel oprášit svou nepříliš dobrou angličtinu).
                  D.Gama/Divide/CF256MB, A500+/68020/8MB, A1200/68030/50/64MB, PowerMac 2xG5/1,8GHz/8GB/160GB/MacosX10_4, MacMini 1,25GHz G4/1GB/60GB/MacOSX10_4, SGI Indigo2/MIPS 6R4400/200/128MB/Irix 6.5

                  Komentovat


                    #10
                    Rozhodně ho napiš, sice nevím zda bych to sám zbastlil dohromady, ale přinejmenším si ho přečtu nebo pak začnu otravovat někoho nadanějšího

                    Komentovat


                      #11
                      Chci!

                      Me to ale zajima a kdyz bude navod pro "blbce"
                      Nejsem mistr sveta z pajkou, ale tohle bych snad zvladnul.
                      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                      Komentovat


                        #12
                        jen piš piš, když bude návod tak to s tou pájkou zmáknu taky
                        pařba a flink chtěj celýho člověka...

                        Komentovat


                          #13
                          to networ:

                          samozrejme, ze nas to zaujima, mne sa naopak mysky Genius osvedcili, mozno mam mensie naroky
                          Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

                          Komentovat


                            #14
                            návod na přestavbu

                            Tak sláva, já to tedy dopíšu, je v tom jenom jeden problém - návrh plošňáku jsem kreslil přímo z ruky na papír s pětimilimetrovým rastrem, takže mohu poskytnout pouze oskenovanou kopii s vyznačeným měřítkem (buď v 300 nebo 600 DPi - to jsou myslím nejpoužívanější hodnoty rozlišení). Důvody ? - 1. není to zase až tak složité zapojení, abych na to musel pouštět specializovaný program a za 2. - nemám ho ani nainstalovaný, protože doposud všechny konstrukce jsem dělal jenom v jednom kusu, a pro tyto účely mi papírová verze stačila (po realizaci jsem vždycky pouze papír založil do archivu, kdybych to někdy později potřeboval opravit, což jsem zatím nepotřeboval, protože i bastly staré dvacet let pořád ještě fungujísmile:.
                            Naposledy upravil networ; 06.09.2007, 07:27:33. Důvod: úprava
                            D.Gama/Divide/CF256MB, A500+/68020/8MB, A1200/68030/50/64MB, PowerMac 2xG5/1,8GHz/8GB/160GB/MacosX10_4, MacMini 1,25GHz G4/1GB/60GB/MacOSX10_4, SGI Indigo2/MIPS 6R4400/200/128MB/Irix 6.5

                            Komentovat


                              #15
                              v tobě něco bude čéče
                              Naposledy upravil Prober; 06.09.2007, 08:49:30. Důvod: Zbytečná citace
                              pařba a flink chtěj celýho člověka...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X