Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

MiniMig - vlákno o její stavbě a tak kolem

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Tyhle desky už k vidění v ČR byly. Otázkou je, jestli pro ně je emulátor aspoň 68000. Viděl jsem zatím jenom nějaké atari a C64 s procesory MOS 65xx a něco se Z80.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      No, ehm, vzdyt rikam ze na tom jede minimig, krome tech linku co uz jsem postnul viz treba taky http://home.hetnet.nl/~weeren001/downloads.html - Minimig ported to the Terasic Altera DE1 board with softcore 68000!

      Komentovat


        Hele, tak máme masivní update firmwaru. Moje otázka zní - půjde mi updatnout PIC v Minimigu od ACube a druhá moje otázka - kdo má programátor?
        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

        Komentovat


          Floppy write support. To uz je lepsi
          Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

          Komentovat


            Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
            Hele, tak máme masivní update firmwaru. Moje otázka zní - půjde mi updatnout PIC v Minimigu od ACube a druhá moje otázka - kdo má programátor?
            To se musi upgradovat PIC? Upgradnout to pujde, programator ma teoreticky Chain, protoze jsme pocitali s tim, ze nam naprogramuje PIC pro ty nase stavebnice, ale uz dlouho jsem se tim nezabyval.

            Komentovat


              Nejsem odborník, ale jestli jsem tu novinku pochopil a přeložil správně, tak se PIC musí opravdu upgradnout. Po stažení je krom minimig.bin k dispozici také malý soubor "firmware.hex" - což má jít do PICu předpokládám.
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                Si odbornik! Je to tak
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  jeste ze jsem minimiga kupoval v amigakitu. Po zaslani stareho PICu pry zaslou novy updatovatelny. Zitra ho tam posilam.
                  Prave se objevilo jadro, ktery umi zprovoznit 14 Mhz na 68000, uz se nemuzu dockat, az to testnu
                  A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                  Komentovat


                    Jsem zvedavy, jestli bude lepsi kompatibilita her
                    I love Amiga

                    Komentovat


                      o moc lepší to zřejmě nebude, ale některé záležitosti týkající se emulace chipsetu byly prý vylepšeny. Nejdůležitější je momentálně zřejmě podpora zápisu na diskety. Uvidíme..
                      A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                      Komentovat


                        Docela by bylo zajímavé jak moc dobře funguje amiga na Terasic Altera DE1?
                        A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                        A600 HD,
                        2MB Chip, Fúria EC020 inside

                        Komentovat


                          Autorem citovaného textu je amigoun Přejít na původní příspěvek
                          jeste ze jsem minimiga kupoval v amigakitu. Po zaslani stareho PICu pry zaslou novy updatovatelny. Zitra ho tam posilam.
                          Prave se objevilo jadro, ktery umi zprovoznit 14 Mhz na 68000, uz se nemuzu dockat, az to testnu
                          To jako Amigakit pošle updatovaný PIC nebo to znamená, že Minimig z ACube nemůže PIC updatovat? Vysvětlit prosím!
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            Podla Chaina, je od ACube PIC neupdatovatelny (nie je podorovany Tinyboot), sam to preveroval. Preto je potrebne po kazdom update SW v PIC chip vybrat, vymazat a novo naprogramovat cez laboratorny programator. Ak som spravne cital, Amigakit robi update PIC pre svojich zakaznikov s podporou Tinyboot co zname ze kazdy si moze SW v PIC sam updatovat bez programatora cez RS232 a PC kde si natlacis SW aky potrebujes.
                            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                            Furiatune homepage

                            Komentovat


                              Takže Minimig od ACube se dá updatovat pouze skrz programátor, ale je to možné, jen komplikované.
                              Minimig od AMigakitu je možné updatovat tak, že jej pošlu do firmy.

                              Mohu vyměnit ten PIC? Nebo ještě jinak - má tady někdo programátor, že bych mu to poslal?
                              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                              Komentovat


                                Ano presne tak, prva seria Minimig-ou mala napevno vpaleny SW ci uz od ACube alebo AmigaKit-u. Neskor sa zbadali, ze to nie je idealne riesenie, minimalne narocne na update.
                                AmigaKit pri vymene PIC ako pisal Amigoun, Ti posle PIC ktory obsahuje uz aj Tinyboot, co znamena, ze do buducna si nezavisli a update si urobis do 5 min sam.

                                Pre teba by bolo idelane keby si oslovil Chaina, ale najskor musi mat postaveny svoj vlastny Minimig aby to vedel naprogramovat. Postupnost je asi taka, ze cez programator (Laboratorny) vpali cast SW takzvany Tinyboot. Potom sa PIC osadit do Minimig-u a hlavna cast sa uz naprogramuje cez RS232 a PC.
                                Nakolko este nema uplne postaveny svoj Minimig, nemoze naprogramovat NASE PIC (GME mu stale nedodal nejake suciastky). Musel by si mu poslat svoj Minimig aby ti naprogramoval PIC, ale to sa uz musis dohodnut s nim Ty.
                                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                                Furiatune homepage

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X