Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Elbox 1204

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Elbox 1204

    Zohnal som si na amigu 1200 (rev. dosky 1D4) pamatovku Elbox 1204.
    Po zapnuti amigy karta isla, 4MB fast ram na obrazovke workbench-a a aj vsetky whdload aga hry mi fungovali.

    Ale nastal problem, akonahle dam do amci PCmcia - cf kartu tak mi amiga zamrzne a da mi sotware failure a moznost suspend alebo rebooot. Skusal som to viackrat aj som vypol pocitac ale stale to blblo. Neviem v com je problem, ci pamatovka si vadi s pcmcia konektrorom, alebo je tam sotwareova chyba ale ta asi nie. Kede som pamatovku vybral tak mi pcmcia isla 100-percentne. Viem, keby som mal 8MB fastku tak by pcmcia nesla.

    Vie mi niekto poradit, co s tym moze byt?
    A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

    #2
    Něco s PCMCIA je i u 1204, nejsem si tím stopro jistý, ale něco tam bylo. Zkus se podívat, jestli na kartě není nějaký jumper.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      Polský turbokarty a paměťovky kolidují s adresováním PCMCIA portu, stejně tak karty M-Tec. Zřejmě to bude případ i tohohle Elboxu.
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #4
        Su tam 3 jumpre, pre hodiny, koprocesor (ten nemam) a asi pre vypnutie pamate. Som necakal ze 4MB budu robit problem s Pcmciou.
        A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

        Komentovat


          #5
          Taky bych to u 4MB nečekal, když vypneš jenom tu paměť na kartě, tak to jde?
          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

          Komentovat


            #6
            Este som nevypinal pamat na karte, cez vikend vyskusam a podam spravu.
            A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

            Komentovat


              #7
              Tady něco o tom problému je. Pobavila mně věta: Those will work, but it will not speed up your CPU, and memory expansions only (Those without CPU, like 68030) are renowned for addressing ram, Over the PCMCIA address space, good luck trying to use a PCMCIA device.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                Takze som to znova skusal. Nevypinal som pamat na karte, ale iba som vypol pomocou programu NoFastMemory fast pamat a uz PCMCIA karta ide v pohode. Viem, nie je to genialne riesenie, ale vzdy lepsie ako vyberat Elboxa z Amigy vzdy, ked si chcem stiahnut nieco z netu.
                A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

                Komentovat

                Zpracovávám...
                X