Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

FFS vs SFS

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    FFS vs SFS

    Mám dotaz ohledně filesystému. Používám na A1200 s Mtecem+4MB fasty systém FFS. Má vůbec smysl na týhle konfiguraci provozovat systém na smart file systému?
    Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

    #2
    jaky os? jak velke disky?
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #3
      OS 3.1, CF karta 1GB. Jestli je to pro kartu kravina, tak mám ještě disk 10GB a druhou A1200.
      Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

      Komentovat


        #4
        Zvážil bych, jak často a jak dlouho budeš s amigou pracovat. Nebo si jen hrát? Pokud hrát nebo pracovat příležitostně, tak FFS stačí. Na co neumím odpovědět, je jak dlouho se může v případě kolize validovat ta tvoje gigová cfka.

        SFS nemám, ale používám PFS3, což funguje v "podobném" stylu. Načítání adresářů, kopírování a další práce s diskem bude IMHO se SFS na tvé sestavě tak o 100% lepší. A hlavně nebudeš muset validovat .

        Mimochodem, jakou máš nastavenou současnou velikost bufferů?
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #5
          jen tak ciste teoreticky se domnivam ze validace neni zrovna pro cf kartu nejlepsi benchmark
          takze uz z toho duvodu bych doporucil jit do pfs
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #6
            ok, zagooglím si ohledně pfs3, jde mi o to, že v dopusu kopírování není zrovna moc fofr, takže to určitě pomůže... Akorát s velikostí bufferu nevím. Jsem mmntálně pod WinUAE, sorry za impertinentní dotaz, jakým prográmkem to jde zjistit (změnit), nejspíš to musím rozjet pod real A1200, protože třebas HDToolBox pod WUAE nevidí žádný zařízení
            Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

            Komentovat


              #7
              No pokud často nevaliduješ, tak ti ten ffs může stačit. A pomohlo by jen nevýšení bufferů disku. Pokud validuješ často, určitě to chce sfs nebo pfs .

              počet bufferů disku zjistíš příkazem addbuffers dh0: (nebo jiný odpovídající název disku). Pokud je budeš mít někde kolem hodnoty 50-100, zkus je navýšit o 300 - 400. Pro navýšení použij addbuffers dh0: 400. To navýší současnou hodnotu o cca 200 kb, ale ukousne ti to 200 kb z ramky.
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #8
                tak jsem měl buffery na hodnotě 30. Si to přidám do startupky, díky moc
                Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

                Komentovat


                  #9
                  Musim rict, ze muj nazor se od panu tuhle okolo trosku lisi.
                  Po nekterych (osobnich) zkusennostech povazuji SFS porad za vicemene experimentalni FS a pouzivam ho jen na Temp: disk, kde kdyz data zmizi v propadlisti dejin, nic se nedeje.
                  Nekteri se tu porad zaklinaji validovanim, mam systemovy disk asi 1GB, parkrat jsem ho kompletne preinstaloval, naposledy kdyz vysel OS3.9, predtim kdyz mi Petro poslal OS 3.5, a predtim uz nevim... Nicmene za poslednich mnoho let (pouzivam nejnovejsi FFS z BB2) jsem NIKDY nevalidoval, a to jsem za ty roky Amigu pouzival velmi intenzivne. Nemluve o tom, ze pri spravne nastavene S-S, se zastavi bootovani systemu nez je validace ukoncena, takze disk zaroven nevaliduje a nebootuje a nemusi se tak temer zblaznit a trva to chvilku...
                  Rychlostni rozdily obou filesystemu zpochybnovat samozrejme nebudu.

                  Komentovat


                    #10
                    no my se bohuzel bavime o PFS,
                    SFS je na muj vkus moc beta
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #11
                      Moje aktivní zkušenost s ffs skončila v roce 95, kdy jsem se zbavil amigy. Tehdy jsem měl a1200, ks3.0, žádnou turbínu ani fastku a cca 400 megový disk. Na této konfiguraci jsem validoval dost často a dost dlouho.
                      od 2005 k naprosté spokojenosti používám pfs3 (skoro denně). S sfs nemám a ani jsem neměl praktickou zkušenost. A ani nemám praktickou zkušenost z ffs z os 3.5 nebo 3.9. Pokud je to lepší než z wb 3.0 tak je to fajn, ale na pfs3 nedám dopustit.
                      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                      -----------------------------------------------
                      Líbí se mi Retropolis

                      Komentovat


                        #12
                        Ja pouzivam vlastne furt jenom ffs. V os3.9 jsem validoval snad jenom jednou (vlastni vinou). Me se prave nikdy moc nechtelo prehazovat nejaky filesystemy, mam nejradsi ten "tovarni"
                        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                        Komentovat


                          #13
                          40gb disk validuje rozhodne dlouho, aspon v moji 4000. taky tam brzo prdnu pfs, pze uz se mi to stalo dvakrat, a ten pocitac je 10 minut nepouzitelnej
                          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                            40gb disk validuje rozhodne dlouho, aspon v moji 4000. taky tam brzo prdnu pfs, pze uz se mi to stalo dvakrat, a ten pocitac je 10 minut nepouzitelnej
                            FFS je fajn, ale rozhodne ho racej nepouzivam, par krat som zazil hnusny pad disku po vypnuti elektriny a dosiel som o dolezite data v dobe ked som Amigu pouzival este komercene s LW. Presiel som na PFS3, od vtedy sa nic take nezopakovalo a kludne spavam.
                            Ale je to vec nazoru, niekomu vyhovuje aj FFS a nehovorte mi nikdo, ze to mam zle nastavene bo viem o konfigurovani disku dost vela, aby mi niekto nalieval rozum.
                            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                            Furiatune homepage

                            Komentovat


                              #15
                              Zacinal jsem na FFS, pak presel na PFS, pak na AFS a nakonec jsem skoncil u PFS3. Porad mam z duvodu nostalgie vsechny filesystemy v eLku, ale doporucit musim kazdopadne jen PFS3.

                              SFS znam z MOSu, a nebyl spatnej. Ale PFS na Amigu je nejlepsi (PFS3 ma i spoustu uzitecnych utilitek a toolu => spolu s nimi mas data jak v trezoru).
                              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X