Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga 1200 a PCMCIA Wi-Fi nebo LAN

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Amiga 1200 a PCMCIA Wi-Fi nebo LAN

    Jsem si z USA koupil síťovku D-Link DWL 650, která má prism čipset a po flashnutí umí WPA2. Prism čipset mají jen revize karet A1 až J3. Koupil jsem ji novou i s redukcí do PCI slotu za 2 dolary, přišla za týden a funguje. Jen jsem ji musel flashnout na starém notebooku v práci pod WinXP, protože driver pro Win10 neexistuje a laborovat s linuxem z flashky se mi nechtělo. Přikládám foto sbírky svých síťovek. Stejně si ale myslím, že nejlepší síťovka je bezdrátový Netgear MA401 a klasický 100Mbit Netgear FA411.
    Přiložené soubory
    Naposledy upravil Solaris104; 26.05.2018, 07:35:00.
    I love Amiga

    Komentovat


      O: Amiga 1200 a PCMCIA Wi-Fi nebo LAN

      Ahoj,

      koupil jsem si wirless PCMCIA kartu která by měla podporovat čipset prism2.device. Nainstaloval jsem kartu a následna IP/TCP stack Miami DX, postupoval podle instalátoru a zkoušel nastavit statickou IP ale i dynamickou (DHCP), ale internet bohužel nikde. V příkazovém řádku jsem jsem zadal příkaz wirllesmanager prism2.device a hodilo mi to, že mám upravit "wirless.pref", ale já to nemůžu nikde najít...Neměl byste někdo nějakou radu?

      Díky Jirka

      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: wirless.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 197,5 KB
ID: 110328Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Dell.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 108,3 KB
ID: 110329

      Komentovat


        O: Amiga 1200 a PCMCIA Wi-Fi nebo LAN

        https://www.retro-commodore.eu/network-installation-on-the-amiga/

        Komentovat


          O: Amiga 1200 a PCMCIA Wi-Fi nebo LAN

          mam totoznu kartu a instalacia Miami si vsetky potrebne udaje vypytala a vytvorila konfig subory.
          Karta a ovladac nepodporuje WPA/WPA2 sifrovanie, iba WEP. Udajne sa ale da nahrat nejaky novy firmware do PCMCIA karty s WPA podporou, ale to som neskusal.
          A1200, Vampire V1200, 64GB CF, IndyAGA MK3, PCMCIA WiFi, 27" LCD

          Komentovat


            O: Amiga 1200 a PCMCIA Wi-Fi nebo LAN

            Ahoj,
            pripojim se k tematu, protoze jsem vyhrabal 3ks WiFi karet a rad bych dve pouzil do svych dvou A1200. Karty umi jenom WEP, ale da se flashnout i podpora WPA. Bohuzel jsem nikde nenasel navod ani potrebny firmware.

            Jedna se o karty: Zyxel ZyAIR B-120, Orinoco Classic Gold PC Card a Netgear MA401.

            Nemate nekdo prosim potrebny firmware a postup, jak alespon jednu z karet updgradovat na WPA?

            Dekuji za pomoc
            Amiga 1200T - Blizzard 040@40 Mhz, 32 MB RAM, OS 3.1.4, RapidRoad USB, Gotek
            Amiga 1200 - OS 3.1.4, Indivision AGA MK2cr

            Komentovat


              O: Amiga 1200 a PCMCIA Wi-Fi nebo LAN

              Orinoco karty nevyžadují flashnutí FW. Jen karty s čipem Intersil. V dokumentaci ovladače pro wifi síťovky je napsáno toto:


              Intersil cards need to have their firmware upgraded before they can use
              WPA/WPA2. This procedure cannot be done in AmigaOS, and it is recommended
              that it be done in a Windows PC.
              Instructions on reflashing the firmware, and the required firmware files,
              can be found at
              Code:
              http://linux.junsun.net/intersil-prism/
              It is advised that cards be reflashed with primary firmware 1.1.1 and
              secondary firmware 1.7.4, as prism2.device has been tested with these
              versions.


              Já si stáhl dané FW, flashovací utilititu pro Windows a provedl jsem to na starém notebooku s Windows XP.
              I love Amiga

              Komentovat


                O: Amiga 1200 a PCMCIA Wi-Fi nebo LAN
                1. ten zyxel na amize na 99% nerozjedes
                2. Orinoco - viz jak pise Solaris
                3. Netgear MA401 - zalezi kterou revizi mas, ale v zasade opet co pise Solaris. Pokud bys dojel do Ostravy tak ti to flesnu :]
                A fleshujeme zasadne pod Linuxem eventuelne DOSem
                Naposledy upravil k0x; 25.06.2019, 14:01:08.

                Komentovat


                  O: Amiga 1200 a PCMCIA Wi-Fi nebo LAN

                  Jinak zde přikládám seznam síťovek, ze kterého se dá vyčíst, která má Prism chipset. Zajímavé je, že někdy ho obsahují jen dané revize karty .
                  Přiložené soubory
                  I love Amiga

                  Komentovat


                    O: Amiga 1200 a PCMCIA Wi-Fi nebo LAN

                    Presne jak pises. Nejkriklavejsi pripad je Linksys wpc11 ktery je dostupny ve 4 revizich a na Amize fakci jen 2.

                    Netgear 401 ma take vice revizi/fyzickych provedeni. Mam 3 provedeni co funguji na Amize, ale kazda potrebuje jinou verzi fw.

                    Takze pozor na to.

                    Komentovat


                      O: Amiga 1200 a PCMCIA Wi-Fi nebo LAN

                      Vyšla nová verze (2.7) ovladače prism2v2. https://aminet.net/package/driver/net/prism2v2
                      Changes in this version:
                      • Now recognises 13 new hardware IDs for PCMCIA and CompactFlash cards.
                      • Support for older Intersil firmware versions.
                      • Fixed 64-bit software WEP.
                      • Fixed a memory leak.
                      • Better thread safety.
                      • Now includes driver source code.
                      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                      Komentovat

                      Zpracovávám...
                      X