Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Lightwave

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Lightwave

    Ahoj,

    s rychlym prechodem z LW 5.2 (5.6 PC) na nove verze 6.5 - 8.x a 9 se musim defakto ucit vsechno znovu. Modeler jsem uz zvladnul, modeluju porad klasickou cestou (Point + Polygons), nurbsy defakto nepouzivam.

    S cim vsak nejvice bojuju je Layout. Ve verzi 8.x jsem si pomalu zvykl na nastaveni svetel a sceny, ale verze 9 to naprosto prekopala. Nejvice me tizi, ze LW9 si nejspis jako default zakomponovala Radiosity a Caustics, pricemz kazde renderovani mi trvalo snad 10 minut. Nakonec jsem nasel, kde tohle vypnout (v nastaveni kazdeho bjektu, jsem vypnul vliv techto efektu na vsechny objekty ve scene).

    Rad bych se zeptal, jestli tyhle efekty nejdou vypnout pro celou scenu?
    Mam slabsi procesor (Turion 64 1.8 GHz) a tyhle efekty nepotrebuju, pokud zkousim vychytavat textury apod...
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    #2
    zeptam se, pouzival si u 5.6 nasi knihu?

    ja skoncil u osmicky, nejak me to uz nic nerika
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #3
      hmm a co tak vyskouset nektery z externich rendereru? Nektere jsou daleko rychlejsi...

      Komentovat


        #4
        Fprime cca 40x
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
          Ahoj,

          s rychlym prechodem z LW 5.2 (5.6 PC) na nove verze 6.5 - 8.x a 9 se musim defakto ucit vsechno znovu. Modeler jsem uz zvladnul, modeluju porad klasickou cestou (Point + Polygons), nurbsy defakto nepouzivam.

          S cim vsak nejvice bojuju je Layout. Ve verzi 8.x jsem si pomalu zvykl na nastaveni svetel a sceny, ale verze 9 to naprosto prekopala. Nejvice me tizi, ze LW9 si nejspis jako default zakomponovala Radiosity a Caustics, pricemz kazde renderovani mi trvalo snad 10 minut. Nakonec jsem nasel, kde tohle vypnout (v nastaveni kazdeho bjektu, jsem vypnul vliv techto efektu na vsechny objekty ve scene).

          Rad bych se zeptal, jestli tyhle efekty nejdou vypnout pro celou scenu?
          Mam slabsi procesor (Turion 64 1.8 GHz) a tyhle efekty nepotrebuju, pokud zkousim vychytavat textury apod...
          V Layout a Modeler sa da nastavit prostredie 7.5, 8, 9 a studio. Menu bar sa ti nastavi podla urcenej verzie, to same plati aj u Hotkeys.
          Takze si mozes nastavit prostredie v ake potrebujes.

          Co tyka procesora mam 1800XP co mi plne postacuje, rendrujem vylucne cez Fprime 3
          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
          Furiatune homepage

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
            zeptam se, pouzival si u 5.6 nasi knihu?

            ja skoncil u osmicky, nejak me to uz nic nerika
            Ano, cetl, mam ji doma
            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

            Komentovat


              #7
              Ahoj,

              aha, parada, tak ja si zmenim prostredi na verzi 8.

              S tim externim rendererem musim nejdriv najit jak se to pouziva, ale uricte dekuju za radu. Pro muj notebook to bude jiste lepsi.

              @Boboo: Prosimte, jak jsem zjistil, nemam hrany modelu dostatecne kulate, potreboval bych komplexne vsechny hrany Amiga modelu vice zakulatit. Je na to nejaka funkce?
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                zeptam se, pouzival si u 5.6 nasi knihu?

                ja skoncil u osmicky, nejak me to uz nic nerika
                Musim podotknut, ze tato knizka je vyborna! Ma cestne miesto v mojej policke Vyborna praca Chain...
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                  @Boboo: Prosimte, jak jsem zjistil, nemam hrany modelu dostatecne kulate, potreboval bych komplexne vsechny hrany Amiga modelu vice zakulatit. Je na to nejaka funkce?
                  Je na to funkcia "ROUNDER" v toolbar zalozka Extende, tu ta musim upozornit, ze tuto funkciu uvidis iba ak ponechas menu Modeler v9, ak zmenis napr. na v8 tak nebude viditelna cize ani pouzitelna.
                  Prikladam aj tutorial ako pouzit tento nastroj: ftp://ftp.newtek.com/pub/LightWave/T.../roundarcs.mov

                  BTW: Funkcia je namakana, ale napriek tomu som si vsetky zaoblenia vymodeloval bez tejto funkcie, mal som to aspon pod kontrolou
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                    zeptam se, pouzival si u 5.6 nasi knihu?

                    ja skoncil u osmicky, nejak me to uz nic nerika
                    ak sa smiem spytat, o aku knihu ide Chain-e?
                    Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

                    Komentovat


                      #11
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        No nekecej, Chain napsal detektyfku...


                        Hele, Chaine, když si ji koupím, napíšeš mi do ní věnování ?

                        Komentovat


                          #13
                          Jejda tu znam - fakt je dobra
                          Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek

                            Hele, Chaine, když si ji koupím, napíšeš mi do ní věnování ?
                            Já Ti klidně podepíšu i Amiga review
                            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                            Komentovat


                              #15
                              A když už jsme v tom vnucování... já ti klidně podepíšu internetový prohlížeč
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X