Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Zpomalená A1200

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Zpomalená A1200

    dnes jsem zapojil po delší amču, najela v pohodě po chvilce hraní body blows cz se to seklo a stašně se zpomalila jak v bootování tak ve WB netuším čím to je, při startu zacvaká disketovka a pak to dlouho čeká asi po 2 minutách to najede, netušíte někdo co stím?
    pařba a flink chtěj celýho člověka...

    #2
    Navaliduje Ti disk?
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      nevím, nepoznám to, ale CFkou to je vrazil jsem to do PC a zkusil spustit přes Wiuae a to samé
      tak jsem tam hodil znova Classic WB a vše je ok, ale nevím kde byl problém
      Naposledy upravil Lasice; 07.03.2008, 12:49:19.
      pařba a flink chtěj celýho člověka...

      Komentovat


        #4
        Poznas to tak, ze Ti porad poblikava LED pristupu na disk (CF) i nekolik minut. To znamena, ze se Amiga restartovala v dobe, kdy zrovna zapisovala na disk a pri pouziti FFS na disku se snazi pri validaci odstranit chyby a projizdi cely disk. V normalnim stavu se nastartuje WB a disk prestane blikat.
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          jo tak to bylo asi ono, ale proč mi to dělalo i ve winuae po připojení přes čtečku karet do PC
          pařba a flink chtěj celýho člověka...

          Komentovat


            #6
            Musis tu CF kartu zvalidatovat, to znamena nechat nastartovat WB a pockat nez se na disku (CF) opravi chyby. Netusim, jak to muze trvat dlouho na plne 2GB CF. Mozna 30 minut? To ze Ti to delalo i ve WinUAE je spravne. Je to neco, jako treba scandisk ve Win9X, kdyz nasilne vypnes pocitac.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              A to by jeden z důvodů, proč jsem později přešel na jiný souborový systém. Ty validace u FFS byly šílený.
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #8
                Já mám taky FFS a poslední validaci jsem zažil před x lety, bylo to vinou takových těch divokých HD instalerů. Od tý doby co je WHD si mi to nestalo.

                Lasice, když k tomuhle dojde, tak to musíš - jak správně píše Solaris - nechat dojet. Čili sedíš u Amigy, chlastáš lahváče a řikáš si, jakej je to vopruz furt čumět na tu kontrolku od HDD, která svítí, občas blikne. Nakonec ale zhasne a pak už je disk validní. Potom Ti Amiga bude běhat jako dřív.

                Můj starej 100MB HDD partition se takhle validoval asi 3 minuty. U CFky, nerozdělený na partitiony (čili celá kapacita karty) fakt nevim. Záleží na rychlosti.
                "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                Komentovat


                  #9
                  tak příště už budu vědět díky, abych to uvedl na pravou míru amigu jsem zapnul a pustil hru, dva kámoši z prace se hned chytli že chtěj hrát tak jsem nechal a zachíli na mě volaj "hele, nějakej error a už to tam není" tak jsem to restartoval a začalo to no oba už jsou na černé listine a mojí amču obcházej obloukem
                  pařba a flink chtěj celýho člověka...

                  Komentovat


                    #10
                    Tak, správně! (Mně tohle dělal installer Walkera, jak je blbě napsanej soft, je to hned).
                    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                    Komentovat


                      #11
                      taky se mi validace nepouští, a to sem z pcmcia CF valil kvanta rozbalených WHDLoad her na HDD (CF) a několikrát mi to v průběhu padlo.

                      Teď sem akorát řešil problém s "mizením" partition a kvanta checksum errorů... Byl to disk cca 4,5GB, vím že se všude píše o tom že max. kapacita je 4GB, jenže když to HDToolBox dokázal rozdělit a potom se to i v klidu z formátovalo tak sem to neřešil, problém byl až sem na ten disk naplnil po okraj... Teprve tento týden jsem se dočetl že když se zapní "první 4GB" disku tak místo aby pokračoval dál začne zapisovat od začátku a problém je na světě..
                      A1200, Apollo 1260/50MHz, 32MB, KS 3.1, 4GB CF-IDE, WHDLoad registered.

                      Komentovat


                        #12
                        Validace na 512 MB CF mi trvá cca 2 minuty, takže to není tak hrozné, abych se patlal s jiným FS, když mi to dělá jednou za rok...
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #13
                          jen to ty karte dost dava pokourit a s pfs neni zadne patlani
                          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                          Komentovat


                            #14
                            asi přejdu na jinej souborovej systém, počtu zkusím a dám vědět jak to dopadlo
                            pařba a flink chtěj celýho člověka...

                            Komentovat


                              #15
                              Když já si pořád říkám - v čem je (v případě PFS) ten háček. Přece to nemůže bejt dokonalý, že jo. Co nějaká kompatibilita?
                              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X