Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

AmigaOS4 FAQ

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Mne by zajímala praktická věc - rychlost systému. Z OS 3.0/3.1 na turbíně je člověk zvyklej na rychlej boot a rychlou odezvu. Nejde mi o nějaká konkrétní čísla, spíše jaký je dojem ze svižnosti - ať už mluvíme o AGA nebo o grafické kartě (je-li). Určitě to bude pomalejší, než 3.1, ale zhruba o kolik, pocitově.

    A ještě když jsem u toho - funguje tam (patrně jen AGA - na Amize One to již není pochopitelně) onen známý systém virtuálních obrazovek, které můžeme myší plynule táhnout a každá má jiné rozlišení? Tahle featura mne rozčarovává dnes a denně .
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #17
      Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
      - funguje tam (patrně jen AGA - na Amize One to již není pochopitelně) onen známý systém virtuálních obrazovek, které můžeme myší plynule táhnout a každá má jiné rozlišení? Tahle featura mne rozčarovává dnes a denně .
      tohle prave funguje i na aone, a dokonce i do stran.

      aspon co sem videl videa
      Naposledy upravil Chain; 07.12.2007, 11:19:33. Důvod: aby me zas nekdo nevzal za slovo
      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

      Komentovat


        #18
        Tady je video os 4.0 na blizzardu 603 160MHz s bvisionem. Pozor, je to betaverze z roku 2004. Nicméně se mi to zdá dostatečně svižné.


        Další videa os 4.0 z AmigaOne jsou tady:
        http://www.intuitionbase.com/static....ion=multimedia


        Toto je jeho konfigurace:
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #19
          Jak uz jsem tu nekde psal, co se tyce rychlosti samotne (604@233) tak ten dojem je subjektivne velmi slusnej. Co se tyce grafiky tak je to des zvlaste u me na CV3D (hleda se darce CVPPCsmile: dokud se proste neprinutis rozloucit se s tim defaultnim skinem ktery to cele zpomaluje a nepouzijes nejake odlehcene GUI. Pak je to lepsi jak na 68K.


          známý systém virtuálních obrazovek
          Ohledne stahovani screenu to funguje i na A1, je to standardni funkce systemu, dokonce to ma i par novych vychytavek, nicmene jedno nove omezeni - kdyz maji ty screeny ruzna rozliseni, ten screen v pozadi se vzdy prispusobi rozliseni screenu v popredi, tzn bud obsah toho screenu v pozadi nebude videt celej, nebo naopak bude mensi a kolem bude cerno...
          Doporucuju tohle video (xvid) a hned to bude jasne http://www.intuitionbase.com/multime...4intuition.avi

          Komentovat


            #20
            Je nekde screenshot toho odlehcenyho gui?
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #21
              Třeba v tom článku co jsem naposled překládal, a stále ještě nestihl vyměnit exieho fotky...
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #22
                aha, ja to prehlid protoze to bylo polsky
                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                Komentovat


                  #23
                  GRex

                  Myslel jsem ze OS4 nepodporuje G-Rex...
                  A to sis myslel spravne. GRex nahrazuje celou ZorroIII desku v A4K, takze aby fungovalo to ostatni mimo GRex, je v instalaci moznost aktivovat patch, ktery se o to postara.
                  Naposledy upravil ExiE; 11.12.2007, 12:20:19.

                  Komentovat


                    #24
                    Registrace na hyperion-entertainment.biz

                    Vyplati se registrace na www.hyperion-entertainment.biz
                    Podle zatim dostupnych informaci bude prvni patch (hotfix) pro AmigaOS4, obsahujici mimo jine novou verzi kernelu a rozsirenou podporu pro Mediatory, dostupny pouze pres tuto stranku registrovanym majitelum AmigaOS4.

                    Komentovat


                      #25
                      Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                      rozsirenou podporu pro Mediatory
                      Vi se neco vic o tomhle?
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #26
                        jedna se o nejakou lepsi podporu MediatorLT.

                        Komentovat


                          #27
                          Ta stávající totiž občas dělá tohle:
                          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                          -----------------------------------------------
                          Líbí se mi Retropolis

                          Komentovat


                            #28
                            dalsi dotaz do faq:

                            je pamatovano na chybu v mov16 u nekterych 040 ?
                            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                            Komentovat


                              #29
                              Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                              dalsi dotaz do faq:

                              je pamatovano na chybu v mov16 u nekterych 040 ?
                              hmm ted nevim, v jakem smeru na ni meli pamatovat.
                              Jestli se ptas, jestli tu chybu zahrnuli do 68k emulatoru, nemam sajna, ale pochybuju

                              Jedina dalsi vec pri ktere by se mohla 040 pouzit je pri bootu a ten by nejspis probehnul i kdybyta 040 byla napul chroma

                              Komentovat


                                #30
                                Už bych si asi nezvyknul na rámečky kolem ikon ve verzi s vypnutým skinem, vypínám je patchem už asi 12 let
                                TaK je proste nastavenej classic SKIN (porad je to jeden ze "skinu") od autoru, aby to skutecne pripominalo classic az do morku kosti. To ale neznamena, ze nemuzes zatrhnout jeden cudlik v preferencich (bez nutnosti pouzivat nejaky patch) a ramecky budou fuc!
                                Lide bdete, to jsou komentare jak noha

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X