Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

LCD monitor

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    LCD monitor

    kupil som si inspirovany zoznamom lcd
    Samsung 225MW

    1.otazka: na jednej A1200 mi to cez scart zobrazuje silne biely obraz v ktorom sa rozpoznat ze je tam workbench, robi to aj ked nabootojem z diskety, videou vystup ide v pohode



    #2
    Ma jednej - znamená to, že jich máš víc a na jiných to jde normálně?
    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

    Komentovat


      #3
      Na pinu 16 ve scartu by mělo být 1-3V. Zem pro tenhle signál je na pinu 18 u scartu. Nejspíš to tam nebude. Problém je, že v těch kabelech jsou ty 1-3V dělaná z 12V z rgb výstupu amigy. Jak jsem zjistil, u různých amig je tam dost tolerance. Někdy 9V jindy třeba 14... Osobně to řeším tak, že dělám kabel s tužkovou baterií.

      Pin 16 přepíná módy obrazu 0-0.5V je pro signál kompozitní, 1-3V pro RGB a více než 3 je pro vstup signálu 75 ohmů (to je věc, kterou jsem tak úplně nepochopil)
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        Vítej do klubu .

        Abych ti to ulehčil - solaris mi na Amiga srazu modifikoval SCART kabel (uštípal nějaké piny nebo co) a nepomohlo to. Každopádně tady:

        Starej_mraf, jakože starej bastlíř, navrhuje řešení. Patrně bude opravdu problém s detekcí RGB signálu, což může být problém nejspíše na výstupu z Amigy (pokud si přiznáme, že jiná Amiga funguje a že kabel je v pořádku) - což bastl s tužkovou baterkou dokáže napravit.
        Ještě jsem se ale s Mrafem nedomlouval, protože také uvažuji o koupi podobného LCD minotoru se SCARTem, leč jak tak koukám, nevyhnu se tomu.
        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

        Komentovat


          #5
          jo druha A1200 ide bez problemov, asi vymenim zakladne dosky, lebo v tej co mi nejde mam CDromku

          Predseda:
          Ma jednej - znamená to, že jich máš víc a na jiných to jde normálně?

          testoval som druhu A1200, A500, A600 vsetky isli normalne
          akurat A500 ked sa asi prepla do 60hz tak zacal obraz skakat

          Komentovat


            #6
            pokud v kabelu sou ty odpory ok, tak ti z te jedne amigy nejde 12v (5V). promerit a uvidis
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              kabel skontrolujem, odpory budu asi v scarte, inac kabel mam z amigakitu

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je eddie Přejít na původní příspěvek
                kabel skontrolujem, odpory budu asi v scarte, inac kabel mam z amigakitu
                Kabel bude v pořádku, když chodí na ostatních amigách. Problém bude u té A1200 s těmi 12V na videovýstupu.
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #9
                  S_M: Počkej - jsem myslel, že právě tohle řeší ta baterka vložená.

                  Zkusím doma A600 na SCART, jak to pojede, kabel je stejnej a podle toho...
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #10
                    Ne, ty odpory jako takové udělají z 12V napětí mezi 1-3V. Při zapojení s baterkou se odpory nevyužijí. V podstatě jde o to, že se správně prodrátuje RGB signály, zem, audio a místo dalšího kabelu a odporů, které říkají TV pomocí těch 1-3V že se jedná o RGB signál se zapojí jen tužková baterie. Ta má 1,2 - 1,5V což je v rozmezí.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      kabel nekontroluj, zkontroluj tech 12V esli leze z amigy smarjapano
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        Tak jsem to včera zkoušel. A600 se mi chová identicky, jako A1200. Na obou kabelech. Na RGB SCART je to zamrzlé, na AV SCART je to šedivé, sotva viditelné "obrysy". Kurnikšopa.
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #13
                          jo ja som vcera uspesne prehodil dosky medzi A1200 takze uz mam konecne hracske doupe s funkcnou A1200 s CD

                          skor by ma zaujimalo co tych 12V pripojenych vlastne riesi?

                          Komentovat


                            #14
                            Jestli to chápu dobře, tak to říká televizi "hej, tohle je RGB signál, koukej mne zpracovat".

                            Já jsem teď akorát zmatenej, že se mi na výstupu chová A1200 stejně, jako A600. Vypadalo by to na kabel(y), ale spíš, že obě mají těch 12V v řiti. Na cinchi to jede, ale kvalita dost mizerná.
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              #15
                              Ano v tom je zakopaný pes. Těch 1-3V říká TV že je to RGB signál. Ty odpory mají předělat těch 12V na něco v rozmezí těch 1-3V. Když z Amigy nejde 12V vůbec a nebo nějaká jiná hodnota (třeba 5 nebo 15) tak se ty odpory nemusí trefit do rozmezí 1-3V. Nehledě na to že TV obvykle počítají zhruba s 1,5V a rozmezí některých TV může být třeba jen 1,2-2V. Taky jsou TV které tento signál nutně nepotřebují (druh vstupu lze nastavit manuálně v nějakém menu např.: AV2 je SCART a jde přepnout do položky Composite, RGB, S-video). Míval jsem CRT TV Thomson a ta to měla,ale sony to nemá.
                              www.oldcomp.cz
                              party.oldcomp.cz

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X