Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Sony MPF 920-Z

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Sony MPF 920-Z

    Mam Amigu 500 a nedavno mi umřela moje Chikonka.Nechtel jsem se vzdat bez boje a zacal jsem hledat alternativni zpusob jak moji Amigu zase ozivit.Velice pekne popsany navod jsem nasel na https://www.amigaportal.cz/node/161140

    Ihned jsem si tuto mechaniku objednal a nasledujici upravy jsem provedl (krome spojeni kontaktu na SW3).Po zapnuti a vlozeni prvni diskety jsem zajasal.Workbench najel bez jakykoliv problemu.

    Problem zacal pri kopirovani disket pres X-COPY.Tento program disketu nenasel.Nevzdal jsem se a zkusil alternativni program D-Copy kde vsechno fungovalo v poradku.Kdyz jsem ale zacal otvirat sampus objevil se dalsi problem.Vetsina her nejde spustit.Jsou to prave diskety NDOS.

    Myslim ze je problem v RDY signalu ale nemam tuseni jak tento problem odstranit. Mam svou Amigu rad a proto doufam ze mi nekdo poradite.
    Přiložené soubory

    #2
    U pinu 34 by mela byt preskrabnuta cesticka na plosnem spoji. Z Tve fotky to nejde poznat. Opravdu je preskrabnuta?
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      I kdyz to nejde moc dobre videt,je opravdu prerusena.
      Přiložené soubory

      Komentovat


        #4
        co se dá dělat, mě taky nechodí sonka na NDOS, osvědčily se mi předělané staré mitsumky
        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

        Komentovat


          #5
          zlaty chinonky
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #6
            Udělejte si ten spoj na SW3, a ten problém s NDOS disketama by měl zmizet...

            Možná...

            Ten spínač totiž říká mechanice jaká disketa byla vložena, jestli HD nebo DD.
            U amigácký mechaniky, (pokuď to není spešl upravená HD) je to vždy DD a ten spoj je tam natvrdo proto, aby se při použití HD disket nemuselo pořád přelepovat ízou to výběrový okýnko.

            Jinak mě všechny Sonky s NDOS disketama chodily v poho...

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je amigoun Přejít na původní příspěvek
              co se dá dělat, mě taky nechodí sonka na NDOS, osvědčily se mi předělané staré mitsumky
              Sony negenuruju READY signal, da sa to tam dodatocne dobastlit.
              Mam postaveny univerzalny interface ktory donuti kazdu mechaniku NDOS.
              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
              Furiatune homepage

              Komentovat


                #8
                Foto, a nejlip s tistakem v eaglu plz! (lenost vymejslet, vyrobit bych to este jo)
                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                Komentovat


                  #9
                  Mam to urobene na montaznej skusobnej doske, takze ziaden Eagle.
                  Vyrobil som si to na testovanie FDDciek, foto mozem poskytnut na schemu si musis pockat... musim najst!
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #10
                    ok ok, za to teda spacham taky na zkusebni desce ach ta lenost, ale leptam RÁD!
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                      Sony negenuruju READY signal, da sa to tam dodatocne dobastlit.
                      Mam postaveny univerzalny interface ktory donuti kazdu mechaniku NDOS.
                      Sakra, chlapi,včera mi to nedalo, ve skladu sem vyhráb Sonku MPF 920-Z z JUN2006, upravil, zapojil, NDOS čte...

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
                        Sakra, chlapi,včera mi to nedalo, ve skladu sem vyhráb Sonku MPF 920-Z z JUN2006, upravil, zapojil, NDOS čte...
                        a co xcopy?
                        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                        Komentovat


                          #13
                          vono porad 920-z nemusi mit vzdycky ten stejnej cip, nekterej treba index negeneruje ne?
                          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                          Komentovat


                            #14
                            To Chain : Taky může bejt... Třeba sem měl jenom štěstí...


                            To Amigoun : Pořád stejný... Nic... Zkus jiný alternativy - někde sem tu už vypisoval, kterej copy soft s tím chodí, a kterej ne...
                            Hledej Šmudlo...

                            Komentovat


                              #15
                              no právě, proto píšu o těch mitsumkách, ty jedou i s xcopy.. Navíc se daj sehnat všude téměř zadara. I když chápu, nová mechanika je nová mechanika..
                              A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X