Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Nejlepší Combo DVD/CD-RW

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Nejlepší Combo DVD/CD-RW

    Prosím o radu.
    Chci dokončit přestavbu Amigy do Toweru a potřebuji nějakou osvědčenou optickou mechaniku,která přečte i má starší CDR. DVD-RW jsem zavrhl,neboť neplánuji pálení DVD na Amize. Ale čtení DVD k zahození není. Tak,jestli máte nějaké zkušenosti (buď osobní,nebo z nějakých recenzí) poraďte,jakou mám koupit. Díky
    A ještě jeden dotaz.Dá se (jako u PC) inovovat u CD-RW,nebo DVD-RW Firmware? Nebo je to lepší píchnout k PC, flashnout ho a pak vrátit zpět do Amigy?
    A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

    #2
    Pokud ti to pomůže, tak miniaturní přehled je třeba tady. Jinak by v podstatě mělo fungovat jakákoliv CD-Rom mechanika. Firmware řešit na Amize je myslím si zcela zbytečný. Pokud chceš vypalovat, tak bych se podíval na podporované mechaniky uvedené na stránkách programů MakeCD a FlyingPan.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      Díky.Mě šlo hlavně o čtení.Pálení budu řešit až v budoucnu.Chci jen,aby mi zchroustala vše,co ji podstrčím,i starší CD-R. Flash firmwaru mě zajímal jen teoreticky.Na PC jsem ho dělal dost často a párkrát mi i pomohl při čtení a zápisu na dříve nepodporované CD/DVD.U Sony DRU500AX mi ji i zrychlil z 2,4 na 4speed.
      A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

      Komentovat


        #4
        Koupil bych nejakou soucasnou DVD palicku, treba od LG, ceny uz jsou takove, ze bych nejake kombo asi neresil a ze nebudes palit DVD taky ne. Usetris tak stovku.

        Komentovat


          #5
          Combo od LG mi právě odešlo do křemíkovýho nebe..
          šetřil jsem si ho pro Amigu..
          A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

          Komentovat


            #6
            Ja mam Toshibu a jsem spokojenej. Byla za 200,- na Aukru i s postou.
            A1200 + Blizzard 1230/50/64MB + HDD + PCMCIA CD1200, A500 1MB + Alfapower 4MB s HDD.

            Komentovat


              #7
              Tiez sa priklanam k Toshibe (momentalne Samsung/Toshiba), nejake testy najdes na www.cdr.cz, ale to mozno poznas...

              a tiez by som uz volil DVD-RW, napr. http://www.cdr.cz/a/18256
              , napr. citanie poskodenych CD, pisu toto "Na poškrábaná média je Samsung SH-S182D tím nejlepším, co si lze přát. A není to první mechanika Samsung s takovým výsledkem, již SH-W163A prokázala podobné schopnosti."
              Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

              Komentovat


                #8
                Konečně nějaká rada,dík. CD nemám ani tak poškrábaná,jako spíš "každej pes jiná ves". Byly porůznu páleny na Amize,či PC. Tak mi šlo o to,abych je všechny přečetl v jedné mechanice. Možná si s nimi už poradí většina moderních mechanik. Ale pamatuji, když byly 8rychlostní tím nejrychlejším k dostání a málokterá přečetla vše. Já alespoň míval 4x Hitachi, ale 8x Mitsumky byly dost zmlsané..
                A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

                Komentovat


                  #9
                  Ono to je kusok zlozitejsie s tym citanim roznych medii (myslim od roznych vyrobcov), lebo nie kazdej mechanike "chutia" vsetci vyrobcovia medii, nie je zarukou, ze aj znackova mechanika Ti precita uplne vsetko vseobecne, ale napalovacky maju schopnost lepsie citat poskodene media (ci uz poskrabane alebo znecistene) ako citacky (CD-R ci DVD), preto je lepsie mat viacej mechanik od roznych vyrobcov, pokial pouzivas rozne media...

                  prave kvoli tomu si ja nechavam starsi Teac CD-RW CD-W540E (http://www.cdr.cz/a/2570), ktora cita media velmi dobre a taktiez kvalitne napaluje, ale staru napalovacku na inzerat by som uz nekupoval, nikdy nevies ako sa k nej predchadzajuci majitel spraval a kolko stovak ci tisicok medii na nej napalil

                  ad media: vo vseobecnosti sa snazim kupovat kvalitnejsie media (mne sa osvedcili Verbatim DataLife Plus), par korun navyse na mediu stoji za to, aby data na nom zapisane vydrzali dlhsie
                  Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

                  Komentovat


                    #10
                    Já sem měl donedávna combo od Teaca (prodal jsem ho se starym PC) nevím teď přesně typ (zkusim dohledat), ale ten četl 5 let snad úplně všechno co bylo kulaty Je fakt že na amize sem ho neprovozoval, ale CD pálená na amče četl taky v poho.
                    Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                    (
                    WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                    Komentovat


                      #11
                      Teac W540E mám i já ,ale stále potřebuji ještě číst archivy na DVD. Juknu tedy na comba od Teacu a Toshiby(a snad i LG).
                      A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

                      Komentovat


                        #12
                        No já sem měl právě komo teaca a typ byl nějak 554 tuším... jinak ze starých mechanik jsou dobré Teacy, Necy, Toshiby, LG asi až DVD palírny...
                        Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                        (
                        WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                        Komentovat


                          #13
                          toshiby snad radeji ani ne
                          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                          Komentovat


                            #14
                            Pioneer, jedine Pioneer.
                            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                            Komentovat


                              #15
                              Combo Pioneer ??
                              Existuje vůbec?
                              Myslel jsem běžné značky.Už jsem tam chtěl dát starou DVD/RW Sony DRU500AX,ale ta má tak prdelní vzhled šuplíku..A už se toho napálila,tak nevím,jak dlouho by sloužila. Různá fóra o mechanikách jsem už prolezl,ale tam řešili vesměs čtení,či pálení na PC.Ale plno s těchto CD mi Amiga nezkousla.Tak jsem spíš chtěl radu od Amigistů.
                              A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X