Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A4000 HD floppy

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A4000 HD floppy

    Mám fdd Chinon FB-357A což by měla být HD. Amiga se tváří, že je to DD, nepodařilo se mi naformátovat HD disketu, jen na 880k.
    Naposledy upravil Starej_Mraf; 14.01.2008, 10:00:37.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    Matně si vzpomínám, že u mé mechaniky byly vzadu nějaké jumpery.

    Jinak gratuluju k novému kousku .
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
      Mám fdd Chinon FB-357A což by měla být HD. Amiga se tváří, že je to DD, nepodařilo se mi naformátovat HD disketu, jen na 880k.
      Na chod je nutny KS 37.175 a viac, treba pouzivat systomeve formatery.
      Xcopy a podobne programceky nespolupracuju. Najlepsie riesenie je pouzit format vo Workbench.
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        #4
        Tak po demontáži se zdá vše jasné. Mechanika nemá na čidlu pro HD diskety nožičky. Čidlo tam je, ale tedy nefunguje. Nevím jestli je upravovaná, opravovaná a nebo DD od výroby. Podobná čidla sice mám v různých mechanikách, ale nepasují. Možná dodělat nožičky...
        Jinak deska je rev. B. a nejdou hodiny. Pravděpodobně to bude baterií. Po resetu se vždy zresetuje i nastavení času. Baterku bych asi za normálních okolností vyměnil, ale tady není na dobrém místě. Máte někdo nějakou radu?
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #5
          Tak jsem spínač vyndal a byl trvale zkratovaný. Problém je, že ho zatím nemám čím nahradit, takže nyní se mechanika tváří stále HD... V některých disketovkách pro A500 jsou stejné, takže kdyby měl někdo mrtvou, tak bych ji bral.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #6
            Ty hodiny se ti resetuji po resetu (ctrl-A-A) nebo jenom po vypnuti? Jestli je to i po resetu, tak je to horsi nez jen baterie.

            Jinak ta HD mechanika se mi v A4000 zda stejne problematicka. Tak poruznu se ji nechce cist, alespon u me.

            Komentovat


              #7
              Mechanika už jede. Podařilo se mi opravit čidlo.

              Ty hodiny se resetuji i po CTRL+A+A. A600 se chovala stejně a stačilo vyměnit baterku na paměti. Vlastně ji stačilo vyndat.

              Sysinfo hlásí clock not found. Baterka má trochu zaoxidované kontakty, ale na desku vyteklá není. Mám sem hodit fotku?

              Chyba je tedy asi vidět. Ten SMD s označením F245 má z této strany zaoxidované nožičky. Je to opravitelné nebo jsem dítě smolněny?
              Přiložené soubory
              Naposledy upravil Starej_Mraf; 14.01.2008, 08:36:31.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                to vypada hodne spatne, nemusi to bejt brouk pryc ale hlavne cesticky kolem.

                vodpajet, promerit a videlo by se vic
                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                Komentovat


                  #9
                  Odpajet? To nejspis nezvladnu. Najde se nekdo, kdo by mi s tim pomohl? Jeste jsem to vyfotil vic zblizka.
                  Přiložené soubory
                  Naposledy upravil Starej_Mraf; 14.01.2008, 09:32:01.
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    per to do mě
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #11
                      Dami mel stejnej problem a byla "jen" oxidem snedena jedna pruchodka zkrz desku, brouci vsechny OK.

                      Komentovat


                        #12
                        Jsem nemocný, takže to stejně musím řešit až vyzdravím. Buď bych přijel a nebo poslal desku poštou? Samozřejmě dohodneme nějakou odměnu.
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #13
                          tekutou nejlip
                          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X