Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga 1200 a PCMCIA Wi-Fi nebo LAN

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
    Jo, zrovna DHCP by se mi hodilo. V nejhorším to přematlám v modemu na statický adresy. Mimochodem, nejde to náhodou konfigurovat pomocí nějakýho souboru, který by mi někdo poslal už nastavený(pro DHCP)? Jinak tedy asi využiju Genesis, protože to budu rozcházet v OS3.9.
    Predelavat v modemu nic nemusis, kldine v nem muzes mit nastaveno pridelovani adres pres DHCP a na Amize si nastavit adresu statickou, to nicemu nevadi, ale nejakou vetsi, ktera nebude kolidovat s tim DHCP rozsahem. Pro DHCP a Genesis musis pouzit jeste extra dalsi program, dhcp client, uz se to tady resilo, najdes to.

    Nastav to staticky, to mas nejjednodussi a hlavne nic v modemu nepredelavej.

    Komentovat


      #17
      Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
      na Amize si nastavit adresu statickou, to nicemu nevadi, ale nejakou vetsi, ktera nebude kolidovat s tim DHCP rozsahem
      Vysvětlit prosím?

      Na DHCP rozsahu budu mít třeba 192.168.0.1 - 100 - kolik mám dát na té kartě pak tedy?
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        #18
        DHCP je mechanizmus, ktery prideluje IP adresy strojum, ktere si o ne pozadaji a udrzuje v tom nejaky poradek. Ty stroje pak maji IP adresu a je uplne fuk, jestli ji zjiskaly z DHCP serveru (tvuj modem, nebo tak neco), nebo ji maji nastavenu rucne natvrdo (musi byt pochopitelne sprava). Proste maji IPcko a funguje to, nezalezi na tom kde ho vzaly.

        Jestli mas jako DHCP rozsah zvolen 192.168.0.1 - 100, tak je dobre staticky pridelit treba 192.168.0.111, kde se pak nemuze stat, ze ti DHCP prideli nekomu stejnou adresu, jako mas uz nekde staticky. Je ovsem extremne nepravdepodobne, ze ti DHCP server nekomu prideli treba 192.168.0.60, pokud mas 3 pocitace v siti.

        Existuji urcite vyjimky, ale ve vetsine pripadu je to takhle.

        Komentovat


          #19
          jj, už jsem koukal i jinam a asi nebude celkem problém ji sehnat. Tyhle karty byly evidentně ve své době populární.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #20
            ty sou popularni porad, sou desne spolehlivy a maj skvely ovladace, moznost rizeni vykonu a dalsi vyfikundace, neni to blba karta za pet stovek z tesca
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #21
              Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
              Jestli mas jako DHCP rozsah zvolen 192.168.0.1 - 100, tak je dobre staticky pridelit treba 192.168.0.111, kde se pak nemuze stat, ze ti DHCP prideli nekomu stejnou adresu, jako mas uz nekde staticky.
              Jak funguje DHCP chápu, to je OK, ale vysvětlím tedy přesněji svou situaci:
              Mám wifi router a na něm DHCP, mám povolený rozsah pro deset IP adres, které ale přiřazuju v administraci staticky na základě MACovky. Takže můj notebook dostane vždy 101 na konci, Wiičko má 102, DSko 103 atd. Předpokládám, že bych si tedy v Miami (?) zjistil MACovku wifi pcmcia a nastavím mu 104 na konci - tím pádem na samotné kartě ponechám DHCP a dostane pokaždé 104.
              Jelikož ostatní rozsahy IP mají zakázaný přístup, tak bych měl logicky usilovat naopak o udržení rozsahu a ne dávat nějakou adresu 111 na konci, páč prostě nebude fungovat, ne? Proto mne zarazilo, že bych měl nastavit nějakou statickou adresu mimo DHCP rozsah.
              Tím pádem by konfigurace na straně Amigy byla jednoduchá, ne?
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #22
                Autorem citovaného textu je Chain
                na ebaji nejsou, nezbejva jim nez koupit u nas ne?
                U týhle karty se píše, že má konektor pro připojení vnější antény - bude fungovat i bez něj (pochopitelně na kratší vzdálenost, což by doma nemělo vadit)?
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #23
                  Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                  Jak funguje DHCP chápu, to je OK, ale vysvětlím tedy přesněji svou situaci:
                  Mám wifi router a na něm DHCP, mám povolený rozsah pro deset IP adres, které ale přiřazuju v administraci staticky na základě MACovky. Takže můj notebook dostane vždy 101 na konci, Wiičko má 102, DSko 103 atd. Předpokládám, že bych si tedy v Miami (?) zjistil MACovku wifi pcmcia a nastavím mu 104 na konci - tím pádem na samotné kartě ponechám DHCP a dostane pokaždé 104.
                  Jelikož ostatní rozsahy IP mají zakázaný přístup, tak bych měl logicky usilovat naopak o udržení rozsahu a ne dávat nějakou adresu 111 na konci, páč prostě nebude fungovat, ne? Proto mne zarazilo, že bych měl nastavit nějakou statickou adresu mimo DHCP rozsah.
                  Tím pádem by konfigurace na straně Amigy byla jednoduchá, ne?
                  S Miami DHCP pojede a neni problem, u Genesis je problem s DHCP. Tam je lepsi na Amize nastavit statickou adresu.
                  I love Amiga

                  Komentovat


                    #24
                    Jasně, což mi vadit nemusí. Na routeru to nechám jako povolené IP/MAC a nechám 104 na konci - vyřžešieno .
                    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                    Komentovat


                      #25
                      Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                      U týhle karty se píše, že má konektor pro připojení vnější antény - bude fungovat i bez něj (pochopitelně na kratší vzdálenost, což by doma nemělo vadit)?
                      jasne, je tam normalni interni antena
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #26
                        Kdyz mas v DHCP seznam HW adres karet a k tomu IPcka, tak jenom dobre, to to mas celkem dobre udelane. Nicmene bych to nenazval "staticky", porad se prirazuji adresy pres DPHC, i kdyz se nemeni. Jak pise Solaris, s Miami nebudes mit problem, v Genesis je to komplikovanejsi. Nebo to v nejhosrim muzes ve wifi routeru nastavit a pak na te Amize to stejne napsat natvrdo -> staticky, to by asi taky proslo.

                        Komentovat


                          #27
                          Ono to chce vela skusat, skusat a skusat, pamatam si ked som rozbiehal SAMBU bol to problem neskutocny... po niekolky dnoch sa mi to podarilo rozbehnut zo vsetkym co k tomu patri.
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            #28
                            Juchuuuu, pisu z amigy. Karta Compex WL11B+ PCMCIA.
                            www.oldcomp.cz
                            party.oldcomp.cz

                            Komentovat


                              #29
                              No a jak probihalo nastaveni ?
                              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                              Komentovat


                                #30
                                Poměrně v pohodě. Nainstaloval jsem prism2 ovladače, potom Genesis z OS3.9 CD. V routeru jsem si nastavil IP adresu a spustil. Prohlížeč mám ten A-web taky z CD. Poradíte někdo lepší browser?
                                www.oldcomp.cz
                                party.oldcomp.cz

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X