Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Horoděj

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Horoděj

    Ke compům jako takovým jsem se dostal někdy za totáče, tuším někdy v '89 přes kámoše, který dostal ATARI 520 ST. Tady začíná má pouť jako počítačového maniaka. Jelikož rodiče si tehdy nemohli dovolit mi pořídit vlastní comp (mno a taky částečně nechtěli, co si budem povídat ), byl jsem dlouho odkázán právě na kámoše a poté i na bratrance. Postupem času jsem prošel snad všemi platformami, Didaktikem počínaje, Atari 800, C64, 1040 STE a konče vytouženou Amigou 600, kterou jsem si již pořídíl za své tehdy težce vydřené peníze. Postupem času jsem ji vybavoval - 2 MB Chip, HDD 850 MB, monitor atd. Bohužel v té době již mnou tehdy nenáviděné PC začínalo mít převahu (především díky Doomu ...) a situace kolem Amigy začala jít poměrně rychle do kytek (mno rychle - záleží na úhlu pohledu) a já tak nakonec zběhnul k PC (asi jako většina). V srdci jsem však vždy zůstal Atari/Amigista a tak jak se výkon PC pohnul dopředu, začal jsem ihned sledovat retro scénu. První emulace jako PacifiST nebo UAE tehdy ještě pod Dosem s nevalnými výsledky, ale postupem času se emulace propracovaly k opravdu skvělým výsledkům a já díky nim i internetu vlastně zůstal v "kontaktu" stále. S postupujícím boomem internetu v našich končinách jsem propadl online fps (Q3A, UT CTF, ET, CoD atd.), nějakou dobu jsem byl adminem/redaktorem ProGamers a s příchodem World of Warcraft jsem propadl na nějaký čas (2,5 roku :]) onlinovkám, kde jsem založil českou guildu TTH (www.tth.cz), která byla pokračováním již cca 5 let starého klanu ještě z dob UT CTF. No a v poslední době, jelikož jsem se částečně díky kámošovi rozhodl pořídít si svou real Amigu 1200, jejíž dovybavování je na cestě (turbokarta, CF2IDE atd.), se vracím ke kořenům mých začátků na počítačích. Vlastně nevím čím je tahle nostalgie způsobena (řekl bych o sobě, že jsem hodně velký nostalgik), ale nejpíš prostě tím, že jednoduše stárnu ...

    Svůj PC vztah, který tady stejně nikoho nebude moc zajímat, bych nazval jako "enthusiast" neboli nadšenec. Jinými slovy - co není přetaktovaný = je špatný

    Současný hw:

    A1200 (sněhobílá a jsem na to hrdej ) - postupně dovybavuji
    PC - C2D E6850 @ 4.00 GHz (watercooled), 4 GB RAM, 8800 GTX @ 702/1672/2100 (watercooled), 150GB WD Raptor + 320 GB Seagate + 120 GB Maxtor, LCD HP LP3065 30", Vista Ultimate x64 (orig.)

    Oblíbené hry: je jich spousta, ale jen dvě ční vysoko nad ostatní - nejlepší hry všech dob ... (aspoň pro mě)

    Dungeon Master
    Chaost Strikes Back

    Jinak jsem milovníkem starých dobrých rpg, Powermongera, Populouse 1+2, atd atd. Prostě hraju všechno co mě baví a je to dobrá hra ...

    Nezapomenutelné "multiplayer" hry na Amize (a nejen na ní):

    Skidmarks II
    Flyers
    Lotus 1-3
    Nitro
    Moonstone
    Summer Olympiad (Atari ST - nejsem si jist zda vyšlo na Amize)
    Hired Guns

    Na závěr - nejsem zanícený Amigista, spíš "notorický nostalgik" (ani nemám rád třenice na téma Amiga x Atari ST). Tudíž nezatracuji dnešní architekturu PC, ale zároveň nenechám hanět staré dobré 16-bity. Toť asi vše, jak koukám nakonec jsem se nemile rozepsal, takže by to pro tentokrát stačilo ...
    Naposledy upravil Horoděj; 06.01.2008, 01:14:09.
    PC: Core2 Duo E6850 @ 4.00 GHz, 4GB RAM, nVidia 8800 GTX @ 702/1674/2100, SB Audigy2, WD Raptor 150GB + ST 320GB + Max 120GB, LCD HP LP3065 30", Vista Ultimate x64
    Amiga: A1200, CF2IDE 2GB

    #2
    Nás nostalgiků je tady požehnaně, takže ti přesně rozumím... Vítej mezi náma
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #4
        Dungeon Master! Lotus! Chlape udělals mi radost, jdu napsat nostocenzi!
        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

        Komentovat


          #5
          Tak tady vítej, informací tu je všude okolo spousta, jen se tím prokousat a najít si to, co zrovna potřebuješ. A pokud nenajdeš, tak se prostě zkusit zeptat.
          A500 1MB RAM A1200 Blizzard 1230 IV/50 32MB RAM WinUAE

          Komentovat


            #6
            Prave mi prisla zasilka z Amigakitu s 2-mi novymi joysticky + mysiUz se tesim, az s kamosema udelame "retro-parbu" (s trochou alkoholu samo )

            P.S. Celkem velmi pozitivne me prekvapila rychlost, zasilka dorazila do tydne od objednani/zaplaceni. Vrele doporucuji ...
            PC: Core2 Duo E6850 @ 4.00 GHz, 4GB RAM, nVidia 8800 GTX @ 702/1674/2100, SB Audigy2, WD Raptor 150GB + ST 320GB + Max 120GB, LCD HP LP3065 30", Vista Ultimate x64
            Amiga: A1200, CF2IDE 2GB

            Komentovat


              #7

              Komentovat


                #8
                Vitej, dej si Amcu pekne do kupy a uz se tesime na fotky ;o)
                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                Komentovat


                  #9
                  Vitej mezi nama! myslim ze tak trochu nostalgik je tu snad kazdy
                  Taky se tesim na fotky.
                  Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                  Komentovat


                    #10
                    Musis se prihlasit na portal a treba z vlastni zkusenosti mohu napsat, ze pres prohlizec Internet Exlporer 7 tam komentar nevlozis, pouzivam Firefox.
                    I love Amiga

                    Komentovat


                      #11
                      Tak uz mi fici redukce CF2IDE + CF 1 GB + 2 GB + 100 ks disket, pristi tyden to dam doufam do kupy ...

                      Jeste bych rad sehnal nejakou turbinu min. 030/50, ale mnohem radeji 060, ale to bude trosicku slozitejsi. Taky uvazuju o "upgradu" rom na 3.1 + WB 3.1 z Amigakitu - prip. komentare/rady velmi privitam ...
                      PC: Core2 Duo E6850 @ 4.00 GHz, 4GB RAM, nVidia 8800 GTX @ 702/1674/2100, SB Audigy2, WD Raptor 150GB + ST 320GB + Max 120GB, LCD HP LP3065 30", Vista Ultimate x64
                      Amiga: A1200, CF2IDE 2GB

                      Komentovat


                        #12

                        Komentovat


                          #13
                          Jestli budeš chtít provozovat OS3.5-9, tak ROM 3.1 potřebuješ. Ale jestli se chceš držet 3.1, což není zas takovej problém (získáš na 030 - 060 extrémně rychlý OS , tak to neřeš a gamesi jakoby se nechumelilo .
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            #14
                            OS35-9 jde i na rom 3.0 ne?Nějak to jde softwarově přepnout je potřeba blizkick.

                            Komentovat


                              #15
                              Jo tak přes Blizzkick to samozřejmě jde, ale je to vopruz, to raději rovnou čipy 3.1...
                              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X