Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga kvíz

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    71% spravny, pri niektorych som dokonca len tipoval...
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    Komentovat


      #17
      Ja tipoval minimalne u 10. Ostuda...
      AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

      Komentovat


        #18
        47%, blee.

        Hlavně mi překvapilo, že 68010 prej nebyla nikdy v původní mašině, měl jsem zato, že se dávala do A500+.

        Komentovat


          #19
          84% no to si delaj
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #20
            Taky nic moc:
            You scored 23 points out of 30 possible.
            That is 77 percent.
            Average Amiga knowledge !
            A to se přehrabuju weby o Amize poslední tři roky, ostuda a balím krám
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #21
              Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
              Only Amiga makes it possible

              Tahle hláška podle mě vychází z uváděcí prezentace Amigy 1000 z roku 85 v Lincoln Centru. Bob Pariseau tam mj. předvádí, že amiga umí spustit emulátor ibm pc a pc programy.
              Video (jedno z mnoha) z této akce je ke shlédnutí na AmigaForever DVD.

              Dnes je ten slavný den, kdy nám byl představen Commodore Amiga 1000


              "Jednou Amigista, vždycky Amigista." (blackgoat, 2023)

              Komentovat


                #22
                Ač prezentace proběhla 23.7.1985 tak New York Times o akci informoval až o týden později 30.7. na straně 6 v sekci PERIPHERALS:


                Autor tam lehce kritizoval cenu:
                "At $1,295, plus $500 for a color monitor, it is too expensive for the casual home user..."

                ale pak tam velebí hardwarové vlastnosti:
                "...as a result Amiga simply blows away all competition in its price range for speed (7.16 megahertz, as against the PC AT's 6); graphics (4,096 possible colors and five-layer animation, rivaling dedicated design computers costing 15 times more) and sound (four-channel stereo). For music and video applications the Amiga is unsurpassed."

                "Jednou Amigista, vždycky Amigista." (blackgoat, 2023)

                Komentovat


                  #23
                  Tak jsem si zkusil taky ten kvíz, stránka ještě funguje, 77%, 23 správnejch odpovědí

                  Tuhle jsem se lehce zastyděl, 25 let používám na linuxu Vim a nevěděl jsem, že se narodil na Amize v roce 1988 :x!


                  The history of Vi & Vim goes hand in hand with the history of open-source software. This article looks at the historical events that shaped the evolution of these text editors.

                  "Jednou Amigista, vždycky Amigista." (blackgoat, 2023)

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X