Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Externi disketovka se Sony MPF110-05

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Externi disketovka se Sony MPF110-05

    Mam dve externi disketovky a ani jedna nenacte disketu.
    Vlozim disketu, disketovka parkrat cvakne a na plose naskoci ikonka DF1 s otaznikem.
    V obou je Sony MPF110-05, tak me napada, jestli neni problem prave v tehle mechanice. Nasel jsem, ze je to "Low-density drive" - nemuze to byt tim? Diskety zkousim DDcka.

    #2
    Moze to byt, rozladenim hlaviciek, je to znama vec po dlhych rokoch mechanicke dielce pracuju a tak sa to rozladi! Unava materialu...

    Dalsia moznost, je spatny autopark, hlavicky sa zaseknu v 0 track, treba im pomoct manualne potocit hriadelom
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    Komentovat


      #3
      taky to muze byt tim ze ma A1200 s escomackou floppy
      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

      Komentovat


        #4
        A to má vliv i na externí diskeťáky? Já myslel, že měly problém jenom s DF0: (?)
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #5
          Na externy urcite nie... potom by nesli nikomu externe mechaniky, len pre ten blby presla escom.
          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
          Furiatune homepage

          Komentovat


            #6
            Externi disketovky pripojuju k A1200 s Kickstartem 3.0, takze to vypada na starsi verzi Amigy, ne tu Escomackou.

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
              Moze to byt, rozladenim hlaviciek, je to znama vec po dlhych rokoch mechanicke dielce pracuju a tak sa to rozladi! Unava materialu...

              Dalsia moznost, je spatny autopark, hlavicky sa zaseknu v 0 track, treba im pomoct manualne potocit hriadelom
              diky za tip, zkusim se do ni podivat a pootocim hridelem

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                Na externy urcite nie... potom by nesli nikomu externe mechaniky, len pre ten blby presla escom.
                no sak, mam tu jednu takovou svini, originalni externi comodore flopy proste na ni nejde, dela presne to co popisuje jack. dyz dam jinou externi flopy (napr teac s tim bastlem) tak to jede
                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                Komentovat


                  #9
                  Tak jsem zkousel pootocit hridelem, ale nepomohlo to.
                  I kdyz jsem s cteci hlavou o kus posunul, tak se po vlozeni diskety zase vratila na nultou stopu, tam parkrat cvakla a konec. Podezrely je, ze tohle delaji obe mechaniky. Kdyby jen jedna, tak si reknu, ze je po ni, ale obe dve?

                  Nasel jsem na lemonamiga v diskuzi zminku o tomhle modelu, ze floppy se toci moc rychle a nic neprecte https://www.lemonamiga.com/forum/vie...55a65dbd6d8584

                  Komentovat


                    #10
                    Netreba to vidiet tak cierne... to je dobry signal, ked sa hlavy vratia spat a mechanika sa pokusa citat!
                    Jednoznacne je jasne, ze je nieco s citacimi hlavami.
                    Ak si to chces overit, tak postupuj takto...
                    Nahodi si Amci nejaku funkcnu mechaniku, nahraj Xcopy a odpoj najskor
                    1. napajanie
                    2. datakabel
                    potom pripojis tu mechaniku co nejde, dalsi krok
                    3. datakabel
                    4. napajanie
                    ak to mas vloz disketu a spusti "check disk" v ak su v tabulke cervene "2"
                    hlavicky su pravdepodobne odpalene ak sa striedaju rozne cisla od 4 po 6
                    hlavicky su rozladene. V lepsom pripade nabehnu zelene "0"
                    Naposledy upravil Boboo; 07.12.2007, 15:50:16.
                    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                    Furiatune homepage

                    Komentovat


                      #11
                      Zkusil jsem funkci check disk v Xcopy.
                      Mechaniku jsem vymontoval z externi mechaniky a pripojil jsem ji rovnou dovnitr do Amigy presne, jak radis. Bohuzel se pri kontrole zobrazuji jen same "2" a doba kontroly kazde stopy je docela dlouha, takze to asi vypada spatne.
                      Zajimave je, ze po kroku 4 (pripojeni napajeni k vadne mechanice) se na mechanice hned rozsviti dioda a vubec nezhasne.
                      Stejnemu testu jsem podrobil jinou (funkcni) mechaniku (Matsushita JU-255) a u te se zobrazuji same 0 a po stopach jede rychle. Jen pro zajimavost jsem tuhle funkcni mechaniku zapojil do externiho boxu, ve kterem byla ta problematicka mechanika Sony, ale mechanika tam nefunguje. Ze by ten box byl jen pro nejaky specialni typ mechanik, jako napr. pro tuhle Sony?

                      Komentovat


                        #12
                        Moze tam byt pouzita ina logika... myslim v tej externej mechanike, uz som nieco tak doma mal tusim to bola tiez tato Sony a priznaky boli obdobne.
                        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                        Furiatune homepage

                        Komentovat


                          #13
                          To je mozne... ten box je GoldenIMAGE.

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X