Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Rozchození Amigy

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Rozchození Amigy

    Mám docela zásadní problém. Amigu jsem asi 7 let nepoužíval a měl jsem jí schovanou v krabici. Bláhově jsem si myslel, že vše pospojuju, vyčistím od prachu, zmáčknu ON na zdroji a vše pofrčí jak má. Bohužel se tak nestalo. Měl jsem vše nastavené, tak že se systém automaticky po spuštění nabootoval z HDD. To se teď však nestalo. Dobře, říkám si, 7 let je přeci dlouhá doba. Zkouším systém načíst z diskety. Taky nic. Mechanika trošku skřípe. Zhruba 3 sec. mountuje a pak nic. LIDÉ DOBŘÍ, POMOZTE PROSÍM, JSEM LAMA . Mám už zaplacenýho Blizzarda 30/IV od Komplikace. Má mi přijít poštou a mně nejde Amča.
    AMIGA 1200 + Blizzard 1230/50 IV + 32 MB RAM + 1084S + 1GB CF HDD + CF PCMCIA 4GB + WHDLoad registered + CD32 + AMIGA 600


    #2
    Dlhy stati sa mechanicke dielce unavia a povolia, to sa tyka FDDcky, najme autopark citacich hlava a tiez vyosenie hlav, to chce nanovo zladit.
    Obcasne sa stava, ze sa posere aj krovovanie mechaniky, vyschnutim kondenzatorou tie treba vymenit, najme ak je to mechanika Teac, tam je to pravidlo.
    Volny okom to nie je vidno, iba tanier sa toci cca 10x rychlejsie
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    Komentovat


      #3
      Nebude lepší koupit novou a když tak kterou.
      AMIGA 1200 + Blizzard 1230/50 IV + 32 MB RAM + 1084S + 1GB CF HDD + CF PCMCIA 4GB + WHDLoad registered + CD32 + AMIGA 600

      Komentovat


        #4
        asi najlepsie je zohnat niektoru z tychto a potom ju prerobit pre Amigu...
        Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

        Komentovat


          #5
          Neviem da sa poriesit, vselico, btw ja reparujem stare mechaniky ak by mal niekto zaujem urcite sa dohodneme.
          Myslim tym SK uzivatelov... CZ je problem v doprave, teda cena.
          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
          Furiatune homepage

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je agbiker Přejít na původní příspěvek
            Nebude lepší koupit novou a když tak kterou.
            Otvor A1200 a zisti co to mas za mechaniku, napis SZ nieco hadam poriesime
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #7
              No ale jemu nejede Amiga zřejmě vůbec - ani HDD, ani FDD ne? Hele, agbikere - a fialovou úvodní obrazovku normálně vidíš, nebo černo?
              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

              Komentovat


                #8
                Jemu Amiga ide, len mechanika zahrabe a dost, ma fotky na vlakne... ze Amiga fachci
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #9
                  ostatni neumi cist, to je v poho
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #10
                    no tak vymenu flopy a ma to, supr, snad to nebude cia
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #11
                      rozchod

                      Upřesňuji informace :
                      Do teď jsem se s tím babral. Komplikator mi pomáhal, tímto mu děkuji. Počítač už nabíhá normálně z hadru. FDDčko je ale bohužel v trapu. Kdyby měl někdo na prodej FDD prosím dejte vědět. Problém mám také s monitorem. Mám 1084s a háže špatné barvy. Když zahýbu s kabelem barvy se mění. 7 let stál, tak nevím. Přesto už jsem zahrál z hadru Projekt-X. SUPER pocit.
                      AMIGA 1200 + Blizzard 1230/50 IV + 32 MB RAM + 1084S + 1GB CF HDD + CF PCMCIA 4GB + WHDLoad registered + CD32 + AMIGA 600

                      Komentovat


                        #12
                        + studenaky na konektorech
                        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                        Komentovat


                          #13
                          Mam tu jednu FDD Teac nema eject tlacitko, ak mas Teac len si ho prehodis... Je nakoplet vyladena a zreparovana slape ako hodinky.
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            #14
                            Zejtra monitor zkusim rozebrat. Zatím dík za radu.

                            Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                            + studenaky na konektorech
                            AMIGA 1200 + Blizzard 1230/50 IV + 32 MB RAM + 1084S + 1GB CF HDD + CF PCMCIA 4GB + WHDLoad registered + CD32 + AMIGA 600

                            Komentovat


                              #15
                              Mel jsem ten samej problem, blbly barvy a pokud jsem zahejbal konektorem, tak se to srovnalo. Rozdelat, prohrat pajkou tech par pinu a mas po problemu.
                              AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X