Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Sony MPF 920-Z

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    To IDEfix: Takze spoj SW3 jsem natvrdo spojil.Take jsem vsechny spoje pro jistotu jeste jednou prepajel a cele vycistil.

    Zapl jsem a problem stale pretrvava.Bohuzel zadna zmena.

    Mozna ze by bylo za potrebi abych problem s NDOS lepe specifikoval.Musim konstatovat ze ne vsechny NDOS diskety nejedou.Napriklad All terrain racing ktery je NDOS jede v poho ale u hry Super frog najede pouze uvodni obrazovka CRYSTAL a pohybujici se krychle ale po odkliknuti mysi a par zaharbani mechaniky se cela obrazovka zbarvi do cervena a nic.Podobne symptomy se dejou i u jinych her.

    Taky jsem vzal v uvahu ze ona disketa muze byt spatna tak jsem pres serial kabel prenesl cely disk image do pocitace a pres WinUAE spustil.Hra nastartovala bez problemu.

    Myslim ze cely problem bude mit neco spolecneho s tim X-COPY ktery disketu vubec nenajde.

    Chtel jsem vas pozadat o porovnani chipu ktere jsou v priloze s vasi upravenou a plne funkcni sonkou.
    Přiložené soubory

    Komentovat


      #17
      Autorem citovaného textu je jirrka22 Přejít na původní příspěvek
      Chtel jsem vas pozadat o porovnani chipu ktere jsou v priloze s vasi upravenou a plne funkcni sonkou.
      no tady jde prave o to, ze -> nikomu <- nejede sonka napr. s x-copy a tudiz nelze rict, ze je uplne plne funkcni. samozrejme ze ale existuje spousta ndos her ktere s ni jedou..
      A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

      Komentovat


        #18
        prestoze stale nikomu nejede na 100% ale je nova, stale si nekteri naivni jedinci nedaji rict, achjo
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #19
          Asi jsem měl štěstí,ale mě šly na mých dvou Sonkách všechny diskety,co jsem jim podstrčil. V X-Copy žádnej problém. A po proklemování mikrospínače na HD diskety si poradil i s nima. Já měl ale Sony MPF 920-e, tak nevím..
          Ale když porovnám fotky tišťáku s mým,tak můj šváb má více nožiček..
          Naposledy upravil Prudus; 27.02.2008, 07:35:13.
          A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

          Komentovat


            #20
            Takze Ti pomuze asi jedine, bud si tam pribastlit cely obvod, ktery sam generuje signal Ready nebo zahodit mechaniku a z bazaru nebo aukra sehnat nejakou jednoduse modifikovatelnou, ktera pojede na 100%. Nevyhoda je, ze neni nova. Ale kdo pouzival v PC disketu, ze ano . Ja ji teda pouzivam jen na flashovani BIOSu.
            I love Amiga

            Komentovat


              #21
              Faktory mozu byt 2 preco nefungujte ako NDOS.
              1. negeneruje READY signal
              2. negeneruje Index signal

              Je zname, ze Index signal nie je zvlast nejak podstatny v systeme ako takom, no niektore hry (X-Copy) zistuje ci sa mechanika este toci ked ne-pristupuje k diskete, tipicke pre NDOS hry a specialne loadre. Problem c.1 sa da vyriesit, posnazim sa zavesit sem ten interface. Aj problem c.2 by sa dal riesit, kazda mechanika interne pre seba generuje Index signal aby vedel cip udrzat korektny chod taniera (dikety) 300 rpm. Staci ho vyviest na zbernicu 34pin, kde sa na to mohlo zabudnut. Sony 920 zial doma nemam, ale taketo same problemi som mal s Alps ktoru som nakoniec donutl ist aj NDOS s X-Copy, ta nastastie Index generuje.

              BTW: Chinon 357a je tiez problem v X-Copy a to ked nie je v mechanike disketa, alebo je tam HDcka.
              Vadimu skratka generovanie READY HD signalu "01010101" namiesto "11111111" DD
              Naposledy upravil Boboo; 27.02.2008, 07:47:10.
              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
              Furiatune homepage

              Komentovat


                #22
                To Jirrka22 : Čip je stejnej, viz. fotky v mém návodu na portálu, ale problém bude pravděpodobně v jeho revizi, ta může být vzhledem k datumu výroby (moje 2005-2006 a vaše 2007) už jiná...
                Jinak myslím, že Boboo na to kápnul, s tím signálem READY...

                Komentovat


                  #23
                  A tady sme to taky řešili: https://www.amigaportal.cz/node/221

                  Hned na začátku je fotka Sonky s přibastlenejma hradlama...

                  X-COPY fungue v poho...

                  Komentovat


                    #24
                    Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
                    A tady sme to taky řešili: https://www.amigaportal.cz/node/221

                    Hned na začátku je fotka Sonky s přibastlenejma hradlama...

                    X-COPY fungue v poho...
                    tvoje slova:

                    Táákže, dal sem si tenhle víkend tu práci a zkusil sem Joskovu teorii o tom, že tam ty signáli sou...
                    A co myslíte? Byly tam! Kua drát, to byla radost!
                    Už žádné lepení švábů, už žádné pracné drátování a pájení... Že já debil sem to nezkusil dřív a pouze sem tupě kopíroval návod z netu...
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #25
                      tak jak kurwa?
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #26
                        na Z revizii mozno nie su, mne tiez niektore veci nejdu ale na taku normalnu pracu ako instalovanie z diskiet to staci

                        Komentovat


                          #27
                          Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                          tak jak kurwa?
                          Eee..., kterou část té saahodlouhé anabáze si nepochopil ?

                          Komentovat


                            #28
                            zadnou

                            ne, vazne, chodi ti i bez tech hradel i v te xcopy?
                            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                            Komentovat


                              #29
                              Takze to vypada ze problem je vyresen.
                              Bez dopajeneho hradla X-COPY a nektere NDOS hry proste nepojedou.
                              Nebranim se ani teto variante ale chtel jsem vas pozadat o nejaky jednoduchy navod jak bych toto hradlo mohl vytvorit.

                              Komentovat


                                #30
                                Mrkni sem: https://www.amigaportal.cz/node/870
                                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                                Furiatune homepage

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X