Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

SCSI vs IDE

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    SCSI vs IDE

    Koumam jestli pripojit IDE disk pres acard na scsi (A4000, CS-MKII, Barracuda ATA IV 40g). Zrychleni tam jakesi je, ale uz nam na scsi leccos (skener, backup disky atd.), tak abych si s prenosovkou nakonec nenabehnul. Udelal sem si maly testik:



    Uvitam nejake nazory z praxe, teoreticky kecy od lidi co nikdy nevideli scsi me nezajimaji.
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    #2
    Číms to měřil?
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      diskspeed
      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

      Komentovat


        #4
        V cem myslis se by se to zadrhlo? To mereni mi prijde celkem jasny.

        Komentovat


          #5
          Já porovnával na PC dva disky podobné kapacity ( 36GB UW-SCSI a 40GB PATA) a v něm SCSI disk prohrál ve všech parametrech (seek, přenosová rychlost..).Lepší byl pouze v nulovém zatížení CPU ( ATA měl 8%).Zato byl mnohem hlučnější díky 10000 ot/min..
          A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
            Uvitam nejake nazory z praxe, teoreticky kecy od lidi co nikdy nevideli scsi me nezajimaji.
            Doufám, že nebudu moc provokovat, když napíšu jako neználek, že mi to háže dle mého názoru nízké hodnoty. Vrtat se v tom nechci, zastávám názor, že co funguje, do toho nešťourat . Testovaný disk je hlavní a jediný v a4k (tuším 200GB WD?), je ide, ale jede přes uw a-carda a uw scsi na csppc.

            Druhá série výsledků je po nepatrném přenastavení hodnot v scsi UnitControl. Grafy z toho zatím dělat asi nemá cenu.

            DiskSpeed.lzx
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #7
              nj ty mas UW, ja mam jen U.
              zajima me co to bude delat pri skenovani, precejen tech dat tece pri 300dpi docela hodne
              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

              Komentovat


                #8
                O: Scsi Vs Ide

                Mate nekdo s ACARDem nejake konkretni dobre zkusenosti? Na foru jsem nasel jen tohle vlakno a par dalsich pomerne jen obecnych informaci a nejsem z toho moc moudry. Mam A4000 v desktopu a v ni dva SCSI disky, coz ji cini hodne precpanou, prehratou a aby se to uchladilo, tak i hodne hlucnou, takze bych mozna ty SCSI disky uvnitr vymenil za jedno 2.5" IDEcko, coz by ji asi docela ulevilo. Vzhledem k tomu co ACARD stoji se mi to nechce jen tak zkouset.

                Komentovat


                  #9
                  O: SCSI vs IDE

                  Myslím, že ACARD je rozumná volba, jak vyřešit problémy s hlukem a starými disky. Možná se s ním nevyždíme maximum, co SCSI sběrnice umožní, ale funguje spolehlivě. Víc by asi věděl DaMi, má ho v A4000 už nějaký ten rok.
                  A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                  Komentovat


                    #10
                    O: SCSI vs IDE

                    problem z hlukom je pouzit novsie disky 32G a vyssie uz su zrovnatelne tiche ako rovnako otackove IDE

                    Komentovat


                      #11
                      O: SCSI vs IDE

                      já jsem koupil SCSI to SATA od ACARDu,ale bohužel na Atari TT nechodí.
                      A500,2xA500+(020),A600,CDTV,CD32,4xA1200(030),A400 0(040),komplet ATARI 8/16/32/64-bit,Didaktik192,Maťo,SharpMZ800,4xC64,C128

                      Komentovat


                        #12
                        O: SCSI vs IDE

                        Autorem citovaného textu je trafo Přejít na původní příspěvek
                        já jsem koupil SCSI to SATA od ACARDu,ale bohužel na Atari TT nechodí.
                        A nemůžeš zkusit na A4000? Také jsem o tom jednou uvažoval.

                        Dóďo, nebo zkouknout cizí fóra, tam jsem o tom už určitě četl... ale nevím přesně kde, už je to dlouho...
                        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                        Komentovat


                          #13
                          O: SCSI vs IDE

                          Ja jsem o tom nasel lecos, ale nekdo tvrdi jak mu to funguje super a je to rychle a hned vedle ze to zas nekomu desne blbe a vlece se to, takze si na to fakt nedokazu udelat prilis jednoznacny nazor.

                          Komentovat


                            #14
                            O: SCSI vs IDE

                            Vyzkouším a dám vědět.
                            A500,2xA500+(020),A600,CDTV,CD32,4xA1200(030),A400 0(040),komplet ATARI 8/16/32/64-bit,Didaktik192,Maťo,SharpMZ800,4xC64,C128

                            Komentovat


                              #15
                              O: SCSI vs IDE

                              Neměl jsem s ním v a4k problém (Acard UW IDE). Zapojil jsem ho do 200GB ide disku na jedné straně a na druhé do scsi kabelu. Myslím, že tam ani nebyla nutná žádná speciální konfigurace. Jen byla nutné nastavit něco v "biosu" cyberstormu aby to jelo rychle. Už si to nepamatuju, ale je to tady někde popsáno. Pak jsem měl reálné rychlosti mezi 20-30MB.
                              Pakárna byla s připojením kabelu, musel jsem je tahat šikovně kolem turbíny, měl tendenci přibližovat se k ppc ventilátoru. Pokud bych se znovu rozmýšlel, šel bych asi do sata verze.
                              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                              -----------------------------------------------
                              Líbí se mi Retropolis

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X