Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Monitor Microvitec Delta-Scan 1706

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Monitor Microvitec Delta-Scan 1706

    Zajimalo by me, jak jste teda dopadli s pripojenim uvedeneho monitoru k Amize. Pres VGA vstup se PAL nechytal a pres BNC jo? Myslim, ze si ho koupil i IDEfix.
    I love Amiga

    #2
    votocit polaritu syncu treba by se mohlo zkusit, a tak podobne
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #3
      No já dopadl tak, že mi monitor sice přišel (se zpožděním), a po zapojení vůbec nenaběhne obraz, jen v něm divně jakoby něco přepíná prodejce tvrdí, že monitor před odesláním testoval a že je vina na přepravci, ach jo...
      A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
      A600 HD,
      2MB Chip, Fúria EC020 inside

      Komentovat


        #4
        To CodEx : Byl jsem na tom stejně, po zapnutí se ozvalo nejprv "klang" (odmagnetování), a pak "cvak" (relé) a pak už nic...
        Což mě dost nasralo (při představě, že budu tu kraavu těžkou posílat nazpět) takže sem ho otevřel a zjistil jsem, že obrazovka nežhaví a to je dost zásadní závada, řekl bych...
        Nicméně řešení bylo jednoduché - od základní desky vede šedý plochý kabel asi jako od FDD a ten končí na plošńáku patice obrazovky. Má i dokonce ty samý konektory na obou koncích. No a na ně stačí trochu zatlačit, aby se pořádně zacvakly, jejikož ten kabel je dost knopovej a v důsledku toho i docela našponovanej. Takže když se ktomu přičte "jemná" manipulace na cestě(na krabici nápis jak vrata NEKLOPIT a to prase mi ho do kámu před pult mrsknul vzhůru nohama) tak se není čemu divit...
        S prodejcem sem o tom mluvil, a ten mi říkal, že to je už druhý případ, že monitor nejede, takže ty seš ten první...)

        Komentovat


          #5
          To Solaris : Jak bude trochu času, zrobim kabel a oprubuju...



          Jinak monitor má pěkný obraz, jas - kontrast na polovině a uvnitř krásně čistý. Řekl bych, že skoro nejel...

          Komentovat


            #6
            Ten BNC kabel muze byt treba tenhle?

            Na konci teda ma D-SUB, ale s redukci by treba mohl fungovat.

            Komentovat


              #7
              esli ma sync an zelenym tak jo ale to se tam vycist asi neda, btw u nas koupis za 150
              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

              Komentovat


                #8
                3xBNC <-> VGA jsem v ceskych eshopech nasel, ale za 700 Kc


                A co treba pouzit 5xBNC <-> VGA? Samozrejme s nejakou upravou....

                Popis Vysoce kvalitní (High Quality) kabel pro VGA
                Konektory MD15HD lisovaný - 5x BNC(M)
                Zapojení
                MD15HD: 1|2|3|6|7|8|10|11|13|14|
                červená:1|-|-|2|-|-|-|-|-|-|
                zelená:-|1|-|-|2|-|-|-|-|-|
                modrá:-|-|1|-|-|2|-|-|-|-|
                Hsync:-|-|-|-|-|-|2|-|1|-|
                Vsync:-|-|-|-|-|-|-|2|-|1|
                Délka 1,8m
                Použití Pro přpojení monitoru s BNC vstupy

                Komentovat


                  #9
                  no po uprave pujde pouzit vsechno
                  to uz muzes rovnou uriznout kabel od nejakyho mrtvyho cdt a cvaknout si tam bncaky, na test taky dobry a rozhodne nejlevnejsi
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #10
                    pani, tak ked som videl ten monitor na aukre, povedal som si ze za tu cenu by to bolo fajn ak by to aj zobrazovalo PAL. Tiez som jeden kupil. Bol som si po neho vsak osobne, pretoze do Zlina to nemam zase az tak daleko. Ak by ste tam este niekdo chceli ist osobne musim vas upozornit, ze adresa na ktorej ma udajne fa. Atacomp predajnu uvedenu na www strankach neplati (a zrejme uz hodne dlho - podla skoro uplne vyblednuteho papieru s odkazom na novu adresu predajne na predajni starej - ale asi nemaju cas to na tych www strankach opravit) . Aktualne sa ich predajna nachadza na autobusovom stanovisku v Zline v takych kamrlikoch na prvom poschodi. Ked som tam prisiel pan Vik tam nebol, bol tam len nekjaky predajca. Monitor mi predviedol, vsetko bolo ok, zaplatil som a isiel prec (povodne som rozmyslal aj zobrat amigu a priamo na mieste vyskusat ci to ten PAL prekusne - ale nechcel som zbytocne prudit a nakoniec ta predajna bola aj tak taka mala ze sa tam len tazko dalo vobec otocit, mimochodom, priamo na predajni mali ten monitor za 1500Kc). Avsak ako sa neskor ukazalo, ten monitor ten PAL asi fakt nezobrazi, je to skratka klasicky VGA monitor pre priemyselne pouzitie. Skusal som Amigu pripojit ako cez VGA vstup, tak aj BNC, ale zial nic, PAL jednoducho nefachci. Ked som nahodil DblPAL obraz mi isiel cez VGA vstup, cez BNC vsak nie (moc nerozumiem tomu ako sa ma ten monitor zasynchronizovat, ked tam nema na to tie BNC vstupy). Inak ak je vstupny signal monitoru mimo rozsah, tak hore na sasi blika striedavo zeleno-oranzovo dioda, nezobrazuje teda chybu ako byva zvykom cez OSD. Skusal som ho aj pripojit namiesto mojho LCD k pc a svete div sa ten monitor zobrazil aj rozl. 1680x1050/60Hz. Patral som teda kde by mohla byt chyba, ze mu ten PAL nevonia, skusal som vsetky mozne volby v OSD menu, ale bezvysledne. Nakoniec som sa dopatral k tomu ze - monitor ktory pan Vik predava oznacuje na aukre ako Microvitec Delta-Scan 1706 Part Number 17VD4DMI3U, ale na tom mojom monitore je napisane model number ine - 17VE4DDMIN3U - a obavam sa ze prave toto je ten kamen urazu ze sa jedna o trochu iny model ktory nie je asi schopny synchonizovat od 15kHz, zial nejake informacie sa mi o tomto konkretnom modeli nepodarilo ziskat. A to je vse pratele, monitor pre Amigu sa zrejme nekona.
                    Amiga 1200, Blizzard 1230 IV, SCSI Kit, 64MB FastRAM, CF PRETEC 8GB 233x, Wifi Linksys WPC11 v.3

                    Komentovat


                      #11
                      tak ten jiny typ by to zcela vysvetloval, a v tom pripade by mu to ted vsichni meli hodit na hlavu

                      jinac sync se resi na zeleny, https://en.wikipedia.org/wiki/Component_video_sync
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        Koupil jsem pres Aukro stejny typ jako captain.future, tj. 17VE4DDMIN3U
                        Taky PAL nezobrazuje, viz moje prispevky vyse.

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
                          To CodEx : Byl jsem na tom stejně, po zapnutí se ozvalo nejprv "klang" (odmagnetování), a pak "cvak" (relé) a pak už nic...
                          Což mě dost nasralo (při představě, že budu tu kraavu těžkou posílat nazpět) takže sem ho otevřel a zjistil jsem, že obrazovka nežhaví a to je dost zásadní závada, řekl bych...
                          Nicméně řešení bylo jednoduché - od základní desky vede šedý plochý kabel asi jako od FDD a ten končí na plošńáku patice obrazovky. Má i dokonce ty samý konektory na obou koncích. No a na ně stačí trochu zatlačit, aby se pořádně zacvakly, jejikož ten kabel je dost knopovej a v důsledku toho i docela našponovanej. Takže když se ktomu přičte "jemná" manipulace na cestě(na krabici nápis jak vrata NEKLOPIT a to prase mi ho do kámu před pult mrsknul vzhůru nohama) tak se není čemu divit...
                          S prodejcem sem o tom mluvil, a ten mi říkal, že to je už druhý případ, že monitor nejede, takže ty seš ten první...)
                          Ahoj tak jsem monitor otevřel a dle tvých instrukcí chtěl domáčknout onen konektor. První překvapení se konalo ihned po sejmutí šasí, kde se na mě vysypaly skleněné střepy... a hned druhé kdy mi málem do rukou padla od zadní části monitoru ulomená základní deska. Volal jsem toto panu Vikovi a ten byl ochoten mi za úhradu poštovného zaslat monitor nový. Ať žijí přepravní spediční firmy... 3x hurááá
                          Přiložené soubory
                          Naposledy upravil CodEx; 27.03.2008, 22:37:55.
                          A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                          A600 HD,
                          2MB Chip, Fúria EC020 inside

                          Komentovat


                            #14
                            No pokud jde o monitor, tak ten vypadá moc pěkně a obraz je prý také pěkný, takže jsem si říkal, že bych pro něj našel bez problémů jiné využití. Ale takhle ho klidně někomu kdo ho má věnuji na náhradní díly...
                            A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                            A600 HD,
                            2MB Chip, Fúria EC020 inside

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X