Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Jak vytvořit restart wb s spuštění hry z disku

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Jak vytvořit restart wb s spuštění hry z disku

    Viz titulek - Je to blbej dotaz, ale nějaké hry jsem takto spouštět viděl. Rozbíhám Leonovi A600 s diskem a když mi nastartuje workbench, tak zbývá cca 650-700kb volné paměti a cca 90% nainstalovaných her řve, že má málo paměti. Je možné napsat spouštěč, který by restartoval systém a rovnou spustil hru? Má s tím někdo zkušenost? Díkes
    Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

    #2
    No jasne ze je to mozne, vzhledem ke genialite Amigy a jejiho OS je mozne temer cokoliv I kdyz ja sem tohle tenkrat resil trochu jinak, po resetu mi nabehlo menu ("startup-menu") kde sem vybral jestli se ma nastartovat workbench nebo nektera ta hra co potrebuje hodne ram... lze tak klidne spoustet i hry ktery nejsou na HDD ale treba na CD a pod...
    Lepsi pocitac nez je Amiga doted nikdo nevyrobil...

    Komentovat


      #3
      Jasně, udělej si startovací scripty pro každou hru, která ti takhle nejede, dej je do C: a spouštěj Amigu bez startup-sequence. Takhle jsem rozbíhal třeba Worms. Je potřeba dát do toho scriptu všechny assigny, zadat cesty a pak jenom jméno hlavního toolu. Třeba nějak jako

      Code:
      Assign ENV: RAM:
      Assign Worms: dh1:hry/worms
      CD dh1:hry/worms
      Worms
      soubor pak uložíš pod názvem Worms a nastavíš mu protection bit "Script". Amigu spustíš bez startup-sequence, do CLI napíšeš "worms" a hra se spustí.

      Pak to jde ještě udělat přes RAD, což je rezidentní ramdisk, ale to už je trošku (ne moc) složitější. Ale pak stačí jenom kliknout na ikonu, Amina se resetne a hru sama spustí. Jen se po skončení hraní musí natvrdo vypnout, aby se RAD vymazal z paměti. (nebo je na to prográmek RemRAD, ale nevim jak moc je spolehlivej).
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #4
        Jj, zkusím a uvidím. Když bude nějaká nejasnost, zeptám se... Bylo by to asi lepší pro RAD: vzhledem k tomu, že si s Amigou bude hrát Leonovo syn, tipuju ne starší něž 8-10roků. Já to přes cli (doufám) spustím, ale pro něj bude lepší ta ikonka... Jdu zrobit test a ozvu se...
        Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

        Komentovat


          #5
          Super, eroschodil jsem Lost Vikings přes ten skriptík, prosil bych ještě variantu s RAD diskem
          Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

          Komentovat


            #6
            Ten se musí mountovat přes mountlist. Teď jdu pryč, ale jestli ti to nikdo neporadí, tak Ti to večer zkusím popsat.
            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

            Komentovat


              #7
              Prohledal jsem sve CD a bez turbokarty jsem pouzival utilitku memrun (je prilozena). Tady je priklad spousteciho scriptu "xenon2", ktery spoustim pres ikonu s parametrem IconX. U utility memrun je pouzit parametr reset, tak treba tak funguje. Ted nemam cas to odzkouset na real Amize.

              memrun xenon2 reset killfloppy
              killaga
              assign cd0: ""
              run fix
              x2
              Přiložené soubory
              I love Amiga

              Komentovat


                #8
                Skriptík mám napsanej, vypustil jsem řádek killaga, memrun jsem kopnul do adr DH0:c a kde zadám ikonce parametr iconX? dělám to pod winuae na emulovanej a600, zkusil jsem workbench menu icon/information, tam se to napíše?
                Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

                Komentovat


                  #9
                  jj tam
                  Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                  (
                  WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                  Komentovat


                    #10
                    Přesně tak, do řádku "Default tool".
                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      #11
                      Omlouvám se, že reaguju tak pozdě, ale vracím se ze školy denně okolo šestý večer (90km od domova)... Se skriptíkem problém, jak už jsem psal, utilku memrun jsem zkopíroval do DH0:c, pokouším se spustit hru Flashback a skript vypadá takhle:
                      Code:
                      memerun Flashback reset killfloppy
                      assign DH0:Hry/Flashback ""
                      run fix
                      Flashback
                      IconX jsem nastavil v default tools jak jste psali a při pokusu spuštění hry (při assignu DH0:hry/Flashback "") na mě vybafne "software failure" a když zkusím assign DH0:hry/ Flashback bez uvozovek, tak "error at command line"... Vím že je to se mnou na dlouhej loket
                      Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

                      Komentovat


                        #12
                        Podle mě máš chybu ve druhém řádku. Příkaz assign má základní formát [jméno zařízení:] [cesta k požadovanému adresáři]. Pokud tedy potřebuješ naasignovat zařízení Flashback, postupoval bych takto:
                        Code:
                        Assign Flashback: DH0:Hry/Flashback
                        nebo pokud ho spouštíš ze stejného adresáře, tak takto:
                        Code:
                        Assign Flashback: ""
                        Otázka je, jaký název zařízení potřebuješ naasignovat )
                        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                        -----------------------------------------------
                        Líbí se mi Retropolis

                        Komentovat


                          #13
                          2DaMi: s tím assignem máš určitě pravdu, protože pro mě je formátování příkazů noční můrou a bohužel k tomu nemám mentální dispozice Překopal jsem skriptík a stejně mi to hlásí "error in command name", v předcházejícím příspěvku jsem napsal error in command "line", nejspíš byl taky v "name"

                          edit: jak jsem na tohle blbej, tak netuším, jestli systém rozlišuje malá a velká písmenka... v každým případě, když mu dám správný písmenko (malé "f"), tak je to zas "software failure"
                          Naposledy upravil Balda; 08.04.2008, 18:12:36.
                          Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

                          Komentovat


                            #14
                            Tak jsem to vyzkousel, uvedu priklad. Mam na disku DH1: v adresari calculator skript calculator! s ikonou (v Deafult Tools: IconX).

                            memrun calculator! reset killfloppy
                            dh1:calculator/calculator

                            Na hole A1200 to krasne funguje, Amiga se resetuje a spusti kalkulacku. Bohuzel memrun nejede na CPU 68060. Otazkou je, jestli ten memrun funguje na CPU 68000 u A600.

                            Nemuzes mit skript se stejnym nazvem flashback v adresari flashback. Skript si nazvi treba flashback! a do nej napis co potrebujes pro spusteni (zadny fix, to byl muj priklad):

                            memrun flashback! reset killfloppy
                            assign flashback: dh0:hry/flashback
                            flashback
                            Naposledy upravil Solaris104; 09.04.2008, 06:01:59.
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #15
                              preklep?

                              Mas tam memerun misto memrun.
                              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X