Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Externí HDD konektor na SX-1

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Externí HDD konektor na SX-1

    Na Paravision modulu je externí konektor na HDD. Má s tím někdo zkušenost, a existuje vůbec nějaký takový kabel, nebo je nutné si ho zbastlit?
    Docela by se to hodilo, zejména na přenos dat..

    A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

    #2
    No ja jsem ho kdysi zbastlil, ale pamatuji si, ze jsem jeste ze vnitr vyvadel napajeni na konektor molex. Jinak to nedoporucuji. Paravision je uz tak velky bastl haklivy na manipulaci. Lepsi je dat do vnitr CF kartu v redukci.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      redukci už tam mám, ale potřebuju tam nějak ládovat data. Náhodou schéma zapojení nemáš, nebo se dá někde sehnat?
      A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

      Komentovat


        #4
        Zkus se mrknout tady

        a
        Naposledy upravil Solaris104; 17.03.2008, 12:59:28.
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          Blbej dotaz.
          Nejdou "ládovat" data cédéčkama, vloženýma do tý origo CDromky?
          A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

          Komentovat


            #6
            Jdou, ale CD32 nenacte CD-RW
            Jeste tady mas manual k SX1

            a
            Naposledy upravil Solaris104; 17.03.2008, 17:24:18.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              Bych teda obětoval radši těch 8-10kč za CDR a nemusel bastlit kabel...
              A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

              Komentovat


                #8
                Ja to vyresil tak, ze primarne pouzivam A1200 ze sitovou kartou . Clovek si proste stahne nejaky program nebo hru a chce to odzkouset. Disketa je mala, sitovou kartu clovek do CD32 nenacpe, vyhazovat CD-R za kazdy programek neni taky optimalni. Ten prenosny disk neni asi spatny napad. I kdyz by bylo jednodussi asi vystrcit 2x2,5" kabel z SX1 a na ten pripojovat externi redukci s CF nez klasicky HDD.
                I love Amiga

                Komentovat


                  #9
                  Jo jeste jsem pouzival pro prenos paralelni kabel, ale ten je pomaly.
                  I love Amiga

                  Komentovat


                    #10
                    to prudus: mě to bohužel nečte ani vypalovaný cd, stěží přečtu lisovaný
                    to solaris104: díky za podrobné informace, já to zatím řeším tak, že jsem protáhl ten 2,5" kabel ven a tam je redukce 2,5" CF. Ale nejradši bych měl 1 CF na systém (fastfile system), a jednu CF na přenos (fat16).
                    Nevím, ale jak fungujou redukce na 2CF, jestli to pak je jako jeden disk, nebo dva samostatné disky?
                    A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                    Komentovat


                      #11
                      No redukce na 2 CF funguje jako master disk a slave disk. Mel jsem spis na mysli kabel 3x2,5" s tim, ze jen jeden konec vystrcis z SX1, kde budes pripojivat redukci s CF (slave) a druhou redukci (master) mas napevno vevnitr SX1.
                      I love Amiga

                      Komentovat


                        #12
                        tak precejen mi to nedalo a po zakoupeni potrebnych konektoru jsem si lajsnul vyrobit ten externi IDE kablik a zadarilo se.



                        Funguje mi tedy uvnitr 2,5" redukce CF a na externim kabelu ZIP mechanika pro prenos dat. Zkousel jsem na ext kabel zapojit i CDROM, ale pak nenabehne system. Myslim, ze to souvisi s tim, ze se v nekterych pripadech nesnasi CF a CDROM, uz se to tu kdysi resilo..

                        Pro ty co by chteli vyrabet tez jedno upozorneni: Nejlepe postupovat dle navodu prodratovani na http://pinouts.ru/DiskCables/ParavisionIDE_pinout.shtml , ale maji tam chyby ve sloupecku cisel pinu u konektoru IDC40, spravna cisla najdete u pinoutu ATA kabelu na teze strankach.
                        to Solaris104: Diky za veskere tipy..
                        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                        Komentovat


                          #13
                          Co se tyce prenosu dat, me se nejvic osvedcil AmigaExplorer. Neni treba zadny drahy HW, jen pitomy seriovy kablik, ktery si vyrobi kazda lama, nebo se da za nejakych 50-150 Kc koupit.

                          Kdo neznate:
                          Propojite laplink-seriakem Amiga-PC, na PC stahnete a nainstalujete AmigaExplorer, nastavite spravny COM port, natahnete disketou AExplorer taky do Amigy, rozjedete a svete div se, ono to PC na ni najednou vidi...

                          Viz: http://www.amigaforever.com/ae/

                          -----------------------------
                          *NEW* Uz mam taky BPPC603e/60 @ 240/50 + 2x64MB *NEW*

                          Komentovat


                            #14
                            No ale tento prenos je hrozne pomaly, to abych neco kopiroval pres noc
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #15
                              Veru, na zalohovani celho HDD to neni...
                              Ale kdyz tam clovek potrebuje natahnout neco tak do peti mega, je to rychlejsi a pohodlnejsi nez diskety... A krome notebooku zatim narozdil od disketovky ten seriovy port na beznem PC porad jeste je.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X