Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Samba + Tango + Genesis

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Samba + Tango + Genesis

    Tak mi doma chodí už i-net na amize, pomocí wifiny v PCMCIA. Problém mám se sdílením disků. Nainstaloval jsem sambu (růčo, dle návodu), nainstaloval jsem smbfs. Taky jsem přidal tango a zde je ten problém. Jednak nevidím amigu v síti na PC (XP, Vista), ale z amigy síť vidět je včetně workgroupu. Dostanu se až ke sdíleným adresářům na Win počítačích. Zobrazí se jako disky, ale když je zkusím připojit, tak mi to hlásí že v jednotce není médium? Takový věci jako povypínat Win firewally to už jsem zkusil. Řekl bych, že chyba je na amize, nejspíš něco někde chybí nainstalovat nebo dopsat do konfiguračního souboru. Neví někdo? Předem dík, za případné rady.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    Samba vychadza s urictej koncepcie, ktora neratala Win2000 a viac...
    Pre lepsie spolupracu, sa daju stiahnut do Windows takzvane zavadzajuce REG subory ktore upravia nastavenia pre lesiu spolupracu zo Samba.
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    Komentovat


      #3
      A kde ty REG soubory stahnu? Nějak se mi je nedaří vygooglit, respektive těch odkazů je strašně moc. Dík.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #5
          Tak jsem taky pokusoval se Sambou a Tangem, ale jen castecne uspesne, zbylo nekolik problemu:

          1) Nevim kde vzit SMB-Handler, nasel jsem jen balicek SMB-Connect, kterym se da nahradit a v podstate to funguje. Ale par veci divne, takze bych rad zkusil i ten prvni. Nevite kde to vzit?

          2) Tango funguje, najde pocitace v siti, ale kdyz kliknu na moje PC, tak to nechce zadne heslo ani jmeno, coz je problem, protoze se k tomu pocitaci s WIN jinak nepripojim.

          Pomoci mountlistu a smb-handleru se mi ale ty slozky po mensich pokusech pripojit povedlo (jde zde jmeno/heslo zadat). Jde nejak Tango donutit, aby po me ty udaje chtelo?

          3) smb-handler funguje bezva, normalne mam mountlist, kterym pripojim disky z PC. Jen jsem musel misto jmena pocitace pouzit IPcko, protoze ho nebyl schopen najit. Nicmene program SMB-net, ktery ten balik obsahuje, normalne ty pocitace v siti vidi podle jmena a taky mi tak vytvori mountlist. Pokud jmeno neprepisu, nefuguje to. V dokumentaci se o tom mirne zminuji, ale moc nechapu, jestli to fungovat se jmeny muze, nebo nemuze.
          Naposledy upravil Doda; 26.05.2008, 21:38:40.

          Komentovat


            #6
            ze se na to nevyserete a nepouzijete ftp filesystem
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              V necem se vrtat musim, v podstate na Amize nic jineho nedelam, nez ze se v tom vrtam.

              Komentovat


                #8
                Jo, to jsem na tom podobně. Já teda občas a někdy i častěji gamesim.
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #9
                  Já jsem sambu vzdal kvůli rychlosti přenosu dat (oproti ftp). Pokud mi někdo vysvětlíte, proč je ten přenos tak pomalý a kde (zda-li) dělám chybu, tak se k tomu možná vrátím.

                  2Dóďa: Jestli se chceš vrtat, nastav si sambu bez Tanga . Teď mě napadá, jestli toto nebyl důvod té mé šnečí rychlosti...

                  Docela dobře byla problematika samby popsána na dnes už nefunkčních stránkách samba.amigaworld.net. Udělal jsem si kdysi archiv, dávám ho ke stažení SEM.

                  SMB-Handler je mj. součástí instalačky x-surfa. Já sambu přes tuto instalačku nerozjel, použil jsem soubory z aminetu (samba-2.2.5-base.lha;samba-2.2.5-bin-2.3-68k.lha a smbfs.lha) - viz. SambaForIdiots.
                  Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                  -----------------------------------------------
                  Líbí se mi Retropolis

                  Komentovat


                    #10
                    Nemam to vyzkousene, ale mam pocit, ze ti staci samotnej smb-handler na to, aby jsi pres spravnej mountlist namontovat sdilene slozky z win, coz se mi normalne dari (jen nemam vyzkousene, ze smb-handler funguje i bez samby). Asi se s timhle spokojim. Tango je jen nastroj, kterym lze prochazet "okolni pocitace", kopirovat soubory a pripojot slozky. Je to jen pro usnadneni.

                    Montovani pres smb-handler je v podstate dostatecne. Vytvoris si svoje potrebne mountlisty a pokud to potrebujes, das napriklad mount smb0: a mas to. Rychlost dneska zkusim.

                    Komentovat

                    Zpracovávám...
                    X