Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

CyberStormPPC upgrade na 68060

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    CyberStormPPC upgrade na 68060

    Mel jsem fakt velikou kliku a podarilo se mi koupit CyberStormPPC asi za pulku jeho ceny. Soucasti te kliky bylo to, ze je v nem 68040/25. Jde to na 68060/50 upgradovat tak, ze vytahnu 040, preswitchuju napajeni na 3.3V, nacpu do toho 060, oscilator necham, je 50MHz a hotovo?

    Taky v neni zadna RAMka, nemate nekdo 32MB SIMM, staci mi jeden?

    #2
    Myslim, ze to staci.

    Muzes napsat cenu, za kterou jsi ji ziskal?
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
      Mel jsem fakt velikou kliku a podarilo se mi koupit CyberStormPPC asi za pulku jeho ceny. Soucasti te kliky bylo to, ze je v nem 68040/25. Jde to na 68060/50 upgradovat tak, ze vytahnu 040, preswitchuju napajeni na 3.3V, nacpu do toho 060, oscilator necham, je 50MHz a hotovo?

      Taky v neni zadna RAMka, nemate nekdo 32MB SIMM, staci mi jeden?
      Na CS-PPC je super to, ze je tam PGA objemka na procesor, upgrade je jednoduchy. Co sa tyka prestavnia napajania, nemam zial skusenost.
      Chystam sa akurat urobit upgrade 040/25 na 040/50 CPU vytiahnem s mrtveho Apolla.

      Ramka musi byt v pare!
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        #4
        Dal jsem za ni 260 liber, dost me to prekvapilo, protoze za tenhle rok jsem jich videl tak 5 a prodaly se mezi 800 a 900 EUR, coz je hruza. Vsecny ale mely 060, tady tu cenu prave udelala asi ta 040. Zatim jsem to jenom zapnul a jede to, jeste jsem nezkousel PowerUp, snad dneska.

        Jinak vsechny tyhle kartu nemely chladic na 060, je to OK ?

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
          Ramka musi byt v pare!
          Ja uz jednu mam, respektive dve (od Solarise), ale jednu pouzivam v Blizzu.

          Komentovat


            #6
            Gratuluju . Na jaké frekvenci tiká ppc? Mrkni na tyto stránky

            , pokud je náhodou neznáš. Jsou tam celkem slušné diskuse.

            A jestli ještě potřebuješ těch 32 MB, něco bych vyštrachal v šuplících. Ale můžu až v sobotu, do zítřka jsem v brně.
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #7
              Ta vymena procesoru zahrnuje presne, to co jsi popsal, mam ji na svem CyberstormuPPC provedenou. Co se tyce chladice tak na 060 chladic z vyroby neni.

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                Gratuluju . Na jaké frekvenci tiká ppc? A jestli ještě potřebuješ těch 32 MB, něco bych vyštrachal v šuplících. Ale můžu až v sobotu, do zítřka jsem v brně.
                Frekvenci PPC jeste nevim, u aukce nebyla napsana, mozna 200, jenom jsem to zapnul ze to jede, dneska vecer to nejak rozebehnu. Ta RAMka absolutne nespecha, nejakou mensi mam, coz je prozatim OK.

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                  Ta vymena procesoru zahrnuje presne, to co jsi popsal, mam ji na svem CyberstormuPPC provedenou. Co se tyce chladice tak na 060 chladic z vyroby neni.
                  Pokud ta motorola neni EC nebo LC, tak uz je fuk, jestli to oznaceni na konci je 50, nebo 50A, nebo tak neco ?

                  Komentovat


                    #10
                    2Doda: Nejsem si jistej, ale myslim, ze TDM mi kdysi rikal, ze A na konci znamena, ze procesory by mely bezet i na vyssi frekvenci. Ale ruku do ohne za to nedam.
                    AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

                    Komentovat


                      #11
                      060 ma jednu specialni masku, prociky z te serie jdou vetsinou brutalne taktit

                      cituji alexe:

                      The MC68060RC50 with mask E41J has been known to overclock to 100MHz (No Amiga Accelerator can run that fast).
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        este mala poznamka: cinani ty prociky taky obcas preznacujou .-)
                        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                        Komentovat


                          #13
                          Ja se to chystam koupit u IC-CHINA, taky to preznacuje?

                          Komentovat


                            #14
                            Jinak jsem vcera zjistil, ze je ta karta 604e 233MHz. Kdyz spustim "whichamiga", tak mi vetsinou potom amiga po chvili spadne a na obrazovce je par poskozenych radku v grafice (CV+CGX4). Drive jsem "whichamiga" nikdy nepouzil tak nevim, jestli to zacalo prave tedka. Zatim jsem spustil jen ADoomPPC a jede vpohode.

                            Komentovat


                              #15
                              Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                              Jinak jsem vcera zjistil, ze je ta karta 604e 233MHz.
                              To je hodně dobrá zpráva .
                              Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                              Kdyz spustim "whichamiga", tak mi vetsinou potom amiga po chvili spadne a na obrazovce je par poskozenych radku v grafice (CV+CGX4). Drive jsem "whichamiga" nikdy nepouzil tak nevim, jestli to zacalo prave tedka.
                              WhichAmiga mi taky způsobuje totální vytuhnutí a4k (cvppc&cgx4) a zatím jsem to nevyřešil. Jelo mi to ale bez ss. Nebo zkus jinou verzi. Na aminetu je verze z r 99. Zkus případně tuto:

                              http://piru.dyndns.org/~p/sw/WhichAmiga.lha.

                              Na otestování ppc můžeš z aminetu použít např. sysspeed nebo lukiho amigod.
                              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                              -----------------------------------------------
                              Líbí se mi Retropolis

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X