Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Nefungují mi starší hry na A1200, možná nejde FDD?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Nefungují mi starší hry na A1200, možná nejde FDD?

    zdravím, jsem tu nový, mám problém s Amigou, moc tomu nerozumím, sem amatér, tak snad mi poradíte. Koupil sem si Amigu 1200 a nejedou mi na ní hry, ptž jsou dělané na starší verze, měl sem A600, některý hry jely v pohodě, a na některé jsem musel používat Kickstart (taková redukce, nevím jestli je to známé..), ptž byly na z A500. No a ted mi nejede žádná z nich, nevíte co s tím? Dá se někde sehnat něco jako ten Kickstart nebo je problém v disketovce, že je celá nová, že by to nešlo nijak překonvertovat? Předem dík za rady

    #2
    Pokud nemáš v amize hardisk a máš málo paměti (základní 2MB chip), doporučoval bych ti sehnat od nějakého ostraváka kickstart 1.3 na disketě. Ten pak před každou hrou nahraješ a pak nahráváš hry pro původní amigu 500.

    Pokud máš hardisk i rozšiřující paměť, doporučuju whdload hry. Jsou to speciálně upravené hry pro spouštění z hardisku. Tady to ale chce základní znalost amiga systému, třeba jak naistalovat whd. Ve whd jsou pak tuny her.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      dík, zkusím sehnat ten kickstart, jinak hardisk bohužel nemám, ale našel sem ještě pár her, které jsou prý dělané práve pro A500 600 i 1200 ale stejně mi nejedou, je to Brutall Football a American Poker, obě originál, je možné že by byla poškozená disketovka? Zdá se mi v pořádku, ale když tam dám disketu, třikrát vydá krátký zvuk jak při načítání ale objeví se zase úvodní obrazovka že mám vložit disketu, tak nevím.

      Komentovat


        #4
        Myslím si, že ti s ExSpawnem můžeme pomoct, jako kolegové Ostraváci... Jinak rád vidím dalšího měšťana
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          dík, jako myslíš tím, že máš ten kickstart nebo nějaký jiný nápad jak to udělat?

          Komentovat


            #6
            Kick ti můžu poslat mejlem, ale pokud vím, musíš mít turbokartu, jinak to nenamapuješ. Spíše bych zkusil nějaký jednoduchý AGA Killer, povypínat věci v ESM atd...

            Dej si do podpisu svou konfiguraci, ať máme aspoň trochu představu, do čeho rejpeme.
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #7
              Relokick namapuješ i bez turbokarty, A1200 má 2MB, A600 1mb a A500 půl mega, čili chipka holý A1200 na to stačí. Taky jsem to tak dělával. Asi byste se kluci měli někdy sejít a vysvětlit si to osobně, pokud je ta možnost.
              "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

              Komentovat


                #8
                no možná by to chtělo, ja totiž tomu nerozumim, tu amigu jsem koupil dneska, nějaké podrobné informace nemám takže to asi bude složité se mnou jinak když chci teda přenést třeba ten kick na disketu z PC abych ho použil na amigu, stačí to hodit na obyč disketu nebo se musí nějak formátovat aby to Amiga přečetla? Sry za tyhle otázky ale já to fakt nevím

                Komentovat


                  #9
                  No prvně bych začal čtením článků na portálu a pak prohledat diskuze, téma přenosu dat mezi PC a Amigou tady bylo řešeno mnohokrát. I pro začátečníky je tady bohatá studnice vědění, stačí jen trochu hledat.
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #10
                    no jo, pravda, tak dík, potom se ozvu až se do toho pustím

                    Komentovat


                      #11
                      No me se zda, ze podle tveho popisu ti docela urcite necte vubec disketovka, coz neni nijak vyjimecne. Jsou hry co jsou pro A500 a A1200 opravdu nejedou, ale neni jich zas tak strasne moc. Navic by ti treba naskocilo alespon intro, zcernana obrazovka, zaclo se to nahravat a pak teprve zaseklo a pripadne hodilo guru. Nebo mrtve diskety, ale ze by zase vsechny? Podle me je disketovka kaput.

                      Ja bych si jeste od Probera pujcil externi disketovku + workbench a uvidi se, jestli to nabootuje.

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                        Ja bych si jeste od Probera pujcil externi disketovku
                        A kde si jí jako půjčí Prober?
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                          A kde si jí jako půjčí Prober?
                          Aha, ja myslel ze Prober je vybaven. Tak od Probera to asi nepujde

                          Komentovat


                            #14
                            Cela nova disketovka? Jako ze jsi ji tam pridal? Disketovka pro Amigu a PC je jina. me ted napadlo
                            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                            Komentovat


                              #15
                              zejo, elsi koupil bez flopy a pridal tam z pc, tak je to jasny proc to necte
                              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X