Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Diagnostika poruchy boardu 1200

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Diagnostika poruchy boardu 1200

    ahoj, hrabu se v desce 1200, zatím se chová tak, že po zapnutí není na compositu žádný signál - žádné barvy, cca po 25s sepne floppyna, ale jen se točí, hlavičky se nehýbou, a to je tak vše.

    Vyměnil jsem CPU, ALICI, VP101, propájel LISU, BUDGIEHO a GAYLEHO

    a žádná změna...

    zdroj je ok, romky taky.

    máte někdo nějaký nápad?

    Dík

    #2
    atari hmat si zkousel?
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #3
      a to je co? nějaký způsob ultimátního řešení?

      Komentovat


        #4
        zadny utlimatni, takova zkouska esli to nema nekde studenaky nebo vytekly kondy, proste desku vezmes a zakroutis s ni
        tedy ne dokola, ale zkroutit. dyz nepomuze vymena vsech cipu, tak je nekde spatnej kontakt, a spatnej kontakt se este hur hleda .) desna prace
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #5
          no zkoušel jsem přitlačit jednotlivé integráče a zapínal, jestli nebude nějaká změna, ale nic.

          Zelená kontrolka mi ale trošku pohasne, a někdy zase ne, nepravidelně.
          Možná to je další indície, nevím.

          asi ještě zkusím přehodit RAMky, jinak mě už nic nenapadá

          Komentovat


            #6
            přitlačit je hovno, pořádně zkroutit desku
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              Oukej, trošku to poskáču

              Ještě takový dotázek - nevíte někdo co se děje když power led je mírně pohaslá a pak se rozsvítí víc?

              Komentovat


                #8
                Kdyby to bylo softwarově, tak intenzita svícení power LED indikuje zapnutí / vypnutí zvukovýho filtru.
                "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je looker Přejít na původní příspěvek
                  ahoj, hrabu se v desce 1200, zatím se chová tak, že po zapnutí není na compositu žádný signál - žádné barvy, cca po 25s sepne floppyna, ale jen se točí, hlavičky se nehýbou, a to je tak vše.

                  Vyměnil jsem CPU, ALICI, VP101, propájel LISU, BUDGIEHO a GAYLEHO

                  a žádná změna...

                  zdroj je ok, romky taky.

                  máte někdo nějaký nápad?
                  Hmm, litografickou lupou prezriet kazdy pasiv ci nie je puknuty odpor kondik a tak. Pri neopatrnom zaobchadzani, sa nieco odrapi a nestastie je na svete. Uz mi par takychto dosiek preslo rukami... ale povacinou sa opaluju CIA

                  BTW: Ak nie je signal, treba sa zamerat na CIA pri klavesnicovom porte, dost shit pristup. Ako pise Chain, najprv dobre popritlacaj IC a poprehybaj dosku, niekedy to zaberie.
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #10
                    CIA vyměněná a nic Pravda, taky to beru z nefunkčního boardu, takže kdo ví...

                    Komentovat


                      #11
                      no dyz to beres VSECHNO z nefunkcniho boardu, tak to nebude to pravy vorechovy

                      nejlepsi na todle je mit dobrej board s paticema a zkouset kazdyho brouka extra (boboo potvrdi). Az mas jistotu ze to co tam davas fkat jinde slape tak muzes hledat nejakou zavadu. Jinak se porad tocis v bludnym kruhu.
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        jj já vím, ale momentálně mi nic jiného nezbýbá

                        Komentovat


                          #13
                          Ono zase nie je easy rozbehad nefunkcnu dosku, je tam 1000 moznosti v com moze byt zavada. Ked som zacinal, tak urcite veci som konzultoval s p. Svatosom (byvali autor. opravca Commodore).

                          Napriklad urcite veci sa v A1200 nekazia, respektivne neodpalujtu Budgie je tomu priklad. Mne sa pri opravach osvecila metoda "Hot & Cold" uz samotny nazov povie vela. Niektore cipy sa nezahrievaju, niektore maju svoju pracovnu teplotu a na tych vadnych neudrziz prst dlksie ako 10 sec.
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                            no dyz to beres VSECHNO z nefunkcniho boardu, tak to nebude to pravy vorechovy

                            nejlepsi na todle je mit dobrej board s paticema a zkouset kazdyho brouka extra (boboo potvrdi). Az mas jistotu ze to co tam davas fkat jinde slape tak muzes hledat nejakou zavadu. Jinak se porad tocis v bludnym kruhu.
                            Ala Ruska ruleta... Mas pravdu
                            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                            Furiatune homepage

                            Komentovat


                              #15
                              Dostala se mi do rukou vadna Amiga 1200, deska je revize 1B. Kdyz samotnou desku pripojim na funkcni zdroj, tak vidim jen cernou obrazovku (monitor hlasi, ze tam nejaky signal leze). Kdyz pripojim floppy, tak ani necvakne. Ma cenu se tim vubec zabyvat, kdyz opticky zadnou vadu nevidim?
                              I love Amiga

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X