Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Ako na zdroj k amige?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Ako na zdroj k amige?

    mam 3 zdroje (A500 A300 A600), chcem skontrolovat ich stav, kde by som nasiel info ohladom zmerania vystupu,

    okrem toho jeden pri zapinani a vypinani piskne...

    dik za kazdu pomoc

    #2
    Lahke zdroje su pulzne, nedoporucujem zapinat bez zataze cize naprazno, moze dojst k odpaleniu.
    Pisknutie vznikne pri narazovom napati, v zdroji je cievka (menic napetia) nie je to zavada.
    Odkusanie zdroja je jednoduche - Amiga ide, alebo nie.
    Popripade ak je v tahu symetricke napajanie +12V * -12V chrapci audio vystup, ak je +5V nefunguje takmer vsetko.
    Horsie je to s tazkym z zdrojom, je to klasicky trafak, je to slabsi zdroj dost sa zahrieva, doporucujem iba ak na holu Amigu.
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    Komentovat


      #3
      to Boboo:
      tazsi zdroj je slabsi? stale som si myslel, ze je to naopak, ze prave ten tazsi od A500 sa odporuca pouzivat aj na utiahnutie A1200 s turbokartou a hdd
      Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

      Komentovat


        #4
        používám zdroj od A500 k A1200 s turbokarou a Cf redukcí
        když jsem měl HDD používal jsem předělanej zdroj z PC
        pařba a flink chtěj celýho člověka...

        Komentovat


          #5
          Co mam doma A500 zdroje su lahke a objemnejsie ako k A1200,
          tazky zdroj (trafo) sa dodavali k original A1200kam je rebrovany
          a mensi, na vrchu je velke C=
          Na spodnej casti si to mozes jednoducho overit A500 zdroje ma 5v 4.5A
          a 1200 (trafo) cca 2.5A nie som si uplne isty.

          BTW aj A500 su niektore trafo cize 2.5A
          Naposledy upravil Boboo; 02.10.2007, 08:52:03.
          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
          Furiatune homepage

          Komentovat


            #6
            booboo:

            jo amigy idu akurat raz mi to zo 600 robilo to praskanie zvukoveho vystupu
            som to skusil znova a zase to ide takze neviem, mozno kolise

            jak som pisal A300 A500 A600 maju oznacenie a vsetko su to tie stare velke a tazsie zdroje, ale teraz neviem ako to overit spolahlivo

            dik vsetkym za odpovede

            Komentovat


              #7
              Vykon si mozes jednoducho overit a to na druhej strane zdroja
              je tabulka kde su udaje o amperoch.
              Podla toho co je na nich uvedene si jednoducho das do hromady
              ktory zdroj mozes pouzit na vybavenu Amigu a ktory na holu.

              Tazke trafo zdroje = 2.5A len na holu Amigu
              Lahke pulzne = 4.5 k turbo kartam ako stvoreny

              Tu je priklad http://www.allegro.pl/item251574087_...acz.html#photo

              Co sa tyka ci je 100 pero, tak ako som pisal bud ide alebo nie.
              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
              Furiatune homepage

              Komentovat


                #8
                sice som asi slepy ale priamo tam napisane na tom zdroji A500 z allegra nie je tych 4,5 ale je to on nie?

                a tie klasicke uzke k A1200 maju napisane 2,5

                Komentovat


                  #9
                  No taky jsem mel za to, ze tezke zdroje byly podle udaju o kapku vykonejsi nez pulzni.
                  I love Amiga

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek

                    Tazke trafo zdroje = 2.5A len na holu Amigu
                    Lahke pulzne = 4.5 k turbo kartam ako stvoreny
                    sem tady nedavno delal takovej soupis,a s timhle ma bobo pravdu. an druhe strane odpaleni tezkeho zdroje se da lehce opravit
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #11
                      mna stale myli to "tazke" a "lahke" pretoze ten zdroj co mam origos k A1200 je taky mensi obdlznikovy lahky a ma napisane 2,5

                      Komentovat


                        #12
                        jak jsem psal mám těžký trafo od A500, přesně to jak je na obrázku a v pohodě mi táhne A1200 s turbo kartou a cf redukcí
                        pak tu mám ješte trafo od A600 to je lehčí asi puslní a má 3A
                        pařba a flink chtěj celýho člověka...

                        Komentovat


                          #13
                          Mno A1200 + Blizzard a nejaka ta CF nie je az taky problem moze to utiahnut aj trafak.
                          V dobach davnejsich A1200 + Blizzard + HDD (1,2A) je ku*va velka zataz na trafo zdroj.
                          Naproti CF vs HDD je rozdiel viac ako 1,1 Ampera!

                          Ci uz lahky, tazky zdroj dolezity je udaj na spodu 2,5A je slabota
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            #14
                            vono hlavne HD + CD (v cechach oblibeny model tzv vyhřezlé střeva), to je kolikrat 2.5A, a na amcu nic nezbejva
                            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                            Komentovat


                              #15
                              hm, no cez vikend sa na tie zdroje popozeram, ze ako to je a potom prispejem aj do Chainovej zbierky "zdrojovych udajov" tu na fore
                              Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X