Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

LCD displeje vhodné/nevhodné pro Amigu

Sbalit
Toto téma je "přilepené" nahoře.
X
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #76
    O: LCD displeje vhodné/nevhodné pro Amigu

    Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
    Mna zaujimala ta vertikalna, ci vie 50Hz ale StarejMraf pise ze ano. Na strankach vyrobcu som frekvencne rozsahy nenasiel. Este skoda ze nema viac vstupov aby som mohol dat do jedneho PAL a do druheho CGX...
    Jen upřesním 50Hz to zvládá při PALu. A to s tou CGX řeším taky, koupím nějaký VGA switch. Na DX maj za 210 Kč...
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #77
      O: LCD displeje vhodné/nevhodné pro Amigu

      Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
      Este skoda ze nema viac vstupov aby som mohol dat do jedneho PAL a do druheho CGX...
      U svých Amig s grafickou kartou používám takzvaný Ratteho automatický monitor switch. Umí propojit dva vstupy interní Amigácký (ať už je napřímo, nebo přes scandoubler) a pak grafickou kartu.

      Ale jinak pokukuju po tom modelu BL912 což je 19" má dva vstupy.
      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

      Komentovat


        #78
        O: LCD displeje vhodné/nevhodné pro Amigu

        Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
        Mna zaujimala ta vertikalna, ci vie 50Hz ale StarejMraf pise ze ano. Na strankach vyrobcu som frekvencne rozsahy nenasiel. Este skoda ze nema viac vstupov aby som mohol dat do jedneho PAL a do druheho CGX...
        Podla tohto:



        zvlada 31 ~ 83 kHz / 55 ~76 Hz

        Viac monitorov ma v specifikaciach, ze vie len od 31kHz / 55Hz ale vedia aj 50Hz, niektore aj 15kHz. Skusal som Eizo M1700 na priamo a ukazal PAL ale bol natiahnuty na vysku, ze nebolo vidno spodok. A v kuse svietilo, ze to je out of specs. Potom sa nedalo dostat do menu.
        HP LP1965 zvlada 50Hz (v specifikacii ma 48Hz / 24kHz) ale nezvladne 15kHz. Skoda lebo ma aj pridavne repraky, USB hub a ma PVA obrazovku. S Indivision ECS je obraz super, pokial indi ma svoj den a bezi na 50Hz.

        J.

        Komentovat


          #79
          O: LCD displeje vhodné/nevhodné pro Amigu

          Na Amibay jeden clovek ma BenQ XL2411Z a tiez zvlada 15kHz / 50Hz. Ten uz ale stoji okolo 230EUR. Odozvu ma 1ms. Pytal som sa ho ci neskusi rychle skrolltexty, ze ci su citatelne. Neodpoveda.

          J.

          Komentovat


            #80
            O: LCD displeje vhodné/nevhodné pro Amigu

            Autorem citovaného textu je JanciB Přejít na původní příspěvek
            Na Amibay jeden clovek ma BenQ XL2411Z a tiez zvlada 15kHz / 50Hz. Ten uz ale stoji okolo 230EUR. Odozvu ma 1ms. Pytal som sa ho ci neskusi rychle skrolltexty, ze ci su citatelne. Neodpoveda.

            J.
            Podle mě ten Benq půjde s Amigou v pohodě, škoda jen že je to širokoúhlý formát a cena už je taky poněkud vyšší.
            A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

            Komentovat


              #81
              O: LCD displeje vhodné/nevhodné pro Amigu

              Autorem citovaného textu je Amigoun Přejít na původní příspěvek
              Podle mě ten Benq půjde s Amigou v pohodě, škoda jen že je to širokoúhlý formát a cena už je taky poněkud vyšší.
              Pojde, ma to v specifikacii. Mna len zaujima ci rychlo skrolovany text bude citatelnejsi ako na 5ms pripadne 8ms monitore. Napr. RedSector Megademo ten horny skroltext ked joystikom zrychlim tak to ide plynulo ale text nie je citatelny. Na 5ms a 8ms to nie je citatelne. Tipujem, ze ani na 1ms to nebude citatelne. Samozrejme na CRT to je super citatelne.

              J.

              Komentovat


                #82
                O: LCD displeje vhodné/nevhodné pro Amigu

                Tak to by mě také zajímalo.
                Vyzkoušel jsem RSI megademo na nejrychlejším LCD co mám doba - panel TN, odezva 3 ms (g-t-g) a 4.8 ms (off-on-off) a scroll je pri nejvyšší rychlosti stále nečitelný, takže rovněž předpokládám, že ten Benq, u kterého výrobce uvádí 1ms (g-t-g) (bohužel neuvádí off-on-off, která je v tomto případě rozhodující) v tom asi nebude nějak zásadně lepší. Holt CRTčka mají v tomhle pořád ještě náskok.
                A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                Komentovat


                  #83
                  O: LCD displeje vhodné/nevhodné pro Amigu

                  Neviete ci vie PAL ( 15kHz,50Hz ) aj 22" Benq BL2211TM alebo nejaka 22" (16:10) varianta. Podla specs nie, ale to ani BL702A ani BL912.

                  Ja momentalne pouzivam 22" (16:10) LG,ktory PAL nevie, ale uz som si zvykol na tu velkost. Pouzivam KVM prepinac, takze pomocou 2x stlacenia scroll lock prepinam medzi PC a CGX Amigou. Takze to mam skoro ako "multitask" (PC / AMIGA).
                  PC pouzivam hlavne na internet a filmy ( takze aj preto chcem 22" ) , na ostatne veci Amigu. Este mam cez PC aj zvuk z Amigy, takze hra vo vsetkych repro (5.1). Obcas prehadzujem namiesto PC vystup z RGB-YUV konvertoru z Amigy pre PAL, takze prepinam medzi PAL a CGX. Pri PALy mi teda mys a klavesnica funguje s PC a nie s Amigou ale na pozeranie diem a hranie hier s joystickom to je v pohode. Keby som monitor nepouzival aj s PC, tak by mi urcite stacil ten 19" Benq pre Amigu. Ma ho tu niekto otestovany ?

                  Mozno by som zobral aj tu spominany 24", na tom sa mi ale nepaci ze je nizky a siroky ( 16:9 ) a dost velky, takze by PAL lores uz mal dost velke pixely ( na tom RGB-YUV konvertory sa mi paci, ze tam je funkcia Sharpness a obraz sa da "vyblurovat" ) a v mode 4:3 by boli este vacsie cierne okraje ako som zvyknuty teraz. Inac ma ale super frekvencne rozsahy - to by mohol vediet snad vsetky screenmody Amigy. Cena az tak nevadi, ked si predstavim ze som dal kedysi za 17" CRT ADI Microscan 16000,- Sk a to nevie ani PAL.

                  Takze teraz sa neviem rozhodnut. Najradsej by som mal vsetky 3 monitory ( 19", 22" a 24" ) na par dni doma a podla spokojnosti s obrazom sa rozhodol, co ale asi neni mozne. V kazdom pripade ma to laka mat zas na Amige pekny obraz v PAL na 50Hz bez zbytocnych konvertorov ( 60Hz ) a scandoublerov ( ? ) . Keby som to chcel len na Amigu, tak je volba jasna. Skoda ze tie filmy robia sirokouhle...

                  Este taky laicky dotaz, ten DVI vstup na monitore asi nebude vediet analogovy vystup z Amigy / CGX ?
                  Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                  Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                  Komentovat


                    #84
                    O: LCD displeje vhodné/nevhodné pro Amigu

                    BL702A a BL912 mají také regulaci Sharpness, takže se to dá trochu vyblurovat
                    A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                    Komentovat


                      #85
                      O: LCD displeje vhodné/nevhodné pro Amigu

                      Autorem citovaného textu je Amigoun Přejít na původní příspěvek
                      Stačí drátová, fungují samozřejmě obě.
                      Jediné co mi na tom monitoru ještě chybí je trochu rychlejší odezva a případný flicker fixer u interlace režimů

                      Tak jsem si postavil k tomu monitoru drátový adaptér a nefunguje mi. Co mám ještě propojit? Schválně jsem si na VGA monitoru propísknul země a 6,7,8 a 10 jsou spojené.

                      Amiga ...............VGA
                      R 3....................1 R
                      G 4....................2 G
                      B 5....................3 B
                      VSYNC 11..........14 VSYNC
                      HSYNC 12..........13 HSYNC
                      GND 16.............6 GND
                      GND 19.............10 GND
                      I love Amiga

                      Komentovat


                        #86
                        O: LCD displeje vhodné/nevhodné pro Amigu

                        ja to mam zapojene podle http://www.amigaportal.cz/forum/show...ll=1#post47515
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #87
                          O: LCD displeje vhodné/nevhodné pro Amigu

                          Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
                          Amiga ...............VGA
                          VSYNC 11..........14 VSYNC
                          HSYNC 12..........13 HSYNC
                          Piny 11 a 12 mas prehodene na strane Amigy...
                          Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                          Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                          Komentovat


                            #88
                            O: LCD displeje vhodné/nevhodné pro Amigu

                            Jo mají to špatně na Aminetu, ze kterého jsem vycházel.

                            Nastavil jsem si na monitoru Pixel clock na 90, vycentroval obraz, ale při načítaní z disku (v mém případě CF) mám jemné rušení v obraze. Když Amigu propojím s druhým monitorem přes SCART, tak tam se to neprojevuje. Dělá vám to taky?

                            EDIT:
                            Tak jsem vytáhl turbokartu B1260 z Amigy a obraz je v pořádku. Když vezmu druhou A1200, tak i s B1260 je obraz v pořádku. Nechápu to, u první Amigy mám recap.
                            Naposledy upravil Solaris104; 31.05.2015, 12:35:22.
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #89
                              O: LCD displeje vhodné/nevhodné pro Amigu

                              Tak som predvcerom kupil BL702A, BL912 a BL2211TM. Zacal som ich testovat od najvacsieho. BL2211TM bol ako prvy a hned ma aj sklamal - zobrazi len INTERLACE mody (co sa tyka Amiga vystupu bez GFX).
                              Nasledovala tu spominana 19-ka. Ta ma potesila zobrazenim PALu (tiez NTSC a ostatnych - VGA modov) a po nastaveni aj jeho paradnym ostrym obrazom. Hned som vyskusal zopar diem a nejake hry. Velmi ma potesila plynulost vdaka 50Hz. Doteraz som pouzival ten RGB-YUV-VGA konverter a ten to robil na 60Hz a vsetko bolo trhane. Takze som sa kochal obrazom a plynulostou okrem ineho aj pri Turrican 2, ktory sa mi podarilo prvy raz v zivote preist bez cheatu !
                              SKusal som aj to RSI-Megademo - scrolling plynuly oproti konverteru, ale pri plnej rychlosti necitatelny (rozmazany). Schvalne som to skusil aj na starom CRT televizory a tam pekne citatelne...
                              Ta 17ka je v podstate to same ako 19ka akurat mensia a v 19ke sa mi paci viac menu.

                              Teraz prejdem k minusom.
                              Nelubi sa mi ze je monitor v pomere 5:4. Radsej by som bol za 4:3. Najprv sa mi zdalo ze je vsetko natiahnute na vysku, po dvoch dnoch som si mozno zvykol.
                              Dalej mi tam chyba nejaky zoom, takto je castokrat zbytocne velky border okolo obrazovky (nie vsetko je v overscane) .
                              Rozhodol som sa monitor pouzivat ako primarny - teda aj pre Amigu (PAL a CGX) aj pre PC, co je teda krok spat lebo som zvyknuty na 22".
                              Zostal som sklamany z obrazu z CGX a z PC na uvedenych monitoroch ( plati pre vsetky 3 ). Vsetky tie obrazy su tak moc presvietene ze pri prvych spusteniach mi slzily oci. Nastavil som ich ako som zvyknuty z doteraz pouzivaneho LG a to vsetko na stred ( jas=50, kontrast=50, sharpness=5, gamma=3, color temperature =userdefine=r50,g50,b50). Vsetko vypadalo na prvy pohlad v pohode.
                              Pri beznej cinnosti na CGX Amige ( pisanie programu v textovom editore ) ma po chvili boleli oci. Na LG som vydrzal do toho pozerat aj cely den a oci ma neboleli ako tu po par minutach. Isiel som si teda preplachnut oci a trochu sa von rozkukat.
                              Pri beznej cinnosti na PC ( citanie Amiga fora a inych straniek) ma takisto po chvili boleli oci.
                              Najviac mi vadili tie bledsie farby (pozadie na Amige alebo pozadie na AFore), to bolo po chvili ak keby som sa dival do neonky.
                              Zaujimave je, ze pri AGA modoch z Amigy ma oci nebolia (teraz nemam na mysli interlace mody , tie blikaju este viac).
                              Tak som sa rozhodol ze dam naspat ako primarny monitor 22" LG pre PC a CGX Amigu a vedla neho 19" BenQ pre AGA mody, na ktore je uplne super. Akurat zas musim mat 2 monitory. ( Kedysi 17" CRT pre CGX a Philips 8833 pre AGA ).
                              Dalsim minusom by mohlo byt, ze DVI vstup v monitoroch je len DVI-D, teda len digitalny a nejde don pripojit CGX, co mi ale uz ani nevadi pri takom obraze...
                              Tu 17" a tu 22" vratim do obchodu. Este vlastne neviem preco som kupoval 17", ked som chcel vyskusat ten 24" XL2411Z ? Na jednu stranu by to bolo super, ze by jeden monitor zobrazil vsetko, ale ak ma mat obraz ako tieto 3... Stary dobry LG, keby tak vedel aj PAL....

                              Tolko teda moje dvojdnove postrehy.

                              Autorem citovaného textu je ObiWanKen Přejít na původní příspěvek
                              Treba ale pocitat ze Interlace mody su zo vsetkym co knim patri a obraz je trochu horsi. Mne osobne to nevadi pretoze okrem WB toto rozlisenie nepouzivam.
                              Preco pouzivas vo WB interlace ( ? ) , ked mozes kludne pouzivat DBL-PAL NoFlicker alebo Multiscan:Productivity alebo ine neblikajuce screenmody...
                              Naposledy upravil DJM; 06.06.2015, 16:59:40.
                              Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                              Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                              Komentovat


                                #90
                                O: LCD displeje vhodné/nevhodné pro Amigu

                                Paradoxně právě BenQ u těch monitorů tvrdí, že mají flicker-free technologii, která by měla znamenat eliminaci blikání LED diíspleje. Jas jsem také stáhnul, zatím ale nedokážu posoudit jestli by mě z toho bolely oči, neměl jsem to puštěné příliš dlouhou souvislou dobu.
                                A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X