Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Jdou udělat WB diskety z ADF bez spec. HW?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Jdou udělat WB diskety z ADF bez spec. HW?

    Zdarec, jsem tu novej, tek mě hned neukamenujte... Existuje způsob jak udělat WB funkční bootovací diskety z obrazu adf na PC bez použítí speciálních řadičů v PC? Mám doma 3 A1200 ale bez WB a chtěl jsem to nějak rozpohybovat...

    #2
    ak mas v nich disk mozes ho pripojit k PC a cez WINUAE tam normalne nainstalovat system z adf

    Komentovat


      #3
      Na PC se ti to nepovede, alespon ne snadno. Existuje nejaky mirne komplikovanejsi zpusob se dvema mechanikama, moc o tom nevim, nezkousel jsem to.

      Komentovat


        #4
        ty dvě mechaniky jsem někde taky četl, ale jednalo se jenom o čtení amigáckých disket v PC, ne o zápis.

        Disk mám, ale je to z jiného PC takže neobsahuje onu zaváděcí stopu, kterou potřebuje winUAE, aby ho deteknul a připojil.

        Pokud se teda nemýlím....

        takže to asi nejde

        Komentovat


          #5
          Ale jde, das hardisk do PC a ve WinUAE si vytvoris Amiga partition s Workbenchem + adf soubory, ktere chces nahrat na Amiga diskety. Pak hardisk strcis zpet do Amigy a je to. Na ni si uz vse udelas.

          Kdysi jsem mel taky Amigu bez disket a udelal jsem to takto. Jen je dobre mit HDD mensi jak 4GB. Je s tim mene problemu.
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            oukej, dík za radu, jdu to zkusit

            Komentovat


              #7
              po urputném boji se povedlo. Teď mám WB3.0 a tři partišny. Jedna na WB 350MB a dvě 2GB. Na jednu jsem si naházel ADFka her,ale není mi úplně jasné, jak ty hry spustit. To musím pro každou udělat disketu nebo to jde nějak nainstalit i na ten hadr?

              Komentovat


                #8
                Pokud chces hrat hry z hardisku, tak existuji HD instalery na http://www.whdload.de/. Kdyz clovek umi pouzit google, tak najde i kompletni hry WHD. Bohuzel ale potrebujes alespon fastram nebo turbokartu. Mozna jednodiskove hry pro A500 pres WHD by mohly fungovat i na hole A1200.
                I love Amiga

                Komentovat


                  #9
                  ADFka jedine zpet na diskety. S WHD myslim tech her pujde hodne i bez fastramky, rozhodne bych to zkusil.

                  Komentovat


                    #10
                    spis malo nez hodne vetsinou to chce aspon pulmego "other ram"
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #11
                      díky za info, budu zatím teda brousit diskety

                      Komentovat


                        #12
                        A500 + wb

                        Ahoj,
                        navázal bych na předchozí problém. Mám A500 bez HDD a bez jakékoliv diskety. Abych mohl cokoliv z PC přetahovat např. seriovým kabelem, musím nejprve na Amize nastartovat Workbench. Jak to udelat, kdyz na PC bootovaci disketu pro Amigu (zrejme) vytvorit nelze? Kde sehnat disketu s WB1.3?

                        Ota

                        Komentovat


                          #13
                          To ti musi fakt nekdo udelat na Amize, na PC horko tezko. Vidim ze jsi z Prahy, to by asi nebyl problem, aby jsi se u nekoho zastavil. Ale bylo by dobre rict, co presne potrebujes, protoze pouze s WB1.3 disketou toho moc neudelas.

                          Komentovat


                            #14
                            Doda: Uprimne si priznejme, ze poradne nevim, co chci . Mam holou A500 a rad bych ji postupne rozbehal, tudiz mi prislo jako dobry napad na to jit pres zakladni sadu nekolika disket, ktere byly k A500 dodavany standardne v krabici. Dalsi krok jsem planoval rozchodit ser.laplink do PC a pres to pripadne tahat dalsi veci.

                            Komentovat


                              #15
                              WB diskety jsou dobry, ale nic nedelaj. Bez HDD na tom muzes mozna hrat hry z disket. Mas tam alespon nejakou RAmku navic?

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X