Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Externí disketovka - nefunkční diskchange

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Externí disketovka - nefunkční diskchange

    Co se dá dělat, když mi u exterky blbne diskchange.. tzn. někdy nezaregistruje vložení/vyjmutí diskety, musím pak použít utilitku diskchange df1:...
    Asi je to stářím mechaniky, není možé jí například vyměnit za zbastlenou pc mechaniku, a jak by se pak případně musela nasvičovat?
    A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

    #2
    Zkusil bych jen prostriknout ten spinac. Ted sem koupil nejaky flopky od fafejta a mely uplne stejnej problem. jinak v externich mechanikach je vetsinou NEzbastlena pc mechanika a par brouku co ji uzpusobi k amize
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #3
      Treba rozobrat tlacitko, streknut kontaktny sprej a bude behat ako nova!
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        #4
        Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
        jinak v externich mechanikach je vetsinou NEzbastlena pc mechanika a par brouku co ji uzpusobi k amize
        já měl 3 různé externí mechaniky a všechny běhaly i bez brouků, (když jsem stavěl Amigu do toweru) jako df0:
        A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

        Komentovat


          #5
          tak jsem to rozebral a byla tam tahle Chinonka.



          byla dost zaprášená, vyčistil jsem lihem hlavičku, ale nestačilo. Sprej bohužel nemám.. Ale zjistil jsem že tam choděj předělaný pc mechaniky, takže tam šoupnu nějakou upravenou mitsumku a nebudu se s tím dál zlobit.
          A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

          Komentovat


            #6
            esli chces rozjet tu chinonku tak to posli kouknu se na ni.
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Prudus Přejít na původní příspěvek
              já měl 3 různé externí mechaniky a všechny běhaly i bez brouků, (když jsem stavěl Amigu do toweru) jako df0:
              no a ja ne vodoo kdysi odemne koupil jen ten tistak na externi flopy a nechodilo mu to tak to vratil. zakladni finta ale byla v tom pripojit tam normalni pc flopynu
              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

              Komentovat


                #8
                Tišťáky jsem měl ve všech Ext.mechanikách a jeden z nich jsem donedávna používal,když jsem si chtěl připojit df1: do toweru.
                Ale jinak fungovali mechaniky sólo, bez tišťáku, jak v A500,tak i v A600 a A1200.
                Proto jsem se ptal v jiném vlákně zde, jestli lze tento tišťák obejít,nebo zjednodušit. Mechaniky byly totiž průchozí,takže nějaké součástky pro mě zbytečné..
                A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

                Komentovat


                  #9
                  obejit to fakt nelze ten tistak tam byt musi
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #10
                    škoda..
                    Takže maximálně zjednodušit o ten výstupní konektor,viď?
                    myslel jsem,že by šlo udělat kabel rovnou od ext.floppy konektoru z Amigy rovnou na 34pin FDD a že ty dva IO na tišťáku se starají o další připojené disketovky..
                    A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

                    Komentovat


                      #11
                      micronik kdysi prodaval k toweru takovou ksandu a v prostredku byl tistak s dvouma broukama. bylo to prave na interni df0 a df1 do toweru, chybel tomu jen ten konektor a vypinac
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        To jsem našel.
                        Snad Prober to popisoval v nějakém článku o bastlení.Ale na to bych si netroufnul. Snad se to dokonce pájelo i na MB Amigy..
                        A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

                        Komentovat


                          #13
                          ne ne, na mb se nic nepajelo, maximalne se nacvakla patice na cia
                          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                          Komentovat


                            #14
                            tak to vlastně byl plánek na zapojení PC keyboardu.Ten se někam pájel..
                            Místo toho mám tišťák s jedním IO a ten je připojen do původního "konektoru" na MB.Vývodem je velký DIN(ten jsem změnil na PS/2).Uvažuji dát na něj redukci na USB klávesy.Bude to funět? Na PC to šlape..
                            A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

                            Komentovat


                              #15
                              bude pokud to umi klavesnice
                              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X