Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Delihc (dhc^mzk)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Delihc (dhc^mzk)

    Na zacatek uz si poradne nevzpominam, protoze u nas je jiz par desitek let firma, ktera je s pocitaci docela spjata a moje prvni setkani bylo jiz ve skolce, kdy jsme ji navstivili. Obdivoval jsem tam s nasi tridou, jak dokazou na traktorovy papir udelat z pismen a cisel mickey mouse nebo kacera donalda. Potom se nekde v nejakem casopisu objevil navod, jak sestrojit tuto znamou hru od atari - pong, otec ji proste jednou zapojil a parilo se, na te jsem stravil uplny zacatek, meli jsme i docela vychytane ovladace. Kdyz jsem trochu povyrostl, lakaly me automaty na poutich a kolotocich, taky se u nas parkrat objevily pujcene televizni hry nebo nejaka konzole. Nejaky cas na to, nekdy v roce 88/89 koupil znamej Didaktik M, pak uz to slo rychle, objevily se tu segy, nintenda, ale ja si nechal privezt z Rakouska C64, casem jsem dokoupil disketovku, mys...ale to uz jsem po ocku pokukoval po Amize 500, kterou nam predvadel bratranec z Nemecka, nechapal jsem tu grafiku a zvuk. Nekdy koncem roku 91 jsem vysnenou A500 mel konecne doma. Prislo seznamovani s lidma, shaneni kontaktu, zacatky se systemem, hrani skvelych her, nato jsem parkrat navstivil resetkani a atmosfera me natolik nadchla, ze jsem se zacinal zajimat o dema a zacal se i o neco pokouset sam tvorit. Dokonce se mi podarilo s par nadsencema v nasem meste vytvorit mensi demogrupu - jmenovala se Moskzti team (pozdeji records), bohuzel nakonec to dopadlo tak, ze jsme neco delali pouze ja a Jimi Pow (ktery dela trackerinu dodnes, akorat presel na pc a pracuje uz i s VST pluginama a take ma zivou kapelu), takze jsme Moskzti team rozpustili a pouze solo s jimim jsme si udelali vlastni Kofola recordz zamereny pouze na hudebni tvorbu, nejaky cas jsem byl i v Horizontal Lamerz, ale bohuzel uz to bylo v dost pokrocile dobe, z urcitych duvodu jsem tam proto nemohl vydrzet moc dlouho, o tom se pise nize. Momentalne dochazi ke znovuzrozeni MZK recordz (neni to ale uz pouze o skladani, ale i djingu a mixingu), ale to jsem krapet odbocil. Vratim se zpet do obdobi, kdy se mi jeste na stole bliskala A500. Jeden amigista u nas, kterej me tenkrat zasoboval datama, mel jednoho dne amigu 1200 a ja hned vedel, ze to je moje dalsi investice. Mezitim, jsem udelal jednu velkou chybu a jednomu cloveku jsem pujcil Amigu 500, bohuzel ji hodil do bazaru a i kdyz jsme policii privedli primo pro pocitac do bazaru, cekal jsem na ni 3/4 roku. V roce 96 jsem se dockal a za tezce nasetrene penize jsem koupil Amigu 1200 s 40MB HDD. Kapacita brzo dosla, tak jsem si za velke penize nechal privest z Nemecka HDD, na poprve jsem mel smulu - HDD pravdepodobne neprezil cestu, na podruhe jsem v afektu, kdyz mi vytuhl octamed pri ukladani nove skladby, bouchnul parkrat do pocitace a bylo po HDD (tim padem jsem prisel i o velkou cast svych vytvoru, hlavne modulu), nakonec jsem si poridil HDD 10GB, CDROM, A1230/50Mhz 64MB + nejake ty hlouposti jako samplery, tiskarnu atd...v roce 99 jsem sel na vojnu, jako stabni pisar jsem se tam nakazil, v te dobe na vzestupu, systemem windows 98 a po navratu z vojny jsem zjistil, ze v podstate na amigu uz nic poradneho skoro nevychazi. Pomale se ze me stal pcckar a pc me v podstate i zivi...sice jsem o Amigu neztratil psychicky zajem a zname jsem stale presvedcoval o tom, ze amiga je stejne nejlepsi stroj, nakonec jsem ale v roce 2001 musel uznat, ze pc vyhralo...udelal jsem nejvetsi chybu sveho zivota a A1200 jsem prodal...asi posledni 3 roky vice sleduju aktualni deni okolo amigy, sem tam nekde na neco zareaguju a poslednich par mesicu opet premyslim o koupi A1200 s nejakou lepsi turbokartou, sel bych i do neceho noveho, pokud to nebude stat 50 tisic...bohuzel jsem strasne linej a obracim kazdou korunu...tak jeste nevim kdy k tomu dojde. Na pc jiz moc nehraji, spise remaky starych her, nic noveho nevytvarim, neskladam, nemaluju, spis delam swapperinu a shranuju kde co - dema, mody, obrazky, videa, emulatory (nejvic vse ohledne Amigy) a obcas si udelam nejakou kompilaci, mimo to me jeste (bohuzel realizovatelne jen na pc) dost bavi divx a snazim se dosahnout co nejlepsi komprese v co nejlepsi kvalite nebo proste vrtani se ve vsech moznych softwarech/masinkach a jinych pridavnych zarizenich, ci rovnou ve widlich (i kdyz tento certuv nastroj svym zpusobem nenavidim) ...tot asi vse. Omlouvam se za chyby, styl psani a vubec...vim, ze obcas dost prudim, ale to jsem ja, v mem povolani se musim dost casto hadat s engineeringem, supply chainem ci primo vedenim a obcas si to prenesu i domu...pres vsechno spatne, ale nakonec mam amigu rad, stejne jako vy vsichni ostatni. Ted uz si jenom poridit i nejakou po tech par letech opet konecne domu...
    Naposledy upravil Delihc; 05.09.2007, 15:07:53. Důvod: na nic nezapomenout...
    Panda Libor

    #2
    tak ja Ti drzim palce, aby sa Ti nejaku zachovalu A1200 podarilo znovu kupit
    Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

    Komentovat


      #3
      Taky ti držím palce, ať ji zase brzo máš doma . To pak bude úplně jiná kvalita života, věř mi .
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #4
        Jo jo, jdi do toho.....stojí to zato .
        A 500 1 MB RAM. A 600 HDD. A 1200 Apollo 1240/40, 32 MB RAM, HDD. Amiga CD32 Paravision SX1, 8 MB RAM, HDD.

        Komentovat


          #5
          jojo uz se tesim az z pritelkyne udelam taky amigistku a ukazu ji ty nejnadhernejsi a nejhratelnejsi arcady (napr.Chuck Rock 2) a logicke hry...je na tom totiz stejne jako ja a nema rada, ty nove super hyper mega cool nove 3D hry, co ted ve velkych kvantech vychazi...
          Panda Libor

          Komentovat


            #6
            tak jestli se ti podaří udělat z přítelkyně amigistku tak dej vědět jak
            ta moje zatím odolává a úspěšně(jediné co hraje je tetris na mém Nitendu DS)
            btw vítej a držím palec ať brzo najdeš tu amču
            pařba a flink chtěj celýho člověka...

            Komentovat


              #7
              Tak zdar! Taky sem ve vzteku prasknul do hdd, kterej mi nejak divne blikal. Chudak nebyl zvalidovanej, zato byl po ty rane v prdeli. Stane se. Bylo to po prvy a naposled. Kdo to mohl vedet?
              AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

              Komentovat


                #8
                Nikdy jsem do počítače nepraštil. Jenom do PC, ale to se nepočítá.
                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                Komentovat


                  #9
                  Zkusim casem poslat fotku meho pc...hlavne predniho panelu ale znamej NOP, ten byl podstatne brutalnejsi, zapichnul do wintelu vystrelovak... abych to jeste upresnil, do Amigy jsem taky nemlatil, prece je to amiga a zadna blikajici krabice bez duse, bylo to proto, protoze my vytuhla Amca, ktera bezela docela dlouhou dobu v kuse a kdyz sem si chtel dat ulozit svuj vytvor, proste byl tuhac...HDD uz byl nacatej...ale kdyz to srovnam z pc, tak zlata stabilita Amigy, mam 7 HDD a kazdej se pod widlama chova jinak, na pc neni problem prijit o vsechny data...mohl bych vam o tom vypravet na dobrou noc a na pokracovani...
                  Panda Libor

                  Komentovat


                    #10
                    Myslim, že fotka tvojeho... ehm, ehm, blueheheee... urgh... "pc"... je naprosto irelevantní. Rači si kup aminu a tu nám pak vyfoť.
                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      #11
                      Co znamená to dhc^mzk?
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        Delirium umocnuje mozek
                        I love Amiga

                        Komentovat


                          #13
                          Tak schválně Probere, jestli na to příjdeš. Myslím, že k tomu nápovědu najdeš v prvním příspěvku týhle větve. A to několikrát
                          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                          Komentovat


                            #14
                            No fakt nevím
                            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Komentovat


                              #15
                              Já bych si dovolil tipnout: znamená dlc delihc a mzk moszkti?
                              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X