Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Router (Amiga+pc)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Router (Amiga+pc)

    Nedavno jsem koupil pc router model SMC7004 Barricade. Funguje doma nekomu z vas neco podobneho? Nechce se mi pokazdy prehazovat kabel od modemu. 5 minut mi trvalo, nez jsem si vzpomel, ze musim restartnout modem.
    AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

    #2
    Ja mam router SMC7004ABR, ale neporadim Ti vic, nez jsem Ti psal v mailu. To se fakt tezko radi, kdyz nevis jak mas pripojeny internet. Ja mam treba pridelenou IP adresu a kontroluje mi i MAC adresu sitovky. Takze si router spojim s PC. V PC v prohlizeci nahodim IP adresu routeru (viz manual) a nakonfiguruji router. Nastavim si v nem statickou IP adresu, v Dynamic IP zase MAC adresu a DNS. Internetovy kabel pak zapojim do konektoru WAN a do LAN si mohu zapojovat pocitace. Priklad: router ma IP 192.168.0.1 a v nem mam nadefinovano internetove pripojeni. U pocitace (PC, Amiga) nastavim IP treba 192.168.0.2 (PC) a 192.168.0.3 (Amiga), vychozi branu a DNS nastavim na 192.168.0.1 (coz je router).
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Asi mam taky pridelenou ip adresu. Chtelo by to, aby se tu stavil H2O. Ten mi ten internet rozjel.
      AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

      Komentovat


        #4
        Jednou jsem se vydrbal s routerem Edimax a ztratil jsem s nim spoustu casu. Kdyz ho clovek po nastaveni rucne neresetoval (vypnout/zapnout), tak proste nejel. Nektere routery pro konfiguraci potrebuji webovy prohlizec s javou a nektere routery je dobre flashnout nejnovejsim firmware, protoze i ten nekdy byva bugovy.
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          Neexistuje aspon nejaka rozdvojka? To resetovani modemu by me nevadilo, hlavne abych nemusel prepojovat kabl.
          AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

          Komentovat


            #6
            Marwine,solaris104 to popsal celkem presne.Ale jak to tak vypada asi ti snad budu muset stim routerem prijet pomoc co

            Komentovat


              #7
              Marwine a mas vubec k tomu smc manual a pokud jo cetl jsi ho?
              A podarilo se Ti pres to smc zprovoznit aspon ten persnal closet
              Jinak napis kdy mas volno at si to poradne naplanujem
              Naposledy upravil H2O; 30.09.2007, 22:27:00.

              Komentovat


                #8
                2H2O: Manual v cestine k tomu bohuzel neni. A ano, ten anglickej jsem si trosku prelouskal, ale moje jazykove znalosti jsou dosti chabe. O volnu ti napisu pres SZ.
                AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je Marwin Přejít na původní příspěvek
                  Nedavno jsem koupil pc router model SMC7004 Barricade. Funguje doma nekomu z vas neco podobneho? Nechce se mi pokazdy prehazovat kabel od modemu. 5 minut mi trvalo, nez jsem si vzpomel, ze musim restartnout modem.
                  Alebo bol tento prispevok pozmeneny a chyba tam kusok povodneho textu alebo vobec netusim co chces. Citam to uz 3 den a stale neviem co je za problem.

                  Z toho co pisal solaris104 chapem, ze to nevies nainstalovat? Mam providera ktory kontroluje ci som zapojeny cez konkretnu MAC adresu - tu ale naklonujem do toho routera a ten sa tvari ako ta jedna jedina MAC adresa a co je za routerom uz provider "skoro nevie" - tj. napr. viac ako jeden pocitac. Teda to aspon chapem pod „prehazovat kabel od modemu“.
                  Naposledy upravil piXie; 03.10.2007, 06:33:29.
                  Amiga 1260/060/60MHz, OS3.9, 64MB RAM, 3.2GB IDE HDD, 2x SCSI Plextor CD-R, CD-RW
                  Amiga 1230/030/50Mhz, OS3.0, 8MB RAM, 1GB CF, Amiga 500, Amiga 600, Amiga 2000, C64 a zatial nic viac...

                  Komentovat


                    #10
                    2piXie: Presne tak, nevim jak to nainstalovat. Psal jsem, ze je to pro me spanelska vesnice. MAC adresa-na co to potrebuju? Sorry, ale z toho cos mi napsal dal, nejsem moudrejsi ani o pid
                    AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

                    Komentovat


                      #11
                      Neco o sitich si muzes precist tady, pokud Te to zajima . Z toho se daji zaklady pochytit.
                      PCTuning.cz – váš průvodce světem informačních technologií.
                      I love Amiga

                      Komentovat


                        #12
                        Zajimave, mrknu na to!
                        AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

                        Komentovat


                          #13
                          2Marwin: Ten solarisov link je dobry. V nadvaznosti na link a moj prispevok: Niektory provider kontroluje MAC adresu, tj. ze mas doma PC ktoreho sietovka (ak ich je viac, tak iba jedna z nich) ma svoje jedinecne cislo (malo byt byt jedine na svete) podla ktoreho ta provider identifikuje = pripojis sa na net iba s konkretnou sietovou kartou, tj. ak si prinesies NB si notebook ktoreho sietovka ma inu MAC adresu = s tymto sa na net nedostanes - takto funguje napr. chello (aspon u nas).

                          Da so riesit jednou sietovkou PCMCIA sietovkou, ktoru budes davat na notebook ktory ches pripojit alebo desktop s PCMCIA, ale zasa PCMCIA port nie je obvyklou vecou na desktope. Tak sa to riesi routerom, ktory vie naklonovat MAC adresu (tu o ktorej provider vie) = provider bude stale vidiet jednu MAC adresu = jeden komp.

                          Videl som dost routerov a vacsina z nich mala tuto moznost v sprievodcoch nastavenim cez neaky web browser. Ak nou disponuje ten tvoj, tak v manuale by o tom mohlo byt napisane.

                          A co sa tyka IP adresy, tak defaultne je DHCP zapnuty (ak ho ma) a ako na Amige, tak aj na PC mam v nastaveniach siete automaticke pridelenie IP adresy - tzn. ti odpada nastavenie DNS, IP atd.. Ak je malo pocitacov (alebo rozumny pocet) mam napevno nastavenu tabulku pre pridelovanie IP podla MAC.
                          Amiga 1260/060/60MHz, OS3.9, 64MB RAM, 3.2GB IDE HDD, 2x SCSI Plextor CD-R, CD-RW
                          Amiga 1230/030/50Mhz, OS3.0, 8MB RAM, 1GB CF, Amiga 500, Amiga 600, Amiga 2000, C64 a zatial nic viac...

                          Komentovat


                            #14
                            na to dhcp vopatrne, fakt to v genesis standardne nechodi.
                            prijde mi taky jako naprosta blbost v domaci siti o trech pocitacich pouzivat dhcp
                            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                            Komentovat


                              #15
                              No me v routeru taky bezi DHCP, nekdo prijde s notebookem, pripoji a jede. Ale na mem PC a Amigach pouzivam statickou IP. To Genesis jsem zatim s DHCP nerozbehal, ma to dost slozitou konfiguraci.
                              I love Amiga

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X