Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

AmigaOS4 FAQ

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    No už jsem koukal, je tam volba "low color", která ty rámečky odstraní a přitom ale potlačí většinu toho skinu.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #32
      Tak uz jsem 2dnem majitel AOS4.0 Clas. a rad bych vedel jestli tenle system na BPPC podporuje vice nez 128 mb RAM ?

      Mam v BPPC 128mb simm a pokud jsem knemu pridal 16,32.64mb simm tak se akorat rozblikala power led dioda

      Komentovat


        #33
        Nevite nekdo jak to vypada s novejma ovladacema na AOS4.0 Clas. Rikaly prece na zacatku roku ne?

        Komentovat


          #34
          No, tak OS4 taky slibovali nekdy od roku 1997, ne? Tak nebud netrpelivej
          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

          Komentovat


            #35
            Funguje Classis OS4.0 aj na A1200 s Blizzard 1230/50? (bez PPC?)
            --------------------------------------------------
            A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

            Komentovat


              #36
              Nefunguje, pro AmigaOS4 porebujes turbokartu s PPC.
              I love Amiga

              Komentovat


                #37
                O: AmigaOS4 FAQ

                Jak zapnu v OS41 swap (virtualni pamet, odkladaci oddil, nebo jak tomu kdo rika)? Na netu jsem nasel pouze ze mam udelat oddil typu SWAP, ktery je "automount" a ten se pak automaticky pouzije. Kdyz takovy oddil udelam, tak se mi Amiga dokola jen resetuje, nedostanu se ani do early startup a je celkem peklo se z toho dostat. Je na to nejaky komplikovanejsi postup?

                Komentovat


                  #38
                  O: AmigaOS4 FAQ

                  Máš tam všechno dobře? Velikost 2x fyzické RAM, název SWAP, souborový systém SWAP, Automount a hlavně velikost bloku 4096?
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #39
                    O: AmigaOS4 FAQ

                    Rekl bych, ze mozna nemam ani jedno z toho. Kde jsi to vycetl? Ja o tom nemuzu nic najit. Kazdopadne ta rada vypada pozitivne.

                    Ve chvili kdy jsem udelal oddil typu swap ktery nebyl automount, tak se nic nedelo, ale ve chvili, kdy jsem zapnul automount, takt o bylo peklo, Amiga se hned na zacatku porad dokola restartovala jeste pred tim, nez se clovek dostane do early startup, nebo nabootuje z diskety, takze to zrovna nedavalo moc moznosti se z toho dostat.

                    Komentovat


                      #40
                      O: AmigaOS4 FAQ

                      Název SWAP nutně být nemusí, automount samozřejmě ano.

                      Problém bude asi jinde, swapovací partyšny jsou podporovány pouze pod cybppc.device a pci sata (sii3512ide.device, sii3112ide.device a si3114ide.device).
                      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                      -----------------------------------------------
                      Líbí se mi Retropolis

                      Komentovat


                        #41
                        O: AmigaOS4 FAQ

                        Tak ne, nejede mi to ani tak. Problem bude zrejme v nastaveni SCSI radice na CSPPC, nebo v necem takovem.

                        Komentovat


                          #42
                          O: AmigaOS4 FAQ

                          Večer na to mrknu a budu instalovat, uvidíme, kam se dostanu.
                          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                          -----------------------------------------------
                          Líbí se mi Retropolis

                          Komentovat


                            #43
                            O: AmigaOS4 FAQ

                            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                            Rekl bych, ze mozna nemam ani jedno z toho. Kde jsi to vycetl? Ja o tom nemuzu nic najit. Kazdopadne ta rada vypada pozitivne.
                            V manuálu AmigaOS 4.1 pro Pegasos II. Nedošlo mi, že to instaluješ na klasické Amize, kde může být hromada jiných problémů
                            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Komentovat


                              #44
                              O: AmigaOS4 FAQ

                              Asi jo. Uvidime jak dopadne Dami.

                              Komentovat


                                #45
                                O: AmigaOS4 FAQ

                                SWAP mi uz jede, duvod je nejasny, ale je to problem Amigy samotne. Jako SWAP jsem nyni nezvolil novy oddil, ktery jsem kvuli tomu vytvoril, ale starsi, ktery pouzivam jako SWAP v Linuxu. Asi nema smysl nad tim koumat, nikdo na ten duvod nejspis neprijde.

                                Pak jsem spustil OWBcko a v nem par zalozek, az mi dosta RAMka, pak to uz evidentne swapovalo..... a pak se cela Amiga sekla (a poskodil se kickstart, takze reset nepomohl, jen vypnout-zapnout). Otazka je, ceho je to chyba, jestli OWB, nebo systemu. Zda se mi, ze neni dobre to pokouset.
                                Naposledy upravil Doda; 09.09.2011, 15:20:31.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X