Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Rony

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Rony

    V době "počítačového středověku" (cca 1987) jsem u kamaráda viděl poprvé C64 a proti PMDčku to byl naprostý šok. Začal jsem se pídit po možnosti, pořídit si něco podobného domů, ale možnosti (jak finanční, tak i otázka dostupnosti) byly naprosto nereálné. Nicméně červíček pořád hlodal

    Po nějakém čase jsem u souseda zmerčil Sharpa MZ-800 a vypadalo to, že jsem ztracen. Počítač se dal sehnat, ale cena byla ještě stále dost vysoká. Na střední jsem poprvé viděl Amigu (A500) na živo "v akci" (to byl rozdíl proti IQ151!!!) a okamžitě mi bylo jasné, že ji musím mít. Po listopadu 89 se otevřela možnost bezproblémově vycestovat ven a v létě 90 mi strejda domluvil brigádu u svého zaměstnavatele v Itálii, kde jsem si na ni skoro vydělal. Něco mi přidali naši, něco teta se strejdou a šlo se pro ni. No, co vám budu lhát, Vánoce v létě, prostě paráda. Nevýhodou bylo, že to bylo všechno v italštině, kterou jsem v podstatě moc neovládal, ale nějak jsem se s tím popral. Prohrabával jsem se WB, prolezl jsem kde co všechno, ale chyběl mi nějaký kloudný kontakt v Česku, abych s někým vyměnil informace, zkušenosti a hlavně nějaký soft.

    Postupně se jich tady začalo objevovat víc a víc a první, kdo mě vlastně začal seznamovat s věcmi "pod povrchem" byl Dan Jedlička, který si ji pořídil taky. Ty noci, které jsem strávil pařením SWIVu, Shadow of the beast a já nevím čeho všeho ještě.... Následně si ji pořídil i spolužák, který mě po střední udržoval u informací a poskytoval semtam nějaké info a support. Přes Dana jsem trochu (ale opravdu jen trochu) čuchnul k věcem ohledně scény, v podstatě jsem od něj měl hlavně nové dema a spoustu hudby, začalo vycházet Guru, kde jsem taky sbíral užitečné informace, pak se Dan začal zabývat nejdřív grafikou, kterou jsem zkoušel i já, ale mě to moc nešlo, Dan pak skočil na muziku a já jsem spíš jen pasivně poslouchal jeho výtvory. Dokoupil jsem aspoň 512kB Ram, aby na tom chodilo víc softu a ještě jsem si doma vyprosil monitor C1084S. Po střední jsme se už s Danem moc neviděli, tuším, že mu je konec někde v Brně, ale jak je na tom s Amčou dnes, nemám vůbec šajnu.

    Po střední už šla Amča trochu na vedlejší kolej, pak jsem si ji hýčkal v kasárnách během vojny, ale to už jsem neměl moc přísun informací a softu. Po vojně jsem ji ještě občas provětral, ale spíš odpočívala, než aby byla pořádně využívaná. V 97 jsem se přesunul do Prahy, koupil jsem 1200, k ní ještě HDD, ale nějak mi na ní nezbýval čas, tak se taky spíš jen povalovala, pak jsem koupil PC a Amča šla úplně stranou. Za nějaký čas jsem z nostalgie procházel na webu stránky o Amize, tak jsem ji zas na chvíli vytáhl, dokoupil k ní B1230IV, nějakou tu paměť, ale už jsem se nedokopal k tomu, abych to pořádně rozchodil. Na PC jsem nainstaloval WinUAE, koupil jsem OS3.5, ale ztroskotal jsem na ROMkách (nezaměňovat za Rómky prosím smile: , protože v mojí 1200 mám pouze 3.0. Takže i tato varianta skončila ve slepé uličce. Poslední dobou jsem sledoval informace ohledně OS4 a když se objevil v prodeji, tak jsem si řekl, že zkusím oživit aspoň svoji 1200 a zprovozním toho B1230, dokoupím 3.1ROM a ev. rozběhnu WinUAE. Možná, že časem dojde i na víc, ale to je zatím ve hvězdách.

    Poslušně hlásím, tak jsem teda tady! (protože mi to přijde jako nej web, ať se to týká informací nebo komunikace. Slovy (už asi) klasika: " Máte štěstí, že jdu právě kolem!")
    A500 1MB RAM A1200 Blizzard 1230 IV/50 32MB RAM WinUAE

    #2
    Tak tě mezi náma vítám. Je hezké vidět že se pořád objevují noví a noví lidi.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      a zdar
      pařba a flink chtěj celýho člověka...

      Komentovat


        #4
        Vitej kamarade. S Amigou i UAE ti tu vsichni radi poradi.
        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          #5
          Díky moc za přívítání

          Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
          Vitej kamarade. S Amigou i UAE ti tu vsichni radi poradi.
          to budu určitě potřebovat, přestože informací je tu opravdu hodně ...
          A500 1MB RAM A1200 Blizzard 1230 IV/50 32MB RAM WinUAE

          Komentovat


            #6
            Taky te vitam , v posledni dobe se tu roji sami novacci! Zacinam si rikat, jestli neobvolava Prober lidi, v jedny ruce tel, v druhe Zlate stranky, otazka: Nemeli jste kdysi Amigu? Ano? Prijdte mezi nas!
            Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

            Komentovat


              #7
              Super napsany a to "okamzitě mi bylo jasné, ze ji musím mít" jsem mel presne taky tak
              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

              Komentovat


                #8
                Žije !!!

                True: heh, ne, Prober mi fakt nevolal a ani nemusel, odvedená práce na tomto webu je nejlepší možnou pozvánkou...

                jinak jsem se dnes dostal k zapojení A1200, klávesnice žluťák, ta by chtěla vyměnit, ale to až tolik nespěchá... jinak ožila bez problému, jede i Blizzard, v něm si hoví 32MB SIMM (i když jsem si myslel, že je tam 64MB), ROM je 39.106 (tzn. 3.0). Horší už to je s kompatibilitou, zkusil jsem pustit nějaké dema a rozjela se mi jen Enigma, to budu muset nějak vychytat, hry jsem zatím nezkusil vůbec... po připojení starého Amiga HDD (540MB) to nabootovalo, ale je to celé nějaké rozhašené (WB 3.0 v 8 barvách fakt není to pravé ořechové, s tím budu muset taky něco vymyslet, hlavně budu muset načíst informace z fóra, abych tu neopruzoval s dotazy, které už tu někde proběhly) a budu to muset hlavně píchnout k jinému monitoru (C1084S). Spousta práce přede mnou. Vzhledem k tomu, že nemám u Amigy CD-Romku, tak přijde ke slovu CF2IDE a nějaká PCMCIA čtečka pro přenos dat, instalaci OS atp.
                Jinak jsem ještě objevil kartu na rozšíření paměti o 8MB a FPU (68882 PGA) pro A1200, osazeno 8MB SIMM, 2x 32MB a nějaké menší SIMM. Promyslím, co s tím, ale vzhledem k tomu, že v Amize je Blizzard, tak to asi půjde do světa....
                A500 1MB RAM A1200 Blizzard 1230 IV/50 32MB RAM WinUAE

                Komentovat


                  #9
                  Já mam taky WB na 8 barvách a na 1084S a plně mi to vyhovuje. Lidi jsou dneska děsně nenažraní
                  "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                  Komentovat


                    #10
                    Tu paměťovou kartu bych bral, kdyžtak se ozvi na SZ.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je Rony Přejít na původní příspěvek
                      Jinak jsem ještě objevil kartu na rozšíření paměti o 8MB a FPU (68882 PGA) pro A1200, osazeno 8MB SIMM, 2x 32MB a nějaké menší SIMM. Promyslím, co s tím, ale vzhledem k tomu, že v Amize je Blizzard, tak to asi půjde do světa....
                      aukrooo
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                        Já mam taky WB na 8 barvách a na 1084S a plně mi to vyhovuje. Lidi jsou dneska děsně nenažraní
                        no jo, ale ono to pak víc lahodí oku a je z toho ten správný pocit...


                        Chain: aukro asi proběhne, pokud nebude mít nikdo další o nic zájem, nejdřív to hodím sem (teda asi spíš do sekce prodej?) a až pak na aukro ...

                        btw. co bych měl chtít za tu kartu, kterou chce Starej Mraf, aby to nebyla nějaká neslušnost, nějak nemám představu ... a ještě bych potřeboval pomoc s identifikací těch pamětí (velikost a rychlost), co jsem objevil v krabici od Blizzarda...
                        A500 1MB RAM A1200 Blizzard 1230 IV/50 32MB RAM WinUAE

                        Komentovat


                          #13
                          Lahodí oku... ale ta rychlost pak...
                          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                          Komentovat


                            #14
                            na aukro to dej, poperem se vo to, ja taky sbiram karty
                            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                            Komentovat


                              #15
                              ta pamatova karta ma podla mna cenu od 600,- CK vyssie
                              Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X