Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

GP2X - emulátor Amigy

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    GP2X - emulátor Amigy

    Máte někdo tuhle mašinku?

    Pro neznalé, je to handheld, něco jako PSP, ale na rozdíl od něj je celý open-source, se systémem založeným na Linuxu. Primárně je určen pro emulátory, ale je na něj i několik "velkých" komerčních her.
    Mám to doma už přes půl roku, ale neměl jsem na to donedávna moc času.
    Až teď jsem tam zkoušel různý emulátory, a třeba UAE for All tam běží docela svižně. Sice to umí jen hardware A500, ale pro hry je to naprostá bomba
    Ne všechny hry tam sice fungujou (třeba Agony), ale většina ano. V menu emulátoru jde nastavit frekvenci procesoru (Gp2x má 2, po 240 Mhz), a to až do 300Mhz, ale to už pak mašinka zamrzá - mě už při 275. Asi to záleží kus od kusu. Mimochodem jakákoliv aplikace jde nataktovat jakkoliv je libo, třeba Ebook Reader má 50 Mhz, protože víc nepotřebuje, a taky to nežere tolik baterky.
    Emulátorů je tam samozřejmě víc, třeba Frodo pro C64, Atari 800, různý segy, snesy, gejmboye..
    Odkazy: https://cs.wikipedia.org/wiki/Gp2x
    A1230/50 32MB RAM,A500hddRoctec+8MB RAM,3xA500,3xST,1xSTE,2xZX128,3+ZX48K+Divide,6xC64 ,1xC128+MMC64+RReplay,konzole DC,SNES,Gamegear,GP2X+Cradle

    #2
    Měl jsem předchozí variantu - GP32 - a ta měla problémy i s emulací GBA. Každopádně moje zkušenost je taková, že tyhle mašinky jsou určené spíše pro hračičky, než pro hráče. Toho "sraní" s rozchozováním s nejistou stabilitou je prostě vopruz. Ale doporučil bych se podívat na projekt Pandora, který toho slibuje rozhodně dost!
    https://en.wikipedia.org/wiki/Pandora_(computer)
    Každopádně s emulací Amigy si mne potěšil! PSP je takové na hranici použitelnosti. Ale bez myšky stále za zenitem .
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #3
      To jo, na Pandoru jsem koukal, vypadá dost zajímavě Nejvíc se mi líbí ten design trošku jako ZX Spectrum+, že to není žádná future nepoužitelná hrůza.
      GP32 měl slabý procesor, ten byl tak na segu apod., amiga to už je jiná
      V tom UAE pro GP2X si chce občas pohrát s frekvcencí, a frameskip je nejlepší nechat na auto - ale pak skoro není poznat že to nějaký snímek občas vynechá.
      Ruff'n'tumble se na tom paří skvěle
      Mělo by to zvládat i emulaci PSX, ale ještě jsem neměl čas testnout.
      A1230/50 32MB RAM,A500hddRoctec+8MB RAM,3xA500,3xST,1xSTE,2xZX128,3+ZX48K+Divide,6xC64 ,1xC128+MMC64+RReplay,konzole DC,SNES,Gamegear,GP2X+Cradle

      Komentovat


        #4
        Ja o GP2X uvazuju uz delsi dobu, zvlast kdyz je ted ta novejsi verze. Muzes prosimte zkusit zda jede pod MAME emulatorem Commando, Stinger a Rock´n Rage? Pokud ano asi nebudu dal vahat
        Amiga 3000 FULL load

        Komentovat


          #5
          Me by zase zajimalo, jestli jde zapojit nejakej joypad, aby se to nemuselo hrat na tom origo ovladani..
          A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

          Komentovat


            #6
            samozrejme ze jde omg

            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              jj, tenhle obrázek od Chaina, to je GP2X cradle, taková kolíbka se 4ma usb, má to ještě vga výstup atp. gamepad se tam dá připojit, stejně jako klávesnice, myš..
              Než tu novou bílou verzi GP2X F200, to si radši počkám na Pandoru. Bílej plast mě zrovna neláká, stejně jako chybějící prostřední tlačítko u joypadu.
              Jedinej obchod u nás s GP2X:
              A1230/50 32MB RAM,A500hddRoctec+8MB RAM,3xA500,3xST,1xSTE,2xZX128,3+ZX48K+Divide,6xC64 ,1xC128+MMC64+RReplay,konzole DC,SNES,Gamegear,GP2X+Cradle

              Komentovat


                #8
                Nevim, jestli to je tou kolíbkou, ale jde to pak použít i k televizi. Takže dobré pro více hráčů. Ale musím varovat, kupovat to kvůli pár hrám... no, abyste nedopadli, jako já s PSP .
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #9
                  no pokial na tom bezi v pohode emulator C64, tak tych dobrych hier budu tisice
                  Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

                  Komentovat


                    #10
                    GP2X sem měl (vyměnil sem ho s MarKem za Efiku) a musím říct že 8bity v poho, ze 16bitů je v podstatě 100% použitelnej emulátor Sega Megadrive, SNES a to bez nějakyho nastavování... Nenašel sem žádnou hru co by nejela. Super je i SCUMM VM a v emulátoru amigy mi bez zvuku fungovala většina her co jsou na 1disketu (s více adf už byl docela problém) a troufýám si tvrdit že téměř v rychlosti A500. Další hodně propracovanej emulátor byl arcádových automatů NeoGeo a port M.A.M.E je taky super, ale ten sem ani neměl čšas otestovat.

                    Dobrý je výstup na TV a přehrávání videa bez nutnosti konverze... Nyní je k mání inovovaná verze s dotykovým displejem a dost o ni uvažuju, dokoud je kurz dolaru příznivej...
                    Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                    (
                    WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                    Komentovat


                      #11
                      Vracím se sem po roce, abych podal další poznatky o emulátoru Amigy na GP2X..
                      Agony spustit lze, zkusil jsem jinou verzi hry (s trainerem).
                      Při hraní jsem si všimnul jedné špatné věci, o které se nepsalo ani v Readme k emulátoru - Neumí to mód Extra half-brite
                      - loading obrázky mezi úrovněmi mají jen 32 barev, těch dalších 32 je nahrazeno černou...

                      Naštěstí hrátky s copperem v samotné hře, kdy je na pozadí spousta dalších barev funguje, i s tím blikáním

                      Zkusím podat později menší report o hrách které fungují a jak.. ale zatím to vypadá že je to použitelnější než emulátor pro PSP, jak jsem tak četl ve vedlejším topicu..
                      A1230/50 32MB RAM,A500hddRoctec+8MB RAM,3xA500,3xST,1xSTE,2xZX128,3+ZX48K+Divide,6xC64 ,1xC128+MMC64+RReplay,konzole DC,SNES,Gamegear,GP2X+Cradle

                      Komentovat


                        #12
                        Hm, tuhle hračku má tuším MarK, měl to na loňských kompech. Zkus ho kontaktovat, on si tenhle stroj docela chválil.
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #13
                          Ja se chystam na Pandoru. Myslim, ze GP2X uz nema cenu.

                          Komentovat


                            #14
                            Mark měl GP2x ode mě, ale už ho prodal protože ho nevyužil (z časových důvodů).

                            Pandora bude (je) určitě super mašinka,a le cena bude díky nepřiznivému kurzu u nás poměrně vysoká - vzhledem k možnostem ne, ale pro většinu lidíí bude taková cena za neznámej přístroj vysoká.

                            Mě osobně s elíbí GP2X Wiz, cena by měla být přijatelnější a výkon dostatečnej, ale zatím taky ještě není v prodeji.
                            Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                            (
                            WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                            Komentovat


                              #15
                              Do Pandory půjdu taky, ale ne hned. Počkám si na zkušenosti prvních uživatelů. GP2X Wiz je určitě zajímavý, až na menší displej než GP2X.

                              Osobně si však myslím že GP2X není mrtvý, má totiž pořád skrytý potenciál ve druhém CPU, který je zatím využitý jen v pár emulátorech - Picodrive, NeoGeo.. Mám zato že ani Uae4all nevyužívá druhý CPU, takže kdoví.. možná vyjde další verze, která zvládne i AGA a CD32

                              GP2X má taky už hodně velkou komunitu, a kdoví jestli toho Pandora a Wiz dosáhne. Pandora se už měla dávno vyrábět (banka stornovala preorders kartou), a datum vydání Wiz je taky posunutý - je třeba doladit tv-out a wifi.
                              A1230/50 32MB RAM,A500hddRoctec+8MB RAM,3xA500,3xST,1xSTE,2xZX128,3+ZX48K+Divide,6xC64 ,1xC128+MMC64+RReplay,konzole DC,SNES,Gamegear,GP2X+Cradle

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X