Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Problém s HDD v A600

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Problém s HDD v A600

    Chci si dát do A600 harddisk.Sehnal jsem si kvůli tomu romku 37.350
    Zkoušel jsem tři hdd 1,3gb/80mb/4,8gb/. V A1200 jsem je rozjel bez problému, ale v A600 jen ten 4,8gb,ale ten de nedá používat-má hodně vadných sektorů.Nevíte kde je problém?


    #2
    si je nerozjel jak? hdtoolbox je nedetekuje?
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #3
      V A1200 je hddtool pozná všechny tři,normálně jdou vytvořit oddíly a po restartu naformátovat.V tý šestistovce to pozná jen ten IBM 4,8gb ty dva Seagate 1,3gb a Conner 80mb píše nějakou chybu(napíšu ji zítra,ted už to pouštětž nebudu je pozdě)ale na konci tý chyby je -1

      Komentovat


        #4
        no tak je naformatuj v A1200 a soupni do A600 ne?
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #5
          To taky nefunguje,nevím proč.Dokonce jsem na A1200 nainstaloval WB 2.1 a v pohodě to nabootovalo,ale jak jsem ho dal do tý šestistovky tak nic.Kdyby nešel ani jeden,tak asi bude něco v hajzlu,ale takhle to nechápu.Ještě mám na cestě jeden IBM 812mb,tak uvidím.

          Komentovat


            #6
            V hddtoolboxu to s těch dvou nepřečte informace z disku-kapacitu,sektory,cilindry atd.není na to nějakej jinej software?

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Fafejt Přejít na původní příspěvek
              Dokonce jsem na A1200 nainstaloval WB 2.1 a v pohodě to nabootovalo,ale jak jsem ho dal do tý šestistovky tak nic.
              Tohle je hodne divny, takhle by to melo jit.
              Muzes este zkusit hdinsttools (instalacka http://amiga.resource.cx/install/Oktagon-215.dms napr.) ale myslim ze to taky nepomuze.

              Co treba kabel poskozenej, nejakej uvolnenej pin na ide v te a600?
              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

              Komentovat


                #8
                Nic z toho,všechno je v pohodě.Mám ještě jednu šestistovku,tak jenom prohodim romky a zkusím to tam.Třeba je chyba někde na desce,ale to taky ne protože ten jeden to detekuje v pohodě.

                Komentovat


                  #9
                  Takže jsem dneska rozdělal dvě šestistovky a dvě dvanáctky.Prcal jsem se stím čtyři hodiny (různé kabely výměna rom atd.)Zase-dvanáctistovky detekovaly všechny tři disky a šestistovky jen ten jeden IBM. A to přitom ten Coner 80gb vypadá,že je origoš pro amigu.Už mě to nebaví,ještě zkusím ten jeden disk co má dorazit.
                  Mě se zdá,že prostě s některýma diskama ty šestistovky nepracují.

                  Komentovat


                    #10
                    No tak v tom případě asi skutečně ne. Kdysi jsem měl u A600 externě 3.5" disk (40mb), kterej prostě nefungoval ať jsem zkoušel co chtěl. V PC úplně krásně. Pak jsem k ní připojil jinej 40mb disk a ten fungoval bez problémů několik let. A600 jsou zvláštní náladový počítače.
                    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                    Komentovat


                      #11
                      Zalezi aj od revizie Gayle 01 potreboval pre korektny chod aj GAL cip od verzie Gayle 02, ten GAL cip nebol za potreby...
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat


                        #12
                        jakou revizi desky mas v te A600?
                        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                        Komentovat


                          #13
                          Revize obou desek je 1.5
                          Jenom čipy mají trochu jiné označení viz procesor Motorola MC68000FN8 a Motorola MC68000FN10 a ty zbývající dva hlavní čipy se také trošku liší označením.

                          Ale jinak se obě desky chovaj naprosto stejně,detekují jen ten jeden disk.

                          Komentovat


                            #14
                            Tu 1.5 som cez vikend ozivoval bola odpalena, ta nepotrebuje GAL cip je tam GAYLE r02 co je OK.
                            Teraz ma napadlo nemoze byt nejaky problem v tom HDD, neda sa na nom nieco swicovat, napriklad taky "CABLE SELECT" miesto Master Slave.
                            Ten cable select dokaze narobit paseku...

                            To xxxFN8, FN je oznacenie plastoveho puzdra PLCC a cislica MHz
                            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                            Furiatune homepage

                            Komentovat


                              #15
                              TakŽe Jeden Jede Na 8 A Na TÉ DruhÉ Desce Na 10mhz?
                              Jdu Vyfotit Ten Disk,snad Ti To Řekne VÍc.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X