Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Instalace AmigaOS 3.5 nebo 3.9

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Instalace AmigaOS 3.5 nebo 3.9

    Já k instalaci a k BB aktualizaci také používám diskimage.device a funguje to bezvadně.

    Mohl by mi někdo poradit mám nainstalovaný OS31 na DH0: a OS39 na DH1:, standardně pouštím OS31, a OS39 pouštím z Boot menu, jenže se spustí jednou ze tří, čtyř pokusů... mám nastavit nějaké boot priority na disku?
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    Komentovat


      #17
      O: Instalace AmigaOS 3.5 nebo 3.9

      Ano, v HDToolBoxu si nastav priority na boot partitionech, já mám na jednom nastavené 2 (OS3.9, vyšší priorita, bootuje vždy primárně), na dalším 1 (to je holý OS3.1 na dema).

      Defaultní boot priorita je 0, DF0: má třeba 5. Takže já volím něco mezi těmito hodnotami. Jinak Priority jsou v rámci +127 až - 127.
      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

      Komentovat


        #18
        O: Instalace AmigaOS 3.5 nebo 3.9

        Stím assign příkazem mě to taky napadlo postoupilo to dále ale pak to prostě chtělo CdRom a finito..!!! 😱 ještě zkusím ten diskimage a uvidim...

        Čeče jsem nevěděl že by to šlo mit dva nezavisle systemy v Amize a jen to upravit HDToolboxu a spouštět pres boot menu... Jen mi nní jasné jak potom funguji některé nainstalované programy pod jedním systemem v ton druhém zrovná aktivním?? Jedině zase vše assignovat ve startupu co??

        Komentovat


          #19
          O: Instalace AmigaOS 3.5 nebo 3.9

          Jedinej problém mohou mít aplikace s assignací, ale jinak SW funguje nezávisle (tady se žádný registry, MSI package nebo podobný Widlí hnusy nekonají). Možná narazíš, že na některém systému nemáš třeba knihovnu (stačí dohrát do Libs: a můžeš pokračovat), nebo v Prefs/Env-Archive ti bude scházet konfigurační soubor (ale většina aplikací si při chybějící konfiguraci zvolí svou defaultní a configurák doplní sami).

          Assignace jsem si většinou dal rovnou do spouštěcího scriptu oněch aplikací, které to potřebují. A takové ty standardní jako jsou MUI ty jsou v obou systémech.

          Jak říkám, na mašině, kde si hraju mám OS3.9 a 3.1 a všechno funguje jak má.
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #20
            O: Instalace AmigaOS 3.5 nebo 3.9

            Tak jsem vyzkoušel přes Hdtoolbox rozdělit ty disky a v jednom os3.9 a v druhem 3.1 a opravdu to stím boot 100%funguje!! takže díky zavrady!!! Taky jsem konečně postoupil a podařilo se nainstalovat BoingBag1a2 akorat u instalace BB2 jsem si nebyl jisty zda pobolit update ROM tak jsem to raději zakázal pač nevím co to přesně znamena, no a teď mi při restartu vždy vyskoči žlutě blikajici rameček který musím levým tlačitkem myši 2x odkliknout a pak teprve načte sys???!!!! Tak nevím zda je to tím BB2 a tou update ROM nebo čim....

            Komentovat


              #21
              O: Instalace AmigaOS 3.5 nebo 3.9

              Nechci kvůli tomu zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady: nevzpomínáte si někdo na instalaci os3.5? Hraju si s tím v emulátoru a můj úmysl je provést novou čistou instalaci os3.5, což kupodivu oproti os3.9 nejde, pro os3.5 je potřeba mít předistalovaný wb3.1 a teprve z něj se provádí instalace os3.5, která se chová jako update wb3.1. Zajímavé je, že na instalačním cd os3.5 jsou instalačky wb3.1 pro případ, že by někdo chtěl updatovat z wb 3.0 nebo staršího. Instalátor wb3.1 jde spustit, vypadá to jako klasická instalace wb3.1, jen to jede z cd. Problém je v tom, že se to sekne na 30% průběhu instalace s touto chybou. Netušíte někdo, jestli je chyba u mě, nebo je to bug té instalace?
              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: InstalaceWB3.1zOS3.5.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 9,8 KB
ID: 109244
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #22
                O: Instalace AmigaOS 3.5 nebo 3.9

                Podla toho co ti vypisalo to vypada, ze nemoze naist subor "espana.country". Pozri, ci sa nachadza v instalacke Locale:Countries/espana.country.
                Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                Komentovat


                  #23
                  O: Instalace AmigaOS 3.5 nebo 3.9

                  Už to vidím, díky za navedení. Soubor tam je, ale když se ho pokusím překopírovat, dostanu hlášku, že nejde přečíst. Ostatní jdou. Asi to bude tím znakem n. Díky
                  Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                  -----------------------------------------------
                  Líbí se mi Retropolis

                  Komentovat


                    #24
                    O: Instalace AmigaOS 3.5 nebo 3.9

                    To je zrejme kvuli tomu silenemu znaku.

                    Komentovat


                      #25
                      O: Instalace AmigaOS 3.5 nebo 3.9

                      On ten znak bude podobně šílený, jako je šílená naše diakritika pro Španěly a Portugalce. V anglických Windows by to mělo jet bez problémů. Zdá se, že je spíš problém v nějaké jazykové mezivrstvě Windows, která ty znaky překládá, ale jenom při přístupu na cd nebo iso. Vyřešil jsem to oklikou tak, že jsem potřebný adresář vykopíroval do pc, nastavil ho jako sdílený adresář pro WinUAE a pak ta instalace Workbenche 3.1 už jela ok.
                      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                      -----------------------------------------------
                      Líbí se mi Retropolis

                      Komentovat


                        #26
                        O: Instalace AmigaOS 3.5 nebo 3.9

                        No a na co vlastně potřebuješ španělštinu, většinou se jedná o lokalizační věci a já to řešil smazáním, pak bylo vše OK.
                        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                        Komentovat


                          #27
                          O: Instalace AmigaOS 3.5 nebo 3.9

                          Já španělštinu nepotřebuju, ale instalátor Workbenche 3.1 ano . Bez toho španělského slova se instalace zastavila a chybu nešlo obejít. Řešením bylo celý instalační adresář WB3.1 vykopírovat někam jinam. Bavíme se ze ale čistě jen o WinUAE, na skutečné amize s cdrom ovladačem to bude běžet pohodově.
                          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                          -----------------------------------------------
                          Líbí se mi Retropolis

                          Komentovat


                            #28
                            O: Instalace AmigaOS 3.5 nebo 3.9

                            Tak na amči určitě, ve WinUAE je to asi i o použitém kódování. Občas mi to dělá problém i na Ubuntu-
                            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X