Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Fastlane Z3 + HDD + CDROM - problém

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Fastlane Z3 + HDD + CDROM - problém

    Mám problém s Fastlane Z3 SCSI. Paměť na řadiči jede, když zapojím jedno interní SCSI zařízení, tak to taky jede v pořádku. Problém je když se snažím připojit HDD (uprostřed kabelu, ID0) a CDROM (na konci kabelu, ID3, terminace). Samotný disk a CDROM jedou bez závad. Chyba se projevuje tak, že ve WB po startu ihned zčerná obrazovka, pak reset, a později se objeví červený software failure. Co dělám blbě???
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    co zbytek konfigurace? mas tam 060, mas posledni romku (8.5 tusim je)?
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #3
      040/25, puvodni karta od C=, buster 11 a verze rom co se mi vypise je 5.1034 . Zajimavy je, ze kdyz dam boot with no startup sequence a pak rucne nastartuju WB, tak WB naskoci.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        Hmmm... na zakladnej doske A4000 (predpokladam ze na tom frcis) mas vymeneny IO z povodneho 74LS240 za 74LS244 ?
        Nachadza sa pod CPU doskou pri ROM, je DIPe.
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #5
          Ted jsem to prelouskal z nemeckeho manualu. Mam tam 74FCT240, ale procesorova deska je verze 3.1 . Ta vymena je popsana pro kartu 3.0, ale je mozny, ze to zlobi i s 3.1. Ty pises o 74LS244, ten lze pouzit? Jak jsem nasel je pinove kompatibilni. Maji ho v GME.
          Naposledy upravil Starej_Mraf; 01.03.2008, 14:09:05.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #6
            rozhodne bxych to zkusil, treba to nepomuze ale je to par kacek
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              No dokonce tam je 74HCT240. O tech par korun nejde, ja jen abych to tim LS neodprasknul.
              Naposledy upravil Starej_Mraf; 03.03.2008, 11:13:50.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                Ked je tam HCT tak tam daj HTC to je este lacnejsie ako LS!
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #9
                  Abych neodprasknul desku, ne ten cip.
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    nesku rozhodne neodprasknes to neboj
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #11
                      Tak jsem to ještě zkoumal i v dokumentacích a podobně. Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak v A4000 je standartně 74FCT244. Pro Fastlane je potřeba tenhne šváb vyměnit za 74FCT240, když mám procesorovou kartu 3640 s 040/25 revize 3. Já mám ale 3640 s 040/25 v revizi 3.1, kde podobný problém s výměnou švábu není nikde popsán. Nicméně jak jsem snad pochopil správně, měl bych tedy do desky vrátit 74FCT244. Jelikož ten u nás není k dostání, tak nejblíže mu jsou 74LS244 a 74HCT244. (Koneckonců v tý desce je stejně 74HCT240) V dokumentacích je vysvětlováno (ale nekamenujete mně jestli jsem to blbě pochopil, protože to bylo anglicky, německy a španělsky - musel jsem použít strojový překlad) že u verze 3640 3.0 nejsou invertovány nějaké signály, proto se dává 74FCT240, protože má v sobě invertor. Verze 3.1 už je ok a invertované signály má, tudíž když je tam 74FCT240 tak se ten signál invertuje dvakrát, což bude asi problém.
                      Záměnu FCT za HCT nebo LS asi není nutný řešit, nejspíš to jede bez problémů (opět cosi ve španělštině).
                      Odpoledne jdu tedy koupit švábíky a večer snad bude čas na test.
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #12
                        kdyz ani to nepomuze, tak novou eprom a kartu zvednout na 3.2/nebo nejlip uplne jinou
                        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                        Komentovat


                          #13
                          Novou eprom do čeho? A kartu zvednout na 3.2 (tu A3640?). Nebo jinou=shánět turbínu?
                          www.oldcomp.cz
                          party.oldcomp.cz

                          Komentovat


                            #14
                            no eprom do fastlane
                            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                            Komentovat


                              #15
                              A umíš ji vyrobit? Na fastlane je jediný socket, je to ta eprom? Mám verzi 5.něco a úplně v pohodě je až ta 8.5. Nevím na kolik to vyjde, ale asi bych ji bral, ikdyž to rozchodím. Třeba někde seženu něco s 060 a pak by se to hodilo.
                              Naposledy upravil Starej_Mraf; 03.03.2008, 14:28:23.
                              www.oldcomp.cz
                              party.oldcomp.cz

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X