Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Webkit

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Webkit

    Informací o AROSu je tady pomálu, ale protože i na této frontě se děje leccos zajímavého, pokusím se v krátkosti popsat stav portu webkitu, jádra pro budoucí webový prohlížeč Traveller.

    Minulý rok vypsal Team AROS (http://www.thenostromo.com/teamaros2) soutěž na port některého z volně dostupných enginů pohánějích prohlížeče internetu. Bounty se v listopadu minulého roku ujal Robert Norris, který si z možných variant zvolil Webkit (http://webkit.org). Cílem projektu je vytvořit jádro pro vykreslování obsahu webu, nejlépe ve formě knihovny nebo třídy Zune (volně šiřitelná varianta MUI, viz https://en.wikipedia.org/wiki/Zune_%28GUI_toolkit%29) a úplně základní prohlížeč, který by demonstroval funkčnost jádra.

    Při práci na projektu, který je poměrně komplexní záležitostí a ovlivňuje mnoho existujících součástí AROSu, se doposud podařilo následující:

    - naportovat SQLite, OpenSSL, cURL, libXML2
    - implementovat chybějící funkce arosc.library
    - nahradit stávající matematickou knihovnu (mlib) novější z BSD
    - naportovat Cairo (http://cairographics.org) a navázat na graphics.library
    - opravit vykreslování textu pomocí knihovny freetype a navázat na bullet.library
    - opravit velké množství chyb v různých částech AROSu
    - vytvořit prvotní verzi prohlížeče

    Mezi mnoha jinými věcmi zbývá dokončit:

    - vykreslování nativních tlačítek, formulářů apod.
    - přidat šoupátka
    - implementovat odložené funkce
    - opravit známé chyby

    Obrázky a velmi čtivé poznámky autora najdete na blogu autora (http://cataclysm.cx). Do konečného termínu projektu 30.6.2008 sice ještě zbývá udělat hodně, ale zdá se, první opravdu použitelný webový prohlížeč pro AmigaOS a všechny jeho deriváty je nablízku.

    Pokud byste chtěli podpořit vývoj tohoto projektu, který přinese užitek opravdu všem bez rozdílu barev, potřebné informace najdete zde:

    AmigaOS // AROS

    #2
    na me nekoukej: Jan K (14$)
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #3
      Informace o AROSu jsem přestal dělat, protože to zajímalo v podstatě jenom právě Chaina.
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        2prober: nebranil bych mu v iniciative, pokud obcas napise nejakou zpravu o nejake novince, staci takto do fora, bude jen dobre.
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #5
          Ach jo... panove, ten clanecek nebyl minen jako kritika nebo loupani ocima. Ma mit proste jakousi informativni hodnotu s tim, ze

          a) prinos konkretne tohoto projektu je takovy, ze ovlivni vsechny ostatni Amiga platformy (a mozna proto by se tato informace mohla dat mezi novinky - ovsem to je na vas)
          b) prave kvuli a) nemusi byt od veci ho podporit. OK, v teto casti mohl byt smajlik...

          Toz tak...
          AmigaOS // AROS

          Komentovat


            #6
            Není problém to hodit jako novinku. Nebo ti dát práva abys mohl občas něco podobného nahodit sám. Rozhodnutí je na tobě.
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
              Informace o AROSu jsem přestal dělat, protože to zajímalo v podstatě jenom právě Chaina.
              ... mě to taky zajímá !!! jsem na Amiga scéně chvilku... pořídil jsem svou první Amču s turbem, který nějak nemůžu rozchodit a na Aros jsem narazil a docela mě zaujal... pokud je pravda že i na x86 platformě je compatible s AmigaOS 3.x
              A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
              A600 HD,
              2MB Chip, Fúria EC020 inside

              Komentovat


                #8
                OK. Budu rad, kdyz se tento clanek objevi mezi novinkama. Potrebujes ho nejak upravit, dodat obrazky nebo co je vlastne nutne udelat?

                Co se tyce psani dalsich novinek ohledne AROSu, nebranim se. Ale moc jich urcite nebude, nejsem zadny psavec.
                AmigaOS // AROS

                Komentovat


                  #9
                  Přidám jí ještě já, mezitím ti zvýším práva a trochu navedu do příště.
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #10
                    Na Arosu je jeste hooooodne prace, nez to k necemu bude, proto zatim nejsem nijak aktivne nadseny, ale prave proto, ze to moc nesleduju, podobne novinky vitam.

                    Komentovat


                      #11
                      no vono jak na arosu bude uae a ten browser, tak je z toho razem pouzitelna stanicka, na nejakym microitx nebo tak to bych si jako dal
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        J ajsem rozhodne na ten AROS hooodne zvedavej!

                        Komentovat


                          #13
                          AROS na mini-ITX x86 boardu

                          Tak jsem v pátek pořídil mini ITX board od Intelu D201GLY2 "Little Valley" a vyzkoušel instalaci AROSu, a letí to jak z praku, už aby na to bylo UAE.
                          Co se týče hardwaru, tak pro ty, kteří si to nechtějí "vygooglovat" -
                          procesor Intel Celeron 1,20 Ghz /512kB cache, Ram DDR2 až do 1GB (mám osazeno 512MB), grafika onboard SiS Mirage (nic moc ale, stačí), onboard zvukovka AC97 komp., onboard síťovka 10/100 Mbit, 6x USB2, PS/2 konektor pro myš a klávesnici, onboard PATA (1x) + SATA (2x), onboard paralelní a sériový port (1x), konektor pro větrák (2x), PCI slot (1x).
                          Z výroby jsou na CPU i čipsetu pasivy, ale topí docela silně, tak jsem přidělal větráček zboku, aby ofukoval oba chladiče (ten druhý na čipsetu jsemi i tak vyměnil za větší, ten origo byl spíš parodie na chladič), a teď jsou oba dva vlažné. Jinak jsem na tom zkoušel i Linux (KDE a Ubuntu, oboje v pohodě), pak Win XP, taky v pohodě. Ten AROS běhá až do 1280x1024x32bit velmi svižně, jediný problém je se zvukem, ten zatím nechodí, zkusím ještě SB Live v PCI slotu.

                          Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                          no vono jak na arosu bude uae a ten browser, tak je z toho razem pouzitelna stanicka, na nejakym microitx nebo tak to bych si jako dal
                          P.S.: ještě důležitý detail - s 512 MB DDRII to celé vyšlo na cca 1500,- Kč s daní (to jde, ne ?)
                          Naposledy upravil networ; 30.03.2008, 12:52:29. Důvod: dodatek
                          D.Gama/Divide/CF256MB, A500+/68020/8MB, A1200/68030/50/64MB, PowerMac 2xG5/1,8GHz/8GB/160GB/MacosX10_4, MacMini 1,25GHz G4/1GB/60GB/MacOSX10_4, SGI Indigo2/MIPS 6R4400/200/128MB/Irix 6.5

                          Komentovat


                            #14
                            Moc pěkný, držím AROSu palce, ať z něj udělají pořádný systém s UAE...
                            A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                            A600 HD,
                            2MB Chip, Fúria EC020 inside

                            Komentovat


                              #15
                              Pro mě za mě to klidně smažte, já jsem jen reagoval na Chainovu poznámku o možné budoucí instalaci >>>>>AROSu<<<<< na stroj s nějakým ITX boardem, to je vše, snad jsem toho tolik neřekl (resp. nenapsal). No co, stejně mám reputaci na nule (sice vím proč, ale ne proč pořád .

                              P.S.: a není to konfigurace "mého PC", jen jsem sdělil svůj poznatek, na čem taky běhá AROS a není to staré třeba deset let . A v seznamu mých mašin není uvedeno ani jedno PC (i když jich mám několik, tomu se člověk dneska většinou nevyhne).

                              Autorem citovaného textu je Prober
                              A teď tady všichni začněte psát konfigurace svých PC a popisujte jak plynule to jede... Lidi, sakra...
                              Naposledy upravil networ; 30.03.2008, 15:01:23. Důvod: úprava
                              D.Gama/Divide/CF256MB, A500+/68020/8MB, A1200/68030/50/64MB, PowerMac 2xG5/1,8GHz/8GB/160GB/MacosX10_4, MacMini 1,25GHz G4/1GB/60GB/MacOSX10_4, SGI Indigo2/MIPS 6R4400/200/128MB/Irix 6.5

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X