Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Externí floppy jako DF0

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Externí floppy jako DF0

    Zdravím vás mám A1200 asi měsíc od Escomu a mám pořád problémy s interníma mechanikama.Už jsem odpájel i ten lakovaný drátek ze spoda z boardu.Vyzkoušel ruzně zbastlené kabely a asi 15 druhu mechanik.Některé se mi podařilo rozchodit ale nejde mi je zformátovat a některé diskety resp. většinu mi vubec nepřečtou.Nežto u externích mechanik je vše v pořadku.Zkusil jsem i ty ext. mechaniky vymontit a dat je do amči a stejný problém :špatný čtení atd.Jsem zoufalý a hledám řešení všude tady po foru.Napadlo mě jestli by nešla ta externí nějak přepajet či upravit kablík aby fungovala jako primární tedy DF0? Díky za vaše odpovědi
    A1200 Blizzard1230 34mb ram

    #2
    podle me tam ten dratek musi zustat a pripaji se na jiny pin a je z toho normalni amiga
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #3
      A na jaký pin by se měl připájet? Nebo by to stačilo možná propojit na kšandě u floppyny.Zkoušel jsem hledat všude možně včetně tady na foru ale nic kloudnýho jsem nenašel.Určitě tady je spousta amigistu kteří mají a1200 od Escomu a mají nebo měly s tím problémy.
      A1200 Blizzard1230 34mb ram

      Komentovat


        #4
        Mam tu 2 funkční FDD Chinon FZ-354, co jsem kdysi vymontoval z A1200 a dával si je do Toweru. V něm mám už externí s čelíčky a tyhle zbyly. Jsou ale z té původní A1200 od Commodoru. Nevím,jestli pošlape v té tvé..
        A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

        Komentovat


          #5
          No klidně bych je prubnul, jestli se ti je chce posílat Jenom ještě nevím jak přenastavit tu ext.mechaniku na DF0 tedu pokud to jde. Mival jsem vždycky Commodore Amigu a ne Escom a nečekal jsem takový problémy
          A1200 Blizzard1230 34mb ram

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je elldor Přejít na původní příspěvek
            A na jaký pin by se měl připájet? Nebo by to stačilo možná propojit na kšandě u floppyny.Zkoušel jsem hledat všude možně včetně tady na foru ale nic kloudnýho jsem nenašel.Určitě tady je spousta amigistu kteří mají a1200 od Escomu a mají nebo měly s tím problémy.
            hledej na aminetu, tady kdo muze tak se escomu vyhne
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              To chápu no budu hledat dál a zkoušet dokovad se z toho nezblázním a nekoupím si zpátky Commodora.
              A1200 Blizzard1230 34mb ram

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Prudus Přejít na původní příspěvek
                Mam tu 2 funkční FDD Chinon FZ-354, co jsem kdysi vymontoval z A1200 a dával si je do Toweru. V něm mám už externí s čelíčky a tyhle zbyly. Jsou ale z té původní A1200 od Commodoru. Nevím,jestli pošlape v té tvé..
                Mam A1200 od Commodore aj ESCOM , skusal som navzajom prehodit interne mechaniky a zistil som ze to nefunguje-od ESCOMu v Commodore a opacne. Ked chcem v ESCOME formatovat HD diskety tak musim prelepit paskou to ,,okienko" vpravo dole co DD diskety nemaju, lebo inac mi stale zahlasi pri formatovani chybu. Mechanika ESCOM sa da aj nejak upravit ale neviem ako, zatial ma to nepali, diskety vyuzivam minimalne , skoro vobec, vsetko ficim cez HDD a CDrom. Na PC si postahujem co treba , napalim na CD a prask ho do Amigi.

                Komentovat


                  #9
                  paleni je ztrata casu, prejdi na CF.
                  diskety sou pouze pro hry co nemaj whd (cili minimum)
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je Riddick Přejít na původní příspěvek
                    Mam A1200 od Commodore aj ESCOM , skusal som navzajom prehodit interne mechaniky a zistil som ze to nefunguje-od ESCOMu v Commodore a opacne. Ked chcem v ESCOME formatovat HD diskety tak musim prelepit paskou to ,,okienko" vpravo dole co DD diskety nemaju, lebo inac mi stale zahlasi pri formatovani chybu. Mechanika ESCOM sa da aj nejak upravit ale neviem ako, zatial ma to nepali, diskety vyuzivam minimalne , skoro vobec, vsetko ficim cez HDD a CDrom. Na PC si postahujem co treba , napalim na CD a prask ho do Amigi.
                    Napalit na cdčko je super ale ta CFka je opravdu o dost rychlejší ani bych si dneska neuměl v amče představit starý disk a ta doba než to nabootovalo.Stávalo se mi i že to občas ani nebootlo protože disk jak byl pomalý tak ho amča ani nezaregistrovala.K těm floppynám už mám konečně i orig. commodore A1200 a tam mechaniky šlapou jak víno
                    A1200 Blizzard1230 34mb ram

                    Komentovat


                      #11
                      Na CF sa uz chystam, len nemam nejak cas sa k tomu dostat, urcite to bude lepsie ako stary rachotiaci HDD, uz len kvoli tomu hluku sa tesim ako sa zbavim HDD...

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je elldor Přejít na původní příspěvek
                        uz mám konečně i orig. commodore A1200 a tam mechaniky slapou jak víno
                        Dobre elldor.
                        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X