Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

AmigaOS4 FAQ

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #76
    O: AmigaOS4 FAQ

    FYI: ta rychlejší turbína je moje, shodou situací se dostala k Jackovi a domluvili jsme se, že ji může používat. Já jsem ji bez problémů používal v OS3.9, OS4.0 i OS4.1.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #77
      O: AmigaOS4 FAQ

      Stranu od Cyberstormu terminuju na kabelu aktivním a na druhé straně mám na disku terminační jumper. Zkusím dát pro jistotu temrinátor ještě za disk. Dám tomu pak poslední šanci ještě s IDE diskem buď přes interní nebo FastATA4000 řadič.
      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

      Komentovat


        #78
        O: AmigaOS4 FAQ

        Ta SCSI konfigurace tak jak jsi ji popsal by mela behat v pohode. Prvni co me napadlo, kdyz jsem to tu procital bylo nastavit casovani pameti na 70 ns.
        Naposledy upravil ExiE; 13.07.2015, 10:39:27.

        Komentovat


          #79
          O: AmigaOS4 FAQ

          DaMi měl už na své kartě všechno přednastavené, tedy 70 ns a vypnuté mapování rom. Totéž jsem udělal na své. Mám na hraní k dispozici pouze IBM disky a někde jsem četl, že existují Cyberstormy, co si s těmito disky příliž nerozumí. Faktem je, že OS3.9 provozuji na Seagate, ovšem ten nechci pro testovací účely překopávat, proto používám volné IBM disky. Tak či onak dneska tomu dám ještě šanci s tím terminátorem a pak zkusím IDE cestu. Právě při příležitost mít doma dvě karty, chci obě porovnat v co nejširším měřítku a za dva týdny odjíždím na dovolenou a karta bude vrácena.
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #80
            O: AmigaOS4 FAQ

            Já si naopak myslím, že s terminací problém je. CSPPC, narozdíl od BlizzPPC nebo SCSI IV kitu, musí být dle mého názoru terminovaný aktivním terminátorem, terminace na posledním zařízení dle mých zkušeností nestačí. Terminátory lze koupit např. na www.krup.cz . A s diskem problém dle mého názoru nebude, sám používám IBM disky.
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #81
              AmigaOS4 FAQ

              Ja mam aktivni terminatory na obou koncich kabelu. Na prd je ze:

              1) Ty terminatory odchazeji.

              2) Nevim jak poznat ze nejaky odesel, nebo ze je to spatne terminovane z nejakeho jineho duvodu.
              Naposledy upravil Doda; 13.07.2015, 12:29:32.

              Komentovat


                #82
                O: AmigaOS4 FAQ

                Jen tak zkusmo jsem zapojil IDE disk a všechno se nainstalovalo a naběhlo v pohodě i s xsurfem a USB (u nich tedy budu muset ještě nahodit ovladače abych viděl, jestli jedou). Takže chyba je opravdu někde v SCSI. Asi to nechám na IDE než se rozčilovat a dokola zkoušet instalaci. Beztak to chci jen otestovat v několika benchmarkách a porovnat rozdíly 200 a 366 MHz. Každopádně díky za typy.
                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                Komentovat

                Zpracovávám...
                X