Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga 1200 a PCMCIA Wi-Fi nebo LAN

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Amiga 1200 a PCMCIA Wi-Fi nebo LAN

    Chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaká normálně dostupná wifi pcmcia karta, která bude chodit v amize. Seznam kompatibilních klasických síťovek tu někde byl, ale nebyl by někde seznam bezdrátových karet? Případně jestli je někdo ochoten podělit se o zkušenosti s instalací.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    beztraty chodej ty s prism cipsetem, koukni na aminet po ovladacich, je tam seznam

    co vim tak stopro jedou orinoco a netgear, samo ty stary 16bity
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #3
      To by bylo něco! WiFi doma mám, mám na tom Wii, DS, PSP, dva notebooky a ještě že bych dodal Amigu? No hlavní otázkou by bylo, jestli by to krom netu (který by byl z legrace) bylo použitelné třeba pro přenos dat. Jasně, byla by to desítková síť (?), ale bylo by tu zuppa duppa, možná že ne rychlejší, nežli PCMCIA-CF redukce, ale frajeřina moc velká. Chain nebo kdokoli - osobní zkušenost - tahání dat ze sítě - když si na Windows / Ubuntu vysdílím disk, půjde to?
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        #4
        pujde to, 350kB/s +-
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #5
          Našel jsem tohle:

          To bude asi ono. Akorát tyhle starý wifiny nekoupím v krámě, co? Šlo by doporučit konkrétní typ a po něm pídit?
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je davesade
            Ech, domníval jsem se, že to jsou něco jako čipsety, které nemají nic společného s názvem karty, pardon, šoupu nohama.
            jo, sou to nazvy karet tkery maji ten podporovany čipset

            orinoco treba je pojmem mezi wifinama, stabilni, podpora linuxu, funkce dobre
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              Jenomze Dave by asi radsi presne vedel typ. Na eBay je casto nejaka naprodej, relativne levne.

              Komentovat


                #8
                Takže tady jsem to pro pořádek vytáhl, aby to bylo v jednom vlákně:

                Allied Telesyn - AT-WCL452
                Artem - CC-PC-b-H2-STD
                Buffalo - WLI-PCM-L11
                Buffalo - WLI-PCM-L11G
                Compaq - WL110
                Compex - WL11B+
                IBM - 26P8030/26P8087
                Lucent Tech. - Orinoco Bronze, Silver, Gold
                Microsoft - MN-520
                Netgear - MA401
                Proxim - 8420-WD
                SmartLink - WE300-IF
                Sony - Vaio PCWA-C100
                Sony - Vaio PCWA-C150S
                Unex - NexAir MR011-001

                Snad jsem nic nepopletl, nemám tady interpret toho manuálového systému z Amigy... vytáhl jsem pouze PCMCIA karty, je tam i pár PCI.
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #9
                  Tak už scháním nějakou PCMCIA wifinu, mimochodem by mě zajímalo, jestli ty ovladače jsou na chipset a nebo jsou jen na určitý karty.

                  Třeba tohle https://www.czc.cz/z-com-xi-300-pcmcia/33970/produkt , mohlo by to chodit?

                  Jaký program pro rozchození sítě mám použít?
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    program (rekneme tcp stack, ze) trena amitcp, genesis, nebo miami

                    plus samozrejme prislusny ovladac

                    zcom pouziva ale intersil cipset, podle me to nepojede (vim pod linuchem ma dobrou podporu)
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #11
                      Škoda, mohlo to být jednoduché. No nic, budu tedy schánět kartu podle výše uvedeného seznamu a nebo zkusím ještě něco vygooglit. Ale pochybuju, že přijdu na něco objevného, protože jsem to už hledal víckrát.

                      Za ty názvy TCP stacků dík, jen by mě zajímalo, který z nich je nejpoužitelnější? (Tím myslím, že ho zvládne nakonfigurovat i začátečník.)
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #12
                        podle navodu na portalu nastavi miami i moje segra

                        genesis je taky intuitivni
                        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                          No nic, budu tedy schánět kartu podle výše uvedeného seznamu a nebo zkusím ještě něco vygooglit.

                          Za ty názvy TCP stacků dík, jen by mě zajímalo, který z nich je nejpoužitelnější? (Tím myslím, že ho zvládne nakonfigurovat i začátečník.)
                          Wifi pro A1200 nebo A600 je docela casto k videni na Ebay a ani neni nijak moc draha. Nekdo to prodava fung nove.

                          Jinak primo v OS39 je TCP/IP stack Genesis, coz pouzivam, chodi mi to vyborne. Pro starsi OS bych zvolil MiamiDX. Nastaveni obouch fakt zadny problem, krome DHCP, to je trochu slozitejsi.

                          Komentovat


                            #14
                            Jo, zrovna DHCP by se mi hodilo. V nejhorším to přematlám v modemu na statický adresy. Mimochodem, nejde to náhodou konfigurovat pomocí nějakýho souboru, který by mi někdo poslal už nastavený(pro DHCP)? Jinak tedy asi využiju Genesis, protože to budu rozcházet v OS3.9.
                            www.oldcomp.cz
                            party.oldcomp.cz

                            Komentovat


                              #15
                              Starej_Mraf - jelikož nejsem na eBayi - kdybys zahlédl PCMCIA WiFi pro A1200, tak bych měl taky zájem - takže kdyby byly dvě, tak mi prosím vem, díky.
                              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X