Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

MagicTV2 – softwarový flicker fixer pro AGA Amigy

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    MagicTV2 – softwarový flicker fixer pro AGA Amigy

    Dovolil bych si upozornit na zajímavou utilitu MagicTV2, která redukuje „blikání“ v interlace režimech ve všech běžných palových rozlišeních. Utilita je použitelná na běžných televizích nebo na monitorech typu C=1084 a podobných. Interlace neodstraňuje zcela, ale redukuje jej pro oko dle mého názoru tak o 50%. Na trvalou práci ve Workbenchi to není, ale např. na prohlížení internetových stránek je to skvěle použitelné.

    Instalace je jednoduchá, stačí z archivu nakopírovat MagicTV do C: a pak jej v případě potřeby interlace režimu spustit třeba přes PraváAmiga + E a zadat magictv nebo jej zadat do startup-sequence hned za SetPatch. Utilita je to miniaturní, na disku zabere asi 7,5 KB a po spuštění si ukousne asi 3 KB ram. V případě potřeby je možné utilitu opětovným spuštěním vypnout.

    Omezení:
    • Vyžaduje AGA chipset
    • Funguje max. v 16 barvách (4 bitplány)
    • V interlace režimech zobrazuje kurzor černobíle

    Workbench v rozlišení PAL:Super-High Res prokládaný v rozlišení 1280×512 na mém monitoru Philips CM 8833 je trochu přeháňka, ale režim PAL:High Res prokládaný 640×512 je velmi dobře použitelný.

    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: amiga.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 63,2 KB
ID: 112118Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: amigans.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 61,1 KB
ID: 112119Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: amigaworld.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 62,7 KB
ID: 112120Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: aminet.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 46,2 KB
ID: 112121Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: os4depot.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 50,1 KB
ID: 112122

    MagicTV napsal v roce 1999 Neil Crawforth z BlackArts a jedná se tzv. ChocolateWare, tedy pokud se vám tato utilita bude líbit, můžete Neilovi poslat čokoládu na adresu uvedenou v archivu . Používám jej občasně asi 3 týdny a nezdá se, že by s čímkoli kolidoval. Doporučil mi jej Jack-3D na Compech2008, čímž mu děkuju .
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    #2
    Utilitku znam uz od jejiho vzniku. Na AGA Amize jsem pouzival monitor M1538 s rozlisenim Super72 800x600 (vyladil jsem si to na nejakych 890x650) -> s MagicTV na to nebyl problem koukat ;o)
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #3
      Já jsem ho neznal a myslím, že dost lidí ho taky nebude znát. Ono totiž softwarový flicker-fixer pro amigu, to zní dost neuvěřitelně, dokud to člověk nevidí na vlastní oči. It's better than sex (jak je psáno v dokumentaci smile: - only amiga makes it possible .
      Naposledy upravil DaMi; 15.03.2008, 16:35:51.
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #4
        znam to jako utilitku nahouby stačí?
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #5
          Ne

          Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
          znam to jako utilitku nahouby stačí?
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #6
            no ja nechtel bejt zbytecne sprostej
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              Vi nekdo jak to funguje? Me to celkem prekvapilo (docela jsem cucel), jestli je to efektivne pouzitelne nevim, mozna na to bude mit kazdy jiny nazor, ale docela me zajima princip.

              Komentovat


                #8
                Princip by zaujimal aj mna... Frekvenciu by to menit nemalo...
                ???

                Komentovat


                  #9
                  To urcite ne, je to zrejme finta na urovni upravy samotneho obrazu, coz napovida i to omezeni na pocet barev.

                  Komentovat


                    #10
                    Použít nějaký típač obrázků a srovnat obrázek s a bez. Taky si myslím, že to upravuje obrázek, tak aby tam nebyly vodorovný ostrý přechody.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      Na típnutým obrázku poznáš, jestli obraz blíká? To seš teda dobrej.
                      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                      Komentovat


                        #12
                        Myslím nějaký SW, típat půlsnímek v interlace režimu by byla ptákovina. Když vyzkoušíš típnout ten samý obrázek, nejlépe takový, kde se vyskytne vodorovná čára s magictv2 a bez něj, tak bys měl dostat 2 různý obrázky. S magictv2 by měla být ta čára trošku rozmazaná nebo by měla mít nějaký stín. Ale to pouze za předpokladu, že magictv2 si nějak "hraje" s barvama. Nepoznám jestli obrázek bliká, nicméně se z toho dá usoudit jak tahle utilita funguje. Ještě mně napadlo zkusit to v UAE, nejlíp s lupou u monitoru.
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #13
                          v UAE na PC monitoru?
                          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                          Komentovat


                            #14
                            V UAE asi fakt ne, ale jinak ma Mraf docela dobrej napad. Blikani nebo neblikani na tom pochopitelne neuvidis, ale pripadnou upravu toho obrazu mozna ano.

                            Komentovat


                              #15
                              UAE má přece deinterlace. Když nastavíš v emulaci prokládaný režim, tak aby byl na LCD 1 ku 1 na pixely (takže v okně UAE), tak při ostřížím zraku a případné lupě, ať už SW nebo skutečný by mohl být vidět rozdíl s a bez magictv2.
                              www.oldcomp.cz
                              party.oldcomp.cz

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X