Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Jak přehrát mrtvou ROM amigy?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Jak přehrát mrtvou ROM amigy?

    Povedlo se mi sehnat desku amigy 1200. Na desce chyběl napájecí konektor. Připájel jsem tedy protikus na konektor od PC zdroje. Zapojením jsem si jistý

    Problém je, že po zapnutí nic na monitoru nevidím ani na video výstupu. Žádná barevná obrazovka jen černo. Připojil jsem ledky. Zelená od začátku jen trvale svítí. Jelikož jsem dostal místo původních ROMek 3.1 ROMky 3.0 tak mam podezření právě tam. Jak je ale přehrát? Klidně mi i někdo pošlete schéma na flasher ROMek nebo jestli vás napadá nějaký jiný způsob?

    #2
    ROMky asi přehrát nepůjde, podle mne nejde o EEPROM paměti. Takže jediná možnost bude zakoupení odpovídajícíh ROMek třeba na Vesalii a fyzická výměna. Ještě mne napadá, že by bylo možné koupit EEPROM prázdné čipy a na ně nahrát programátorem libovolný soft, ale to si asi už vymejšlím.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #3
      Schémata

      měl by někdo schémata k amize? Něco jsem našel ale je to dost nečitelné jelikož se to snad 20x kopírovalo

      Komentovat


        #4
        Schemata jsou primo tady:

        The Amiga PCB Explorer is a browser application that was designed to assist people in various aspects of Amiga mainboard repairs.



        Myslim, ze ROM 3.0/3.1 to nebude. Mozna je mas spatne zasunute, musi se spravne zasunout do patic a nesmi byt prehozene. Viz treba obr. tady
        Big Book of Amiga Hardware - Probably the largest Amiga hardware reference on the net!
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          v romce bych chybu nehledal
          mas je zasunuty tak aby prvni piny zleva byly volny?
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
            Ještě mne napadá, že by bylo možné koupit EEPROM prázdné čipy a na ně nahrát programátorem libovolný soft, ale to si asi už vymejšlím.
            to si nevymejslis, to mu naopak radis spravne
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
              v romce bych chybu nehledal
              mas je zasunuty tak aby prvni piny zleva byly volny?
              Pravda, v paticích musejí být nadoraz vpravo.
              "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

              Komentovat


                #8
                Prohození

                ani mě nenapadlo že by se dali prohodit

                Komentovat


                  #9
                  NE prohodit! je tam 42 pinu, romka ma 40 pinu!
                  nic neprohazuj a koukni esli ma vlevo vod romek dve dirky volny
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #10
                    ano to má. Podle té fotky jsem zjistil že jsou přehozené. Stala se malá nehoda romka se z patice uvolnila moc rychle a přerýpl jsem 1 cestu na desce. Přidělal jsem si zas práci navíc nejradši bych se něčím praštil budu to muset vzít do práce pod mikroskop a mikropájku.

                    Komentovat


                      #11
                      O M G
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        Taky bych tě nejradši něčím praštil.
                        "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                        Komentovat


                          #13
                          Vzdyt vytahnout ROMky neni problem, staci na to jeden plochy sroubovacek a prumerna zrucnost .
                          I love Amiga

                          Komentovat


                            #14
                            A to chce na desku pájek koprocesor
                            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Komentovat


                              #15
                              Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                              to si nevymejslis, to mu naopak radis spravne
                              Já si právě pamatuju, že jsi měl takhle udělané ROM3.9 na nějaké fotce... to jsem tomu ovšem moc nerozuměl - každopádně jsem si nepamatoval, jestli šlo o nějakou tovární výrobu v malém počtu nákladů, raritní, nebo tvou vlastní práci - ale jelikož to na těch čipech bylo nalepené páskou, tak mně to mohlo trknout .
                              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X