Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Rozšíření paměti pro A600

Sbalit
Téma je uzavřeno. Pokud se domníváš, že je vhodné jej znovu otevřít, kontaktuj některého z moderátorů.
X
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Rozšíření paměti pro A600

    poradi mi nekdo, co je tohle za typ pametoveho rozsireni pro Amigu 600?

    na tistaku neni zadny napis


    na https://bigbookofamigahardware.com jsem nasel nejake podobne:

    Blueline: 1MB ChipRAM Expansion with RTC

    PF: PF601

    WAW Electronik: BigRAM 600

    ale presne tenhle typ ne


    a dalsi dotaz se tyka baterie...
    tahle uz vyteka, kontakt byl zoxidovany, tak by potrebovala vymenit
    mam predstavu, dat tam pouzdro na lithiovou baterii CR2032 jako je na PF601, ale pouzdro bude asi prilis velke (kontakty na tistaku jsou od sebe bud 13 mm nebo 18 mm a pouzdro ma kontakty 20 mm)
    mate nekdo zkusenosti s vymenou baterek?
    Naposledy upravil Jack; 04.09.2007, 22:48:37.

    #2
    Jabyjsem jsi tipnul ze je to ta: Blueline: 1MB ChipRAM Expansion with RTC akorat pouzite jine chipy pameti!
    Tady mas navod na vymenu baterky:

    Komentovat


      #3
      pokud se tam nevejde klasicka placata litiovka, z uspechem jsem taky dava dve knoflikove do kalkulacky za sebe, vsechno propajet i s diodou a dat do smrstovaci buzirky. vznikne malej valecek podobnej jako normalni baterka
      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

      Komentovat


        #4
        Hlavně tu baterku uštípni co nejdřív, leptá to tišťák a klidně Ti to tu kartu zničí.
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #5
          diky vsem za rady...

          ten Blueline vypada fakt nejpodobneji ...
          navic ta moje karta ma v levem rohu u konektoru napis "BS" a u Blueline je videt "S"

          Komentovat


            #6
            tak jsem prave odletoval akumulator z tyhle karty...

            na spodni strane je typove oznaceni Z2A35, coz je
            NiCd, 15,5 x 6,5 mm, 2,4V, 35mAh

            rad bych misto nej dal diodu a knoflikovou baterii CR2032, ktera ma 3V

            nevadi, ze baterie ma vyssi napeti?

            Komentovat


              #7
              Flakni tam tu diodu a hned mas kyzeny ubytek 0,4V
              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

              Komentovat


                #8
                podle Proberova navodu tam planuju dat Schottkyho diodu, ktera ma snad mit nizsi ubytek napeti... neva?

                Komentovat


                  #9
                  muj navod ehm, dej tam vobyc 1Nshit a je po starosti ne? prece dyz potrebujes vetsi ubytek, tak nebudes pouzivat sotky aby si ho mel mensi

                  jo a dik ze si to cet, kazdej se napred pta a pak cte a ja sem za chytrolina
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #10
                    nojo, Tvuj navod, promin... to jsem si nevsiml...
                    sikovnej navod, pro me jako laika by mohl byt klidne i podrobnejsi
                    tady je odkaz

                    bohuzel jiny diody nez Schottky nemam, tak to je budu muset jit sehnat do Gesu..
                    muzes mi, prosim, nejakou konkretni doporucit z techto?
                    Naposledy upravil DaMi; 12.02.2023, 12:02:45.

                    Komentovat


                      #11
                      Abych moh doporucit neco z katalogu bych musel studovat datašity, to je pro inžinýry. ja hrabnu do šupliku a zkousim ruzny diody az sem spokojen s napetim na vystupu

                      koukej tedy do datašitu kde nebude "Low voltage drop" tak tu ber, a ne smd, spis neco vetsiho at je to pevny
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        jasne, v pohode.... diky za voditko...
                        myslel jsem, ze uz mas vyzkouseny nejaky konkretni typ diody, kdyz jsi vymenil tolik baterek

                        Komentovat


                          #13
                          mam vyzkouseny ze dycky najdu v supliku vhodnou, jaky ma typ fakt netusim
                          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                          Komentovat


                            #14
                            Taháš z klobouku?
                            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                            Komentovat


                              #15
                              spis jak ryby z reky - vytahnu, premerim, dyz se mi nelibi jde zpatky do vody
                              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X