Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A1200 nechce startovat za studena

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A1200 nechce startovat za studena

    Zkoušel sem hledat ale bezvýsledně, pokud je přecejen chyba na mé neschopnosti, sypu si popel na hlavu hned...

    Situace. A1200 od Escomu, Elbox 1200/4 4MB FAST s FPU, CFHDD. potvoře se nechce nastartovat a nějakou dobu trvá než ji k tomu donutím (buď opakovaným vypínáním nebo průběznými restarty A+A+CTRL). Ve chvíli když se jí nechce, tak FDD mlčí, necvaká a do TV pouští černý obraz. Když se mi ji podaří nabootovat tak už běží v pořádku a na vypnutí a následné zapnutí reaguje dobře.

    V A je deska 1D4, a nevypadá že by na ní byl odstraněný timing bug. Je možné že problém dělá časování? 1D4 deska ve spojení s FPU na Elbox kartě? Vyřeší ten problém disablování FPU (bohužel nemám tucha jak na to, na kartě je několik jumperů)? Bez té fastky to startuje okamžitě.
    A1200, Apollo 1260/50MHz, 32MB, KS 3.1, 4GB CF-IDE, WHDLoad registered.

    #2
    Tu kartu nemam, ale rekl bych, ze tam jsou jen jumpery na nastaveni RAM a jumper, kterym se nastavuje FPU na synchronni (14MHz) a asynchronni provoz (na karte je krystal).
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      co jsem si o ní našel tak je tam jumper na disablování FPU, je tam jumper na lock HW hodin, pak je tam možnost nastavit synchronní a nesynchronní provoz FPU a jeho takt... Musím někde vyhrabat dokumentaci k té kartě.
      A1200, Apollo 1260/50MHz, 32MB, KS 3.1, 4GB CF-IDE, WHDLoad registered.

      Komentovat


        #4
        KS 3.1 ma nastaveny 30 sekund waiting, je to delay pre nastavenie HDD ak ho najde hned tak sa delay sa skrati cca 2-3 sekundy. KS 3.0 ma delay 10 sekund, hladal by som problem v CFke.
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #5
          hmm, to je zajímavá poenta, zkusím to vyhodit jestli se stav zlepší nebo ne
          A1200, Apollo 1260/50MHz, 32MB, KS 3.1, 4GB CF-IDE, WHDLoad registered.

          Komentovat


            #6
            Ked vyhodis CFku tak sa stav nezmeni, treba tam dat funkcny HDD alebo CFku.
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #7
              oboje udělám, jak sem si právě s touhle konkrétní hodně hrál tak už sipřesně neuvědomuju zda bez problémů startovala s původním harddiskem když se přidala ta fastka. zvažuju ji pustit v té konfiguraci do světa, ale takhle si to nelajznu někomu prodat.
              A1200, Apollo 1260/50MHz, 32MB, KS 3.1, 4GB CF-IDE, WHDLoad registered.

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je komplikator Přejít na původní příspěvek
                Zkoušel sem hledat ale bezvýsledně, pokud je přecejen chyba na mé neschopnosti, sypu si popel na hlavu hned...

                ...................

                V A je deska 1D4, a nevypadá že by na ní byl odstraněný timing bug. Je možné že problém dělá časování? 1D4 deska ve spojení s FPU na Elbox kartě? Vyřeší ten problém disablování FPU (bohužel nemám tucha jak na to, na kartě je několik jumperů)? Bez té fastky to startuje okamžitě.
                Ahoj... řeším to samé... bez Apolla bez problémů... jakmile zapnu kartu mám stejný problém... když na turbíně vypnu jen paměť... bootuje bez problémů... dokonce jsem na desce udělal úpravu kvůli timingu... problém zůstává. (jen mi zmizel problém s detekcí IDE-CF), nevím jak dál...
                A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                A600 HD,
                2MB Chip, Fúria EC020 inside

                Komentovat


                  #9
                  Něco podobného už jsem jednou řešil. Chyba nebyla v amize, ale ve zdroji. (Než se zahřál, tak to prostě nechtělo naběhnout) Takže jsem pustil amigu, nechal ji 10 minut možná 15. Pak jsem přišel zresetoval a amiga jela. Čím to bylo jsem nezkoumal, neboť jsem sehnal zdroj jiný.
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    v tom případě sháním zdroj k A1200.... HEEEEEELP
                    A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                    A600 HD,
                    2MB Chip, Fúria EC020 inside

                    Komentovat


                      #11
                      Nemusí to nutně být zdrojem, nicméně jako první krok doporučuju vyzkoušet amigu s jiným zdrojem. V klidu lze použít i zdroj k A500 nebo A600.
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #12
                        pak tedy musím sehnat nějakýho dobrovolníka na pokusy
                        A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                        A600 HD,
                        2MB Chip, Fúria EC020 inside

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                          Ked vyhodis CFku tak sa stav nezmeni, treba tam dat funkcny HDD alebo CFku.
                          btw. když vytáhnu celou redukci tak se ta amiga bude tvářit jako bez disku ne? Tudíž by měl hned naběhnout KS screen a čekat na disketu....


                          Starej_Mraf:
                          tyjo ještě zdroj hmmm... jak teď mám rozbombardovaný v obýváku dvě amigy tak se mi tam válí i dva zdroje, takže asi vyzkouším oba vychladlé... Vidím že budu mít perný víkend Když sem se nedávno rozhodl pořídit si z nostalgie Amigu fyzickou, tak sem netušil že to bude až tolik nostalgie, moc dobře si pamatuju jak sem řešil problém s A500 + Alfa Ram + Alfa Power, a to tehdy ještě internet bylo sporstý slovo

                          CodEx:
                          s apolem sem si užil taky svoje a konkrétně s ramkou. Když v ní není simm najede vždy bez námitek, jakmile do ní dám simm tak to běží/neběží, ale u mě je problém jen v "docvaknutí" když si s tím chvíli pohraju a zatlačím simm a chytnu jeho chodivou polohu tak už to všechno běží jak má, ale zde vidím problém spíše na kontaktech eventuelně v simmu. Jinak jsem ji zkoušel i na té problematické 1D4, tam s kartou bez paměti v pohodě naběhla ale když sem zkusil sysinfo, byl jsem na 0,85 násobku holé A1200 a jelikož jsem sledoval tvůj problém tak sem ji zase vytáhl ven a pustil tu kombinaci z hlavy Nicméně jsem asi podlehl lobování chaina že si mám koupit blizzarda 1230/IV.. teď bude jeden končit na ebayi, uvidím na kolik se dostane, zatím je lehce pod 100 EURy.

                          Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                          Nemusí to nutně být zdrojem, nicméně jako první krok doporučuju vyzkoušet amigu s jiným zdrojem. V klidu lze použít i zdroj k A500 nebo A600.
                          přesně tak to mám doma A1200 zdroj a zdroj A500/A600, s tím pro A1200 to dělá výše popsané.
                          Naposledy upravil komplikator; 29.02.2008, 14:57:17.
                          A1200, Apollo 1260/50MHz, 32MB, KS 3.1, 4GB CF-IDE, WHDLoad registered.

                          Komentovat


                            #14
                            Tak jsem to nechal chvilku po prvním zapnutí (kdy to samozřejmě nenajelo) zapnuté a po cca 10min jsem to vypnul/zapnul a woalááá naběhlo to...
                            A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                            A600 HD,
                            2MB Chip, Fúria EC020 inside

                            Komentovat


                              #15
                              Chlapi, s Amigou je to jako s jakoukoliv jinou ženskou - když si chcete užít, musíte ji nechat trochu rozehřát...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X