Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Not a DOS disk

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Not a DOS disk

    Pokusoval jsem s scsi terminatory a nejak jsem zabil jednu partition, zrovna bootovaci. Je na ni SFS. Mam to v zaloze a SFSSalv navic ty soubory vidi, takze data jsou OK, ale spis mam prilezitost vyzkouset, jestli to nejak opravim. Cim to mam zkusit? Nemyslim jenom zkopirovat, ale primo opravit tu partition, aby to slapalo.

    #2
    DiskSalv.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #3
      no na sfs radej ne

      zkus tohle https://aminet.net/package/disk/salv/RDBrecov
      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

      Komentovat


        #4
        Ja kdyz pustim hdtoolbox, tak normalne vsechny partition vidim, na tom disku mi umrela jen prvni, dalsi normalne prectu. Mozna ze by stacilo to jen v hdtoolboxu znova zapsat.

        Komentovat


          #5
          no sak, obnov rdb
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #6
            RDB asi neni uplne pric, protoze krome jedne partition ostatni vidim. Staci to tedy zapsat hdtoolboxem?

            Komentovat


              #7
              no nevim, vetsinou ten jak neco zapise tak je to v prdelY

              zkus ten rdbrecov, rdb ma dycky dve kopie a tenhle by to mel srovnat aby byly obe stejny
              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

              Komentovat


                #8
                Zkusim to, to se zda jako dobre reseni.

                Nicmene ja si nechal na disku jeste prazdne misto a nedavno jsem tam pridal partition pro linux (v hdtoolboxu), ulozil jsem to a jelo to v pohode. Stare partition zustaly.

                Komentovat


                  #9
                  Tak program RDBrecov funguje mirne jinak. Projede cely disk a vypise mi udaje o oddilech. Pak spustim hdtoolbox a ty udaje pouziju k vytvoreni noveho RDB, ktery by mel byt spravny.

                  Zda se mi, ze mam trochu jiny zadrhel nez RDB. Ja totiz ty partitiony mam, jen ve WB vidim ikonu SDH0:Uninitialized. To je spis poskozeny samotny filesystem nez RDB.

                  Komentovat


                    #10
                    aha, no tak to teda netusim co s tim je
                    ja sfs teda nepouzivam, mozna pichne nekdo jiny
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #11
                      Asi se neco mazlo do nejake tabulky souboru, neco jako do FATky, a je to asi neopravitelne. Jak rikam, ty data mam, sformatuju to.

                      Komentovat


                        #12
                        HDToolbox umí uložit RDB i popis disku a zase ho nahrát zpět. Stačí vybrat v úvodní obrazovce disk a zvolit pravou myš. Já si tohle běžně zálohuju, když laboruju s diskem. Je to podle mě nejrychlejší způsob, jak obnovit disk, když dodrbu rdb nebo filesystem. Z popisu disku (je to normální mountfile) jde vyčíst nastavení disku a jednotlivých partišnů.
                        Jinak si myslím, že pokud by byl poškozený filesystem, nenanačítalo by to žádný disk.

                        No, hlavně, že je to vyřešeno .
                        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                        -----------------------------------------------
                        Líbí se mi Retropolis

                        Komentovat


                          #13
                          dyz uz je disk podezrelej tak nactenim pres hdtoolbox nemusis dostat spravny data, ten rdbsalv se mi fakt osvedcil
                          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                          Komentovat


                            #14
                            Me teda kupodivu RDBrecov ty partisny nejak nenasel. Sice v popise je, ze to SFS umi, ale v dokumentaci uz to neni, takze nevim. Tohle stejne asi nebyl problem RDB.

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X